Skocz do zawartości

X Zlot społeczności Astropolis [karnety już dostępne]


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno w to uwierzyć, ale w tym roku zorganizujemy Star Party po raz 10! Wszystko zaczęło się we wrześniu 2003 roku. Ilu z Was pamięta ten pierwszy, legendarny już zlot? Wielu z pionierów nie ma już wśród aktywnych miłośników astronomii, ale od tego czasu pojawiły się całe nowe pokolenia użytkowników forum.

 

IMG_3941.jpgZ dumą ogłaszam, że tegoroczne StarParty rozpocznie się w czwartek 13 września i potrwa do niedzieli 16 września. Gościć nas będzie tradycyjnie ten sam ośrodek, co zawsze: Ostoja w Jodłowie.

 

Najważniejsze na Star Party jest towarzystwo, a ono, jak zawsze, będzie wyjątkowe. Dodatkowo jako Astromarket i całe EXO GROUP będziemy starać się zaoferować Wam wiele niespodzianek i uprzyjemnić pobyt na tyle, na ile to będzie tylko możliwe.

 

Zobaczycie sporo sprzętu, także tego z najwyższej półki. Do testów możemy udostępnić: ASA DDM60 z astrografem ASA 10N, TS Photoline 80mm (bez korektora), dublet ED 70/420 w carbonie, achromat TS 90/500, Orion Optics VX8" 1/10 i CT8. Zobaczyć będzie można większy montaż ASA DDM85XL, astrograf Orion Optics AG12, być może także ODK16 (jak zmieści nam się do bagażnika), sprzęt FLI, i wiele, wiele innych marek.

 

Jeżeli będziesz chciał przetestować któryś z tych sprzętów to proszę o informacje wcześniej. Warunkiem będzie napisanie recenzji na polskich forach

 

Jak zawsze postaramy się przeprowadzić kilka prelekcji, ale nie będziemy przesadzać. Zauważyliśmy, że cenicie sobie spontaniczną i towarzyską formę zlotów, dlatego nie będziemy nikogo zmuszać do obecności na prelekcjach. Dokładny rozkład jazdy przedstawimy tuż przed zlotem.

Na pewno odbędzie się szkolenie dla nowych właścicieli sprzętu ASA, a także prezentacja, jak montaże ASA zmieniają sposób fotografowania kosmosu, pod hasłem "Poczuj różnicę". Chcielibyśmy także opowiedzieć o tym, dlaczego warto przesiąść się z DSLR na dedykowaną kamerę mono i przy okazji obalić mit, jakoby fotografia mono była trudniejsza od kolorowej.

 

W razie braku pogody będziemy bawić się w różne gry. Pośpiewamy i poruszamy się w rytmie Xbox 360 Kinect. Może uda się zorganizować turniej gry w piłkarzyki. Wieczorem, jak zawsze, "zabalujemy" przy ognisku i grillu.

 

Organizacją zlotu zajmie się ta sama osoba, co poprzednio - Nadia. Możemy spać spokojnie - będzie perfekcyjnie.

 

Karnety do kupienia znajdziecie klikając w ten link: kliknij tutaj.

 

A tak było na porzednich zlotach:

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FhRQr05XGY0

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! udało się. Wprawdzie za drugim razem, bo za pierwszym system przydzielił mi wszystkie koszulki zlotowe :buahaha: ,

No to sp3uca, Marzena i Kaja się meldują.

 

Andrzej

 

Się zastawiałem po co Ci tyle koszulek :D

A tak na serio, wkradł się chwilowo mały bug, który mnożył ilości wybranych koszulek.

Teraz wszystko jest okej, wybieranie ilości osób i ilości koszulek jest poprawione i uproszczone. Za niedogodności przepraszamy :)

Natomiast nie skolidowało to z płynnością przyjmowania Waszych zamówień na karnety. Poszło jak fala :)

Czekamy na następne! I czekamy na Was na zlocie :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, potrzebuję się pilnie dowiedzieć jak mozna zameldować się na zlocie bez zakwaterowania ( ale z całą resztą i wyżywieniem) . Chciałem napisać PW do Nadii no ale kurde nie mam jak :)

Pomóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobry news. Obecność ASA zaznaczymy jeszcze mocniej na zlocie. Mamy dla Was 2 korektory (w tym na pewno 1 magiczny 2" reducer 0,73x - wartość ~4 tys. zł). Zastanawiamy się tylko nad tym, jak wybrać szczęściarzy, którzy zgarną te korektory? Hę?

 

Macie może pomysł? Konkurs, plebiscyt, losowanie, rzut majtkami? Pomóżcie :)

asa_korektory_1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ilość miejsc jest mocno ograniczona? Chcemy wybrać się grupką miłośników astronomii z Bełchatowa ale nie wszyscy są jeszcze pewni. A mam nadzieję, że uda nam się wziąć udział w naszym pierwszym zlocie :)

 

Ilość miejsc jest oczywiście ograniczona, ale karnety są jeszcze dostępne. Szybka decyzja i zapraszamy. :)

 

Nadia

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.