Skocz do zawartości

Suwałki i Suwalszczyzna


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
Witam,


Kolegów z Suwalszczyzny pozdrawiam i zachęcam do kontaktu z moją grupą - PTMA Białystok.

Co powiecie na pomysł zlotu regionalnego w przyszłości ?


Naszą działalność można śledzić w wątku forum PTMA:http://forum.ptma.pl/viewforum.php?f=5


Pozdrawiam

Wojciech Burzyński

Prezes OB PTMA

wburzynski[at]poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wieki tu nie zaglądałem.Czy PTMA Białystok-ta propozycja nadal jest aktualna?

 

i kilka kadrów z ostatniego wypadu.

Tomek, skontaktuj się z Maćkiem http://astropolis.pl/user/883-monter/ z tego forum, pokieruje Cię dalej i się z nim dogadasz co i jak.

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki wyszły! Dzisiaj z kolegami też zamierzamy pofocić Drogę Mleczną mając dwie lustrzanki i cztery różne obiektywy (w tym 50mm f/1.8). Będzie

 

A co myślicie o wypadzie razem tuż za Suwałki, aby pooglądać (focenie też) niebo? Ja obserwuję na zachód od lotniska i jest tam bardzo ładne niebo (zasięg do 6.7 mag). Na razie nie pozwolę na dalsze wyjazdy, gdyż na razie jeżdżę rowerkiem, a prawko dopiero robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Są aktywni ale bardzo uziemieni-przynajmniej ja.Brak własnego transportu bije po gnatach a ci co maja to wiecznie zmęczeni robota i doby maja znacznie krótsze niż moja-szkoda gadać.Trochę tez pogoda nie rozpieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest bardzo kiepsko. Nie pamiętam kiedy była ostatnia całkowicie bezchmurna noc. A jak się uda, to najwyżej 1-3h można poobserwować, potem chmury. Dlatego ostatnio siedziałem od 00:00, aż do rana. Bo wiedziałem, że szansa na astrofoto nastąpi nieprędko.

 

Mam obecnie wakacje i staram się rozgryźć jak pracować z nowym zestawem. Trochę posprzedawałem, ale za to w końcu mogę pracować z prowadzeniem. A nie na statywie, jak do tej pory :)

 

Poniżej kilka fotek z ostatnich kilku tygodni ;)

M57-finalna.jpg

Neptun i Tryton.png

Galaktyka-M51.jpg

Jowisz i Mars.png

Kratery-na-Księżycu.jpg

Mars-i-Saturn-z-siódmego-lipca.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spoko planetki czym robisz?

 

pogoda faktycznie nie rozpieszcza.Nie cały miesiąc temu bylem na wczasach w naprawdę super ciemnym niebem z klimatycznymi jeziorami w tle ale niestety-niebo z chmurami,nie dało się nic zrobił przez ten czas-szkoda bo na prawdę dobra ciemnic.Pierwszego dnia udało się jedynie kilka klatek zrobić ze statywu i to wszystko.

Teraz jest znacznie lepiej,nie wiadomo jak długo,więc korzystam.Wsiadam na rower ze statywem i aparatem i odwiedzam okoliczne ciemnice.Wczoraj kilka zrobiłem zdjęć zanim łysy wylazł-w sumie w tej fazie nie specjalnie przeszkadza a dziś planuję jechać na nasze lotnisko.

_filtered.jpg

1.jpg

3.jpg

vnbhmgm.jpg

fyjtyt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.