Skocz do zawartości

Mapa nieba zimowego


MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pilnie potrzebuje mapy nieba zimowego wiosennego w wysokiej rozdzielczości. Jeśli ktoś mógłby taką wykonac, lub powiedziec jak samemu uzyskac to byłbym wdzięczny. Wiem, że w AstroJaWilu dało się zrobic mapki o potężnej rozdziałce. Ważne jest też aby mapka nie zawierała żadnych opisów, linii gwiazdozbiorów itp.

 

Mapka miałaby przedstawiac taki widok: http://images37.fotosik.pl/1695/04a78e5c52f47729.jpg

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

MaciekM

Edytowane przez MaciekM
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze.

 

Oczywiście, że Twoje mapy są w wysokiej rozdzielczości. Z tym, że ja potrzebuje coś co będzie "ładne", coś w stylu zrzutu ze stellarium. :) Bez etykiet obiektów, gwiazdozbiorów i bez linii gwiazdozbiorów. Najważniejsza jest tu rozdzielczośc. No i przede wszystkim ma byc to w formie elektronicznej. :)

 

Pozdrawiam!

Maciek

 

EDIT:

Chodzi mi o mniej więcej coś takiego:

http://img580.imageshack.us/img580/2433/cometgarradd.jpg (tylko bez lini gwiazdozbiorów).

Edytowane przez MaciekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Twoje mapy są w wysokiej rozdzielczości. Z tym, że ja potrzebuje coś co będzie "ładne", coś w stylu zrzutu ze stellarium. :) Bez etykiet obiektów, gwiazdozbiorów i bez linii gwiazdozbiorów. Najważniejsza jest tu rozdzielczośc. No i przede wszystkim ma byc to w formie elektronicznej. :)

 

Pozdrawiam!

Maciek

 

EDIT:

Chodzi mi o mniej więcej coś takiego:

http://img580.images...ometgarradd.jpg (tylko bez lini gwiazdozbiorów).

 

Mogę wykonać mapę jak w załączniku z wyjątkiem:

- drzewek i domków na brzegu mapy

- drogi mlecznej

Oczywiście w wersji elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponawiam prośbę :) Piotr pewnie w nawale obowiązków zapomniał o mapie albo zwyczajnie czasu brak :unsure:

 

Tak czy owak potrzebuję mapy jak w temacie, dokładnie taka:

 

mapa.jpg

 

...tylko w jak największej rozdzielczości.

Wiadomo po co ;)

Z góry dzięki :)

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę :) Piotr pewnie w nawale obowiązków zapomniał o mapie albo zwyczajnie czasu brak :unsure:

 

Mapka w zasadzie gotowa w załączeniu przykład.

Można dowolnie zmieniać rozdzielczość, zasięg gwiazdowy (tu 6.0 mag), czas gwiazdowy, obrazowanie gwiazd czy inne parametry.

Podaj co chcesz w niej zmienić to Ci zmienię.

Mapa_wiosna.GIF

Edytowane przez Piotr Brych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo :o

 

Dziękuję bardzo :)

Mam też swoją wersję, 4500x4500px, z 24 części ją złożyłem i w zasadzie jestem zadowolony ale chętnie się przyjrzę bo pewnie będzie znacznie lepsza :)

Mam wszystko, pomysły, mapę (a nawet dwie), tylko czasu nieco mniej :g:

Dzięki jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.