Skocz do zawartości

Jodłów 2012 - sprzęt na zlocie


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy ktoś ze zlotowiczów może ma dostęp do lornetki Fujinon 10x50 FMT/R-SX-2?

Jeśli tak, to czy mógłbym prosić o zabranie na zlot?

 

I ogólnie - jeśli ktoś może zabrać jakieś fajne lornety, to proszę brać śmiało, obmacam wszystkie ;)

 

I druga sprawa - pytanie zabrzmi banalnie, ale wolę mieć pewność - czy ktoś zabiera Syntę 8" i mógłby ją udostępnić na parę godzin do testów?

Trzeba w końcu dokończyć rozgrzebane porównanie Synta vs. GSO... Miałem brać (prawie) swoją, ale jednak nie będę miał miejsca w bagażniku.

 

Będę wdzięczny za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie popatrzył bym sobie przez Nikona 10x50 EX i porównał go do zwykłej wersji.

Moze ktoś ma i może zabrać Newtona 6" (np. snyta,SW150/750) to bede bardzo wdzięczny bo jeszcze nie wiem (ale raczej nie) czy wezme ze soba moją synte 6 (oj chciał bym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś takie dziwo Fujinon 7x 50 Military spec. Made in USA. Pewnie tez wezmę...

Z chęcią popatrzę.

 

ps.

Czy ktoś bedzie miał lornetki o średnicy 40-42 mm?

Może Astromarket weźmie kilka ze swojej ofert, potrzebuję na daleki wyjazd coś lzejszego niż 7x50 czy 10x50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś o nazwie Sunlux 10x50 . Jest na niej nawet ładny napis "Made in Japan" i nawet daje się kolimować (!) ale przypomina mocno (od strony mechanicznej) bazarowce i allegrowce. Wezmę ze sobą to bedziecie mieli dolny punkt odniesienia przy porównywaniu. ;)

 

Moge zabrać też L70-200 F4 i moje Pentaxy XW jak ktoś ma ochotę powalczyć z jakimiś porównanaimi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki - kiedyś chcieliśmy z Wimmerem porównać okular TMB Planetary ze skajłoczerowskim Plosslem SWA.

Nie wiem, czy Wimmer dalej ma swój SW SWA 9mm (podejrzewam, że ma), ja swojego TMB 9mm zdążyłem się pozbyć. Ma ktoś może takie szkło? Może być sygnowane Burgess/TMB albo TS.

Chodzi o coś takiego:

http://astromarket.p...etary-9-mm.html

 

Hans, bierz swoje szkło, przyda się do pojedynku ósemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans: Ja też biorę podobne cudo o nazwie Brilliant 7x50 "Made in Japan" i obawiam się, że mogę jeszcze bardziej zaniżyć poziom, bo okulary mają zarysowane od wewnątrz soczewki i powłoki wyglądające jak plamy benzyny :D Chociaż generalnie obraz wydaje mi się dużo lepszy niż w lidletce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dolny punkt odniesienia , to jestem przekonany , że zoastnie zainaugurowany przez mojego Opticama10x50 (ze swoimi "pięknymi" rubinowymi powłokami , (a w środku przypomina worek do odkurzacza - niewytrzepany worek )) , który wysiada przy lidletce - a kosztował przeszło dwa razy więcej (kilka lat temu) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.