Skocz do zawartości

Dalekie widoki w centralnej Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę koniecznie zrobić zdjęcie Poznania z większej odległości :D :D

 

A teraz dwie panoramy Poznania:

1. Poznań z okolic wsi Mściszewo za Murowaną Gośliną (niestety pod Słońce):

attachicon.gifMsciszewo.jpg

 

 

2. Z wieży widokowej w Mosinie, w Wielkopolskim Parku Narodowym:

attachicon.gifMosina.jpg

 

świetne foty, szczególnie ta pierwsza panorama mi się podoba,

szeroko i wydaje się być o wiele dalej - w ogóle sporo obiektów wystaje ponad 'horyzont', niezły muszą mieć widok z tych wieżowców..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg symulacji w Kashmirze z Dziewiczej można wypatrywać wieżowców w Bydgoszczy a najdalsze (teoretycznie) możliwe obserwacje sięgają 130km. Czyli potencjał jest. :icon_cool:

To jest niemożliwe, to jest pomyłka. Te wieżowce musiałyby mieć 500 metrów. Kashimir chyba okłamuje. Sprawdź profil terenu na http://www.heywhatsthat.com/profiler.html

 

 

rosim, gratulacje, super odległość jak na niziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe, to jest pomyłka. Te wieżowce musiałyby mieć 500 metrów. Kashimir chyba okłamuje. Sprawdź profil terenu na http://www.heywhatsthat.com/profiler.html

 

To była jednak symulacja z komina elektrociepłowni Karolin położonej ~80m n.p.m. + 204m wysokości komina (+ podniesienie horyzontu przez inwersję) = teoretyczny zasięg 130km :icon_cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kilka pytań:

1). Czy z Rudzkiej Góry w Łodzi widać g. Kamieńsk?

2). Czy np. z komina el. EC4 na Widzewie można dostrzec wieżowce w Warszawie czy chociaż komin w Pruszkowie?

 

Zamieszczam jeszcze dwa zdjęcia z Rudzkiej Góry, czy moglibyście pomóc z rozpoznaniem kilku obiektów ze zdjęć?

post-26060-0-28132900-1409338829_thumb.jpeg

post-26060-0-96106600-1409339035_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dawno mnie tu nie było, ale w międzyczasie dozbroiłem trochę sprzęt. Czas na pierwsze DO nowym obiektywem!

 

Widoki z PKiN:

 

Elektrownia Kozienice - 70km

kozienice.jpg

 

Zakłady Doehler Polska (d. Binder International) w Tarczynie - 32km. Na pierwszym planie siedziba PAŻP

 

tarczyn.jpg

 

Wieża TV Ostrołęka-Różań (70km), na dalszym planie (skrajna prawa część kadru) obiekt RTV Ostrołęka-Ławy - 103km!

 

Na pierwszym planie stoi maszt w odległości ok. 40km a Ostrołęka/Różań to ten obiekt na dalszym planie

ostroleka.jpg

 

Update z 20.07.2016

 

1) Żyrardów - komin PEC (z widocznym wysięgnikiem na anteny Radia Fama) - 42km, pomiędzy nim a kościołem komin OSM w Skierniewicach - 66km

zyrardow2.JPG

2) Sochaczew - nieczynny komin - 49km

sochaczew.JPG

3) Wieża ciśnień w Mszczonowie - 44km. Pośrodku kadru daleki maszt - ok. 50km, prawdopodobnie to maszt pomiarowy (siła i kierunek wiatru)

mszczonow.JPG

4) Komin ciepłowni w Karczewiu - 25km, d. maszty Centertela w miejscowości Osieck - 42km. Na prawo od nich niewidoczny maszt w Rykach - 94km. Do widoczności brakuje dosłownie centymetrów!

karczew.jpg

5) Słynny wiatrak "Mentos" koło Tarczyna - 32km

mentos.JPG

6) Daleka elktrownia wiatrowa i jakiś obiekt - >60km (okolice Dęblina/Puław)

wiatrak.JPG

7) Zajączek z bardzo daleka - było widoczne gołym okiem! - >50km, azymut 270-275st.

flash.jpg

8) Mała rzecz a cieszy. Maszt RTCN Przysucha/Kozłowiec - 101km. Bardzo, bardzo długo sprawdzałem czy to na pewno ten obiekt.

kozłowiec.jpg

 

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przez portal najwidoczniej odrzucone. A przecież, choć w granicach 100 km, to widok przez dwa kraje. Góry Łużyckie z Wieży Promnitza w Żarach. Wieża ma rodowód przedwojenny, ale w tym roku ją odremontowali.

Łużyckie z Wiezy Promnitza - Kopia.jpg

 

Symulacja

 

Na wzgórzu Schafberg (449) widać nawet maszt, 162-metry wysoki. Dopiero teraz się go dopatrzyłem. Prawie 64 km i byłby to najdalszy mój widok obiektu tego typu!

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Te zdjęcia zostały zrobione z jakiegoś punktu widokowego?, czy może koło Zielonej jest jakaś większa wolna przestrzeń żeby focić Karkonosze?

 

Zapytam jeszcze o której godzinie były robione zdjęcia, o ile oczywiście mogę spytać.

Edytowane przez Tucznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia zostały zrobione z jakiegoś punktu widokowego?, czy może koło Zielonej jest jakaś większa wolna przestrzeń żeby focić Karkonosze?

 

Zapytam jeszcze o której godzinie były robione zdjęcia, o ile oczywiście mogę spytać.

 

Godzina chwilę po 18.00, przestrzeń-schody w przedłużeniu ul. Struga. Kiedyś nad tymi schodami była jedna wolna działka, ale postawili na niej dom. A z samych schodów już trochę krzaki zasłaniają jak widać.

A wieżowce to owszem, ale tylko jeśli się w nich mieszka. Klatki schodowe są na północ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzina chwilę po 18.00, przestrzeń-schody w przedłużeniu ul. Struga. Kiedyś nad tymi schodami była jedna wolna działka, ale postawili na niej dom. A z samych schodów już trochę krzaki zasłaniają jak widać.

A wieżowce to owszem, ale tylko jeśli się w nich mieszka. Klatki schodowe są na północ.

 

Ja w tym czasie (w zasadzie nieco później) byłem na wieży widokowej przy Jeziorze Sławskim i Karkonoszy dopatrzeć się nie mogłem. Wniosek z tego że muszę albo dokładnie sprawdzić zdjęcia, albo faktycznie brakuje tych 5 metrów ponad szczytem lasu. Widzialność nie mogła pogorszyć się tak gwałtownie, a dystans prawie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wieżowce to owszem, ale tylko jeśli się w nich mieszka. Klatki schodowe są na północ.

To prawda, znam ten problem. Ewentualnie nieco na północny zachód i trochę na wschód z bloków przy Chmielnej/Osiedlowej.

 

Tucznik, a może to wina Huty Głogów, tj. mniejszej przejrzystości powietrza? Rozumiem, że byłeś na wieży niedaleko Lubiatowa, czy nie było ciekawych widoków w kierunku północnym i zachodnim? A może jakieś bloki w Zielonej Górze?

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, znam ten problem. Ewentualnie nieco na północny zachód i trochę na wschód z bloków przy Chmielnej/Osiedlowej.

 

Tucznik, a może to wina Huty Głogów, tj. mniejszej przejrzystości powietrza? Rozumiem, że byłeś na wieży niedaleko Lubiatowa, czy nie było ciekawych widoków w kierunku północnym i zachodnim? A może jakieś bloki w Zielonej Górze?

Myślę że zabrakło kilku metrów, sprawdzę dokładnie zdjęcia to będę miał pewność. Przy symulacji z tej wieży przy Lubiatowie 5 m wysokości wnosiło naprawdę duża różnicę w symulacje. W kierunku zachodnim było widać doskonale, ale pod słońce, ale nie wiem czy zrobiłem jakieś zdjęcia. Na wieży byłem 30 minut i brakowało mi czasu na jakieś dokładniejsze przyjrzenie się okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2016 o 20:14, twmichal napisał:

Dawno mnie tu nie było, ale w międzyczasie dozbroiłem trochę sprzęt. Czas na pierwsze DO nowym obiektywem!

 

Widoki z PKiN:

 

Elektrownia Kozienice - 70km

kozienice.jpg

 

Zakłady Doehler Polska (d. Binder International) w Tarczynie - 32km. Na pierwszym planie siedziba PAŻP

 

tarczyn.jpg

 

Wieża TV Ostrołęka-Różań (70km), na dalszym planie (skrajna prawa część kadru) obiekt RTV Ostrołęka-Ławy - 103km!

 

Na pierwszym planie stoi maszt w odległości ok. 40km a Ostrołęka/Różań to ten obiekt na dalszym planie

ostroleka.jpg

 

Update z 20.07.2016

 

1) Żyrardów - komin PEC (z widocznym wysięgnikiem na anteny Radia Fama) - 42km, pomiędzy nim a kościołem komin OSM w Skierniewicach - 66km

zyrardow2.JPG

2) Sochaczew - nieczynny komin - 49km

sochaczew.JPG

3) Wieża ciśnień w Mszczonowie - 44km. Pośrodku kadru daleki maszt - ok. 50km, prawdopodobnie to maszt pomiarowy (siła i kierunek wiatru)

mszczonow.JPG

4) Komin ciepłowni w Karczewiu - 25km, d. maszty Centertela w miejscowości Osieck - 42km. Na prawo od nich niewidoczny maszt w Rykach - 94km. Do widoczności brakuje dosłownie centymetrów!

karczew.jpg

5) Słynny wiatrak "Mentos" koło Tarczyna - 32km

mentos.JPG

6) Daleka elktrownia wiatrowa i jakiś obiekt - >60km (okolice Dęblina/Puław)

wiatrak.JPG

7) Zajączek z bardzo daleka - było widoczne gołym okiem! - >50km, azymut 270-275st.

flash.jpg

8) Mała rzecz a cieszy. Maszt RTCN Przysucha/Kozłowiec - 101km. Bardzo, bardzo długo sprawdzałem czy to na pewno ten obiekt.

kozłowiec.jpg

 



Hej, czy mógłbyś odświeżyć niektóre wygasłe fotki? :) Szkoda, by takie kąski przepadły w czeluść, są tutaj chętni by je obejrzeć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem sobie tylko zrobić panoramę Świebodzina z wiaduktu nad S3 nieco na północ od tego miasta a tu ładnie było widać Zieloną Górę (37,5-38,5 km) i nawet nie tylko!

596be06beb45c_Z.Grazwiaduktuprzedwiebodzinem-Kopia.thumb.JPG.a90ca7bf2041145947816a6d3986d0ca.JPG

 

Wersję z opisem daję dużą z uwagi na ulotność szczegółów:

596be371f1645_Z.Grazwiaduktuprzedwiebodzinem-zopisem.thumb.JPG.6949bf9777a8309214abc239ab618a02.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ponieważ ruch w wątku o obserwacjach w centrum Polski jest od dłuższego czasu niewielki dlatego mam nadzieję, że wybaczycie mi tego posta i odrobinę autopromocji. Mianowicie kilka lat temu prezentowałem na forum moje zdjęcia z Góry Kamieńskiej i innych miejsc na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i jakoś właśnie w tym roku przyszedł mi do głowy pomysł, który zresztą zrealizowałem, aby te wszystkie moje "osiągnięcia" zebrać razem do kupy i zaprezentować w jednym miejscu. I tak oto powstała strona http://www.panoramy.pabianiciana.pl, której głównym celem jest prezentacja dalekich obserwacji oraz panoram z Góry Kamieńskiej. Dodatkowo na stronie zamieściłem również panoramy z Jury oraz z moich najbliższych okolic (Łódź i Pabianice). Zapraszam i pozdrawiam. Grzesiek

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W ostatni weekend miałem okazję być na najwyższym wzniesieniu Mazowsza - górze Altana (408mnpm) niedaleko Szydłowca. Na szczycie jest wieża obserwacyjna - można na nią wejśc, aczkolwiek nie jest to mile widziane.

 

Miejsce ma znakomity potencjał jeśli chodzi o widoki - nie mniej jednak pogoda negatywnie mnie zaskoczyła - było dość wyraźne zamglenie więc zrezygnowałem z polowania na dalekie obiekty.

 

Tak widać Szydłowiec i Radom (Sigma 150-600mm - 270mm)

altana1.thumb.jpg.e8fd8959933d872331ed04bd1514a12c.jpg

Góry Świętokrzyskie (Tamron 18-270mm - 27mm)

altana2.thumb.jpg.17bef81f002d32dfd49fcb54c0f97e5c.jpg

A tak prezentuje się wieża - zdjęcia robiłem z tego 3 poziomu:

altana3.jpg.4eff7f8565a48cb7139c0107cd7752f6.jpg

Potencjał widokowy z tej wieży (dla 20mnpt)

altana_widok.thumb.jpg.8eec6be50573f40ff4a1b55f0180849a.jpg

Dzień później byłem w Słomczynie k. Grójca na rallycrossie - z trybuny też można obserwować dalekie obiekty. 600mm - widok na wiatrak i komin Doehler Polska w Tarczynieslomczyn.thumb.jpg.511e017f4c5ebfde5217052cc63bf41f.jpg

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Okolice Ciechanowa są wyjątkowo płaskie i nie ma tu szans na żadne spektakularne DO. Bawiąc się programem  Heywhatsthat sprawdziłem możliwość dostrzeżenia wieży przekażnikowej w miejscowości Świercze.  (wieża)   Ponieważ ostatnio mamy dobrą widoczność spróbowałem to sprawdzić praktycznie w terenie. Obserwowałem z odległości 33km w miejscowości Lipa. Gołym okiem w zasadzie niedostrzegalna, natomiast  przez lornetkę widać było całkiem znośnie. Pomimo dużej przejrzystości i niskiej temperatury  obraz mocno drgał co utrudniało wykonanie ostrego foto.

Panasonic Lumix FZ 200. Zdjęcia trochę wyciągnięte dla dodania kontrastu.

P1010167 a.jpg

P1010178 a.JPG

capture_001_06052018_203903.jpg

Edytowane przez Art 69
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę państwa, chyba po raz czwarty w ciągu mojej obecności tutaj wychodzi mi coś przełomowego. Wiecie co widać na tym niepozornym zdjęciu?

209339727_IMG_1654-Kopia.thumb.JPG.4abcd131ace328bf24790a6058517250.JPG

Otóż, są to Karkonosze z Lubuskiego-dalej na północ niż Zielona Góra. Prawdopodobnie nikt nigdy nie widział ich z ziemi z tak wysokiej szerokości geograficznej.

989836102_symulacjazKargowej.jpg.69bf451a8e96c6a65c294d0dd033b7cd.jpg

Konkretnie widok jest z drogi wojewódzkiej 313 Kargowa-Babimost. Mamy 147 kilometrów, symulacja widzi też Smogornię, ale tą i pokrywa las i jest pewnie poza kadrem. Bardzo ładnie było też widać wiatrakowe królestwo k. Mycielina (to jest 52+ km). Wydaje mi się, że przyjechałem kiedy widok już zanikał (kombinowałem z oświetleniem, ale wychodziło coraz słabiej), tak więc gdyby ktoś chciał poprawić to jeszcze zostawiam szerszy kadr :) Charakterystyczny maszt z prawej, miasto Kargowa zostało z lewej poza kadrem.

IMG_1664.thumb.JPG.12c77982d34df8474b74e6a3e73f4665.JPG

 

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.