Skocz do zawartości

Suwałki i Suwalszczyzna


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mieszkam 115km od Suwałk (w strone Giżycka). Sercem i duszą należę do grupy Olsztyńskiej ale mała zdrada być może by nie zaszkodzila :szczerbaty:

Niestety w naszym województwie jakoś astronomia amatorska nie kwitnie a przecież niebo mamy jedno z ciemniejszych w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Krolo

Jak za dużo?Miejsca na polu każdemu wystarczy.Więcej ludzi,więcej doświadczeń,opinii i wiedzy,Jak są chętni i gotowi na spotkanie piszcie gdzie i kiedy.Najlepiej żeby każdy w propozycjach podawał miejsce na obserwacje tak by każdemu pasiło.Ja na początek mogę podać dwa-Szypliszki i Sejwy niedaleko Puńska.W przypadku pierwszego bardziej dostępne miejsce ze względu na dojazd,drugie-trochę dalej od pierwszego ale o niebo lepsze warunki.Kto zna dobrze okolice Suwałk,zna też nasze żwirownie(Sobolewo i Krzywólka lub okolice fermy wiatrowej).Blisko i spokojnie.Wymarzone miejsca na ganianie za planetami i Księżycem i nie tylko.Piszcie proponujcie.Ja ze swojej i szwagra strony gorąco zachęcam do wyjścia z ukrycia i spotkania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"za dużo" :) to miało być żartem :)

no oczywiście że jest nas za mało - jak narazie to ty i szwagier :D

 

Ja pewnie na ten zlocik i tak bym nie przyszedł.... ale jeżeli już to może rowerkiem bym skoczył, jeżeli było by gdzieś w wiatrakach...

 

 

 

Czy ktoś tu z okolicy na tranzycie Wenus nie pisał na czacie, na stronie PTMA??

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Krolo

Tak Sebos,to ja skrobałem z tobą na czacie w czasie tranzytu Wenus.Co do stronki.Jak najbardziej jestem na tak.Kurde nie wiem,niby jest już nas kilka osób,to nadal nie wiem dlaczego by z tego nie skorzystać i nie spotkać się gdzieś razem,nie muszą to być obserwacje,po prostu poznać się ,pogadać i ewentualnie ugadać na jakiś konkretny dzień.Do wszystkich pozostalych-co wy boicie się ludzi poznawać?Szkoda życia na siedzenie w dziupli hehe.Do dzieła panowie,gorąco zachęcam.

 

Sebos działaj z tę stronką.Masz tu moje gg 13902945(dogadamy szczegóły) może będę mógł jakoś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już założyłem konto i teraz już nie jako gość będę tu zaglądał.Co do stronki a raczej jej ramówki to mi z kolei ostatnia najbardziej się podoba.Ale to jest najmniej ważnie.Ważne jest to co tam się znajdzie.Wybierz na "chybił-trafił".Zawsze szatę graficzną możesz zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robiłem zdjęć przez jakiś czas,tak teraz ciągle czuje niedosyt,pomimo tego że w sumie robię to samo.Ale tak jak kiedyś napisałem,to się nie może znudzić bo sprawia mi to ogromna frajdę-tym bardziej że zaczynam to wszystko powoli ogarniać.Dziś pojechałem na wschodnią stronę miasta w celu uchwycenia tego o czym często myślałem a mianowicie chociaż kilku gwiazd razem z Księżycem w tle.Mysię że mi się mi to udało.Na nie których zdjęciach,można dostrzec M-31,czym jestem bardzo zaskoczony biorąc pod uwagę co miałem za plecami-zmorę każdego "nocnego marka" czyli sodowe lampy.Jak zwykle przy tego typu zdjęciach największy problem to trafienie w ostrość i niestety szumy przy wyższych iso.Przydał by się Canon D5 ale nie ma co marudzić.Jestem bardzo zadowolony

1b280365a5.jpeg

3e12e0f01e.jpeg

6.JPG

7.JPG

8fca855a48.jpeg

9.JPG

c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest nas trzech-szwagier też się pręży na spotkanie.Teraz pogoda nawala ale niech tylko umożliwi obserwacje,natychmiast wyciskamy na pole :astronomer2:Ostatnio w mieście,a raczej w tej części gdzie mieszkam była ostra awaria prądu.Było przesympatycznie ciemno :laughbounce2: Jedynie bank z lekka przeszkadzał swoim zasilaniem.

g (4).JPG

u.JPG

Edytowane przez Tomek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.