Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Gość twmichal

Ja używam AutoPano Pro. Można na nim zrobić też panoramę sferyczną. Tylko że przy wielkich panoramach, takich ze 100+ zdjęć czasem ma problem z zapisaniem nagłówka pliku.

 

Wczoraj bardzo fajnie wyglądała chmura nad EC Jaworzno - taki wielki grzyb atomowy, widać było chyba z każdego miejsca w Sosnowcu. Niestety, kiedy robiłem zdjęcia było już bardzo szaro od mgieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczki z krakowskich kopców - czerwiec 2009

 

Babia z Kopca Krakusa:

babia_z_krakusa.jpg

Tatry z Kopca Piłsudskiego:

tatry1.jpg

Beskid Wyspowy oraz fragmencik Sądeckiego - kopiec Piłsudskiego

beskid-wyspowy-cz_wschodnia-i-pasmo-jaworzyny.jpg

Zbliżenie na Tatry z k. Piłsudskiego

lubon_wielki.jpg

Tatry z Kopca Krakusa:

tatry_k_krakusa.jpg

Zbliżenie - maszt na pierwszym planie służył kiedyś do emisji lokalnego Radia Wanda, obecnie nadaje z niego TR Kraków na średnich - 1602kHz

tatry_krakus_crop.jpg

Tatry Wysokie o zachodzie Słońca - Kopiec Piłsudskiego

Tatry-Wysokie.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babia z Kopca Krakusa:

babia_z_krakusa.jpg

Te dwa żurawie po lewej to z budowy przy Reymonta albo Kałuży ?

 

Tatry Wysokie o zachodzie Słońca - Kopiec Piłsudskiego

Tatry-Wysokie.jpg

Niech zgadnę, to z tego samego dnia co Tatry z Grochowca i Tatry z Dorotki czyli pamiętnego 7dnia czerwca? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie stały te dźwigi, w każdym razie na pewno nie przy budowie stadionów. Na Kałuży chyba jeszcze wtedy nic nie robili.

A zdjęcia były robione 14lub15czerwca, tego samego dnia z obu Kopców.

Pamiętam że jak rano jechałem do Krakowa to Tatry było już widać z miejscowości Hebdów k. Nowego Brzeska na drodze nr. 79. Tam jest dobry punkt widokowy, droga przechodzi przez spore wzniesienie, dodatkowo jest tam usypany kopiec.

 

Mam pytanie - jakie szczyty Beskidu Sądeckiego widać z Kopca Piłsudskiego - Hey pokazuje mały fragment Pasma Jaworzyny w okolicach wzgórza, na którym stoi maszt k. Chorągwicy.

 

No i jeszcze z tego samego dnia:

 

Cały Beskid Żywiecki z Krakusa. Pośrodku wieża kościoła w Łagiewnikach.

panorama_beskid_żywieckii_z_krakusa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wtedy nie zależało mi na zrobieniu panoramy 360. A że wiało, to nie wolałem robić obiektywem 250mm zamiast 500mm. Może jak będzie ładna, bezwietrzna pogoda i dobre światło to zrobię coś porządniejszego. Myślę o zrobieniu dokładnej panoramy mniej wiecej od masztu Kosztowy do osiedla Środula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Wypada się przywitać. Robię to w tym wątku, bo nie widzę na podforum dalekich obserwacji specjalnego do tego celu tematu, a całe astro-forum jest zbyt szerokim gronem. W razie czego proszę o przeniesienie postu we właściwe miejsce.

 

Około pół roku temu przypadkiem trafiłem na stronę www.dalekieobserwacje.eu. Spodobał mi się pomysł na portal internetowy i pasja z jaką go realizujecie. Po przejrzeniu strony okazało się, że nawet znam jednego z jej twórców. Z Mateuszem spotkaliśmy się kilkakrotnie przy całkiem różnych okazjach.

 

W wolnych chwilach przeglądałem Wasze forum. W prawdzie nie mogę napisać, ze przeczytałem wszystko, ale kilka Waszych działań bardzo mi się spodobało. O dziwo nie chodzi tu o główną ideę, czyli dalekie obserwacje :) Najbardziej do mnie przemówiły panoramy, a w szczególności rozpoznawanie tego co na nich jest i tworzenie opisów. Dzięki temu poznałem programy microdem i Kashmir 3D. Zawsze z przyjemnością oglądam też zdjęcia ciekawych obserwacji.

 

Wydaje mi się, że Was prawie już znam. Najpierw doceniłem talent ORJ-ta, który pierwszy raz widząc dowolną fotografię potrafi opisać, jakie szczyty na niej widać. Rafał ZOOM - zrobił i pokazał niesamowite zdjęcia gór. Roberta J. obserwuję nie tylko z racji zdjęć, ale i pasji rowerowej. Wicio oprócz niesamowitej wiedzy o górach i meteorologii zrobił chyba najdalsze ujęcia w polskich górach. Last but not least Mateuszowi gratuluję doskonałego integrowania całego towarzystwa. Oczywiście pominąłem wiele osób zasługujących na wzmiankę, ale wszystko w swoim czasie…

 

Po tak długim wstępie muszę zakomunikować, że chciałbym dołączyć do Waszej sekty. Wprawdzie z moich okolic Bielska-Białej trudno liczyć na dalekie obserwacje, góry są zbyt blisko, ale wyzwania obserwacyjne są. Spróbuję namierzyć Jeseniki, jeszcze ich chyba nie widziałem.

 

Aby nie przychodzić z gołymi rękami, na początek postanowiłem nawiązać z Wami kontakt wzrokowy, czyli spojrzeć ode mnie w kierunku Śląska. Przesyłam moją pierwszą panoramę z okolic lotniska w Aleksandrowicach w kierunku północno-zachodnim. Opisy na podstawie Google Earth, proszę mnie skorygować, gdyby były błędne.

 

dsc0430dodsc0441do12img.jpg

 

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wypada się przywitać. ..

 

Witaj witaj serdecznie Wolwi :Salut: Już na starcie gratuluje bardzo fajnej panoramki! Przyznaje, że Bielsko to dla mnie takie święte miejsce, zawsze dobrze się kojarzy, obserwacje też można powiedzieć rozpoczynałem właśnie tam - na Hrobaczej. Żone mam z bielska stąd taki sentyment :rolleyes:

 

Aktualnie jestem na etapie filmowania (podróżo-filmowania) filmu promującego DalekieObserwacje. Gdybyś miał w swoich Bajtach stanowiących archiwum Twojego komptera jakieś nadające się filmy ukazujące obserwacje z bielska to śmiało możesz mi to posłać:) zrobię, z tego dobry użytek :)

 

Tak więc witaj, raz jeszcze! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przyznaje, że Bielsko to dla mnie takie święte miejsce, zawsze dobrze się kojarzy, obserwacje też można powiedzieć rozpoczynałem właśnie tam - na Hrobaczej...

 

Aktualnie jestem na etapie filmowania (podróżo-filmowania) filmu promującego DalekieObserwacje. Gdybyś miał w swoich Bajtach stanowiących archiwum Twojego komptera jakieś nadające się filmy ukazujące obserwacje z bielska to śmiało możesz mi to posłać:) zrobię, z tego dobry użytek :)

Zgadza się, Bielsko to ciekawe miejsce, a Hrobacza jest fajnym punktem na DO. Mam stamtąd panoramkę, ale to w przyszłości...

 

Natomiast w dziedzinie sztuki filmowej jestem zdecydowanie odbiorcą, nie twórcą, więc nawet filmu nakręconego telefonem nie posiadam w swoich zbiorach.

 

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wiesiu,

 

Czekałem kiedy Twoje zainteresowanie dalekimi obserwacjami przełoży się na aktywność na forum i się doczekałem :) Dziekujemy za powitalnego posta i panoramkę naszych regionów - zastanawia mnie tylko dlaczego nie widać na panoramie hałdy Kostuchna... Następnym razem z Rafałem zrobimy dokładne zdjęcia Bramy Wilkowickiej i zobaczymy czy się na nich "odnajdziesz" :)

 

W kwestii Jeseników. Jeżeli nie sprawdzałeś jeszcze na Heywhatsthat rejonów, z których widać Pradziada, to znajdziesz je pod tym linkiem http://www.heywhatsthat.com/?view=B37J3TKN Jak widać nie musisz nawet wspinać się na wyższe wzniesienia, żeby zobaczyć Pradziada i to z imponującej odległości 135 km. Jakim sprzętem dysponujesz? Gdybyś w któryś weekend planował wybrać się na foto, to daj znać - możemy podjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję namierzyć Jeseniki, jeszcze ich chyba nie widziałem.

 

Aby nie przychodzić z gołymi rękami, na początek postanowiłem nawiązać z Wami kontakt wzrokowy, czyli spojrzeć ode mnie w kierunku Śląska. Przesyłam moją pierwszą panoramę z okolic lotniska w Aleksandrowicach w kierunku północno-zachodnim. Opisy na podstawie Google Earth, proszę mnie skorygować, gdyby były błędne.

 

Wiesiek

 

Witaj Wiesiek,

 

Bardzo ładna panoramka, widać, że pomimo nienajlepszych warunków udało Ci się co nieco ustrzelić z industrialu, te obiekty które znam są dobrze opisane, niestety okolice Jastrzębia są mi mało znane, więc niech się wypowiedzą eksperci...

 

Jeśli chodzi o Jeseniki to w okolicach lotniska musisz znaleźć miejsce, z którego widać elektrownie Detmarovice pod Ostrawą (38km) i w tamtym kierunku wypatrywać Pradziada z kliką:

aleksandrowicejeseniki.th.jpg

 

Dziekujemy za powitalnego posta i panoramkę naszych regionów - zastanawia mnie tylko dlaczego nie widać na panoramie hałdy Kostuchna...

 

Mateo, hałda Kostuchna się po prostu nie załapała na panoramce, jest trochę bardziej na wschód :szczerbaty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zastanawia mnie tylko dlaczego nie widać na panoramie hałdy Kostuchna.... Następnym razem z Rafałem zrobimy dokładne zdjęcia Bramy Wilkowickiej i zobaczymy czy się na nich "odnajdziesz" :)

 

Spróbuję zrobić Kostuchnę, ale z innego miejsca. Z tej miejscówki tereny bardziej na północ i wschód zasłaniają już domy.

Dawajcie widok na Bielsko. Kilka obiektów powinno być dobrze widać. np. nową halę widowiskowo-sportową.

 

W kwestii Jeseników. Jeżeli nie sprawdzałeś jeszcze na Heywhatsthat rejonów, z których widać Pradziada, to znajdziesz je pod tym linkiem http://www.heywhatsthat.com/?view=B37J3TKN Jak widać nie musisz nawet wspinać się na wyższe wzniesienia, żeby zobaczyć Pradziada i to z imponującej odległości 135 km.

 

Sprawdzałem. Teoretycznie widać Pradziada z nawet z lotniska. Niestety praktycznie jest to bardzo trudny kierunek, zwykle spowity smogiem. Raz tylko widziałem kominy z Detmarowic, a to dopiero jedna trzecia odległości.

 

Jakim sprzętem dysponujesz? Gdybyś w któryś weekend planował wybrać się na foto, to daj znać - możemy podjechać :)

 

Z sprzętu foto mam standardowy zoom 70-300, który niestety tak masakrycznie winietuje na 300mm, że zrobienie panoramy wymaga mnóstwo ręcznej roboty. Do obserwacji mam mocniejszego, ale mało mobilnego Celestrona Ultimę 80.

Na sesję obserwacyjną i foto bardzo chętnie się wybiorę, czekamy tylko na warunki.

 

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zrobić Kostuchnę, ale z innego miejsca. Z tej miejscówki tereny bardziej na północ i wschód zasłaniają już domy.

Dawajcie widok na Bielsko. Kilka obiektów powinno być dobrze widać. np. nową halę widowiskowo-sportową.

 

 

Wydaje mi się, że bardzo dobrym punktem w BB są:

Pole przy ul Odrzańskiej (Jeseniki + Katowice)

http://www.heywhatsthat.com/?view=VU12A98F

 

Wzgórze Trzy Lipki.

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=525

DSC_0721_2_3_tonemapped_1200.jpg

dsc_0718_1200.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bardzo dobrym punktem w BB są:

Pole przy ul Odrzańskiej (Jeseniki + Katowice)

http://www.heywhatsthat.com/?view=VU12A98F

 

Wzgórze Trzy Lipki.

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=525

 

Trzy Lipki znam (kto nie zna?). Odrzańska to drugi koniec miasta z beznadziejnym dojazdem. Łatwiej mi dojechać do Katowic niż tam :), ale sprawdzę przy okazji.

 

Na drugim z załączonych przez Ciebie zdjęć widać na prawo od linii EC-Skrzyczne wspomnianą nową halę sportowo-widowiskową, a całkiem po prawej stronie, nieco poniżej środka trzy lipki, za nimi jeszcze po prawej trzy bloki, a za nimi rozbłysk światła. To zapewne odbłysk od moich okularów, gdy spacerowałem po lotnisku :)

 

Jak widać jesteście przygotowani na udokumentowanie przejęcia nowych członków, skądkolwiek by nie przychodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jesteście przygotowani na udokumentowanie przejęcia nowych członków, skądkolwiek by nie przychodzili.

 

Jestem właśnie w BB, praktycznie jestem tu co tydzień w weekend, chętnie zgadam się na jakieś nocno-wieczorne focenie np z Dębowca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.