Skocz do zawartości

Użytkownicy chowają się za awatarem? Zdemaskuj ich!


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie po to likwidowaliśmy kiedyś nazbyt rozbuchany kombajn of newses itp żeby znowu gdzieś topić aktywa.

Ponadto uważam, że przestrzeń ekranu jest cenna.

Dorzucenie nowego podokna znowu zepchnie listę ruszonych tematów jeszcze niżej, a ja na przykład głownie oglądam tę listę.

Chyba że nowy kawałek okna z "kawałkami" newsów wygospodaruszjesz z innych fragemntów ekranu.

 

Uważam, że czy to będzie jezcze jeden skromny pod-dział (pytanie w jakim dziale ... czytelnia?)

czy skromniutki wątek to i tak się jakoś obroni.

W zasadzie to skromny wątek wydaje się ciut za słaby ale zmuszenie ludzi do zakładania nowych wątków dla każdego

linka czy kilkuzdaniowej wzmianki to uda się o ile napiszesz wprost:

 

W TYM DZIALE AKCEPTUJEMY ZAKŁADANIE WĄTKÓW malutkich,

z linkiem lub króciutka informacją o jakimś doniesieniu informacyjnym

lub zbliżajacym się wydrzeniu/zjawisku

zwiazanym z astronomią, kosmosem lub naszym hobby.

 

Ostatnio na bazie misji/sondy Plancka pojawiły sie nowe analizy mikrofoalowego promieniowania tła

Nie jest łatwo napisać o tym pełny post bo i wnioski są "enigmatyczne" i podwążajace trochę dawne pewniki

(że niby wszechsiwat wszedzie taki sam <=> nasze miejsce {strefa Hubblea} "typowe")

ale Alice czujnie probował zwrócic na ten news uwagę

tylko że wzmianka i link w statusach to jednak trochę za słabo działa - łatwa do porzeoczenia itp.

a napisac o tym spory, inicjujacy post wątku to już trudna sprawa. Nie każdy ma ostre parcie na klawisze ;)

 

Nie znam kulis silnika AP to nie dam rady wiele wiecej mądrego tu wymyślić.

Może Szuu jakoś lepiej to ogarnia od strony technologicznej,

tak czy siak liczę na Ciebie i Was.

I kopii nie kruszę o to - ot pomysł mi się nasunął przez ten (zaćmieniowy) przypadek.

Kiedyś newsów linków "ze świata/o kosmosie/nadchodzących mega wydarzeniach" było za dużo teraz jakby ciut za mało?

 

Pozdrawiam

p.s.

a może zrób(cie) coś na próbę. Załóż taki dział, a w nim i wątek ogólny (przypiety) i "zachętę" do zkaladania też jednonewsowych wąteczków?

I samo się "udepcze" - jak trawa - gdy ściezki przy bloku buduje sie {nowocześnie} potem :)

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony ...

jeśli tych linków lub sygnałów byłoby dużo w ciągu dnia to może i niedobrze, żeby spychały one na głównej liscie inne ruszone wątki

wtedy zapewne

rzeczywiście warto by na kawałku ekranu prezentować niewielką, najaktualniejszą część

listy dotyczącej tylko tego działu linkowo-sygnałowego

 

Pozdrawiam

p.s.

piszę znów bo nie chcę nic popsuć ... i jeszcze będzie na mnie :)

... "lepsze wrogiem dobrego" bywa

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Adamie

zagmatwałem nieco sprawę analizujac aż tyle aspektów

 

Na początek dobry będzie i jeden wątek.

 

Załóż go proszę w jakimś dziale (czy powstanie na ten cel nowy to nie narzucam)

 

I nazwij jakoś odpowednio.

 

"Linki,newsy,syganały związane z astronomią i naszym hobby" czy zupełnie inaczej ... na pewno coś wymyślicie.

 

Przez przypadek niejako dowiedziałem się,

że pomysł takiego wątku ma obecnie nie tylko we mnie zwolennika

wśród naszych aktywnych forumowiczów. :icon_idea:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ekolog: ...Z kolei kamienna kula w Polanicy Zdrój daje się obracać we wszyskie
strony, a spod niej wypływa stale woda. Jaki mechanizm ją chroni przed
tarciem - nie wiem
..."

Kiedy ona obraca się właśnie dzięki tarciu...wewnętrznemu tj. lepkości!

 

No dobra czas na kamming-ałt, żeby było wiadomo,kto zamieszcza tutaj swoje żenujące posty. W pracy i tak już zostałem zdemaskowany, :D przez kolegów którzy, jak się okazuje, na to forum zaglądają (njeden z forumowczów jak się okazuje urzęduje nawet w tym samym budynku co ja :D )

don_Pedro.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Adama żeby po prostu swoje zdjecia wstawiac w awatary jest dobry i polecam. Niemniej istnieje grupka okolo 1% osób które mogą nie chcieć ujawniać swojej fizjonomii dla nie zarejestrowanych użytkownikow. Ponadto tu mogą zamieścić zdjecie, które co prawda szczegółów buźki nie pokaże ale da dobre rozeznanie jak (mniej więcej) ta osoba wygląda. Niektorzy z nas pare razy odwaznie sie tu wypowiedzieli w paru sprawach albo nieźle wywijają w necie i zdjęcie tu po pierwsze jako mniej oglądane a po drugie z czasem nie ozywiane pozwoli im uniknać jakiejś niespodzianki w realu.

 

No weźmy takiego Szuu. Facet nie głupi. Coś tam potrafi w IT. A chowa swój wizerunek. Wiemy tylko, ze jeździ na rowerze.

Może nie chce któregos dnia zobaczyć za drzwiami jakiegoś Żanklodvandama ;)

 

Pozdrawiam

p.s.

A Ty Pejczu/Danielu zaczynasz mi kogoś przypominać. Na pewno nie jesteś chemikiem?

No daj coś please ;) Szuu too.

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie śledziłem wątku od początku i nie wiem za bardzo o co chodzi z demaskowaniem użytkowników i ich awatarów. Na jednym ze śląskich astrofor podobno nawet nie można się zarejestrować bez zapodania prawdziwego zdjęcia, chyba tego tutaj nie chcemy, prawda? Na znak protestu zapodam poniższą grafikę :)

 

comment_ji2CprTR2kXU4kgzPhuJZoKw7aTLnzJ5

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki Sawes przeciwnie - jest tak fotogeniczny, że system wywala jego zdjęcie dając w zamian suchą tekstową informację o jego zawartości.

Przepraszam, daje suchą tekstową informację o zawartości kol. Sawesa? To nieetyczne! ;)

Pod Skryptem:

No to zmieniłem Tajemniczego Don Pedro X-54 z lunetą na z grubsza siebie. Myślę, że ze względów organizacyjnych się przyda. Dzięki temu na moim terenie parę osób się ośmieli dołączyć do podkarpackiej astrobraci. Bo jednak trudno stwierdzić, kto się za tym awatarem kryje:

-Tatuś?

-Córeczka! ;)

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.2.

Po zobaczeniu Robercia posta doszedłem do wniosku, że już od 250 postów na AP

forumowicz jest na tyle znany, że i fotka się prosi.

 

no toć to ja na zdjęciu jestem, a kto niby ma być?

Ekologu przyjedź na zlot astro to zobaczysz jakie twarze się kryją za forumowymi nickami i awatarami

 

pozdr

R

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, nie mam konta, kart, kredytów, nie podróżuję samolotem (to akurat ze strachu przed lataniem). Cały czas mam wrażenie (albo i nie), że ktoś mnie śledzi. Chronię swój wizerunek tak bardzo, że kominiarkę zdejmuję tylko do kąpieli. A i to wtedy, gdy zamierzam umyć włosy. Żona zna mnie ze zdjęcia ślubnego, które zostało zrobione prawie ćwierć wieku temu. Nie wie czy mam zmarszczki czy młodzieńcze pryszcze. Czy jestem łysy czy rudy? Baaa.... Nawet nie wie czy to ja przytulam się do niej w nocy. I lepiej niech tak zostanie... Mój wizerunek nadal będzie dobrze chroniony.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proś go, Ekologu. Prosi się świnka :D

Przeszukałem wszystkie fotki jakie pstryknąłem na zlocie w Stężnicy i nigdzie go nie zarejestrowałem. Dobrze się kamufluje. Poczekajmy na więcej fotek w wątku zlotowym. Wskażę Ci Paethera palcem :D

 

Dodam tylko, że wyobrażałem sobie Paethera inaczej: jako rosłego blondyna około 1,9m wzrostu, urody nordyckiej, dobrze zbudowanego, z tatuażami na ciele... :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz mnie Olo. W realu jestem Bond. James Bond.

 

I mam niezłe zaplecze techniczne {sic!}

 

Już dziś można go wyszukać ... sam dał się tak łatwo złapać ... wystarczy dopasować ten kawałek czoła!.

No ale nie każdy jest profesjonalistą. ;)

 

Pozdrawiam

p.s.

Wyobrażałeś sobie, że jest taki jak ja :)

 

p.s.2.

coby już dowcipów nie ożywiać ... bezwstydliwie.

 

 

Nie to samo wszystkim przystoi.(Tacyt)

 

Zwłaszcza przy Kobiecie :)

 

 

 

Edit:

Róbta szybko kopie Pejcza (co się tu niżej pojawiła) bo ... może zaraz zniknąć :P

 

 

Paether.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.