Skocz do zawartości

Słońce w H-α


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję :)

 

Wysilając wzrok można się dopatrzeć resztek Chameleonowych pasków (migawka była ok. 0,4 ms - przez chmury, na czysto jest krótsza), ale to dlatego, że z tą kombinacją sprzętową (f/10) detal jest drobniutki i ostrzę z bardzo małą "sigmą" dekonwolucji L-R, stąd 1-pikselowe paski też podostrzyło. W modzie 90-milimetrowym (f/12,6) ekspozycja jest porównywalna, ale "sigma" już większa i paski przepadają.

 

 


 

Może spróbuję, ale robienie tego 16 razy jakoś nie napawa mnie entuzjazmem

 

 

 

Toć flata z definicji robisz tylko raz dla konkretnej kombinacji teleskopu+kamerki+złączki itp. Czyli wystarczyłoby zrobić to na początku łapania mozaiki. Potem podaje się go w trakcie stackowania i stacki wychodzą już skorygowane.

 

Wspomniany Michael (tutorial jego autorstwa: link) ma obecnie setup z filtrem w wiązce telecentrycznej, ale myślę, że dla naszych sprzętów z kolimatorem/dekolimatorem też by zadziałało.

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć flata z definicji robisz tylko raz dla konkretnej kombinacji teleskopu+kamerki+złączki itp. Czyli wystarczyłoby zrobić to na początku łapania mozaiki. Potem podaje się go w trakcie stackowania i stacki wychodzą już skorygowane.

 

Wspomniany Michael (tutorial jego autorstwa: link) ma obecnie setup z filtrem w wiązce telecentrycznej, ale myślę, że dla naszych sprzętów z kolimatorem/dekolimatorem też by zadziałało.

 

Racja, dzięki za linka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale myślę, że dla naszych sprzętów z kolimatorem/dekolimatorem też by zadziałało.

 

Myślę, że może zadziałać.

 

Z braku "rozogniskowanego" materiału zrobiłem "master flat'a" z centralnej części tarczy i maksymalnie rozmyłem go Gaussem.

widać poprawę.

 

Poniżej materiał z ostatniej sesji obrobiony na 2 sposoby:

F_WF.JPG

Edytowane przez warpal
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, staram się ale nie zawsze efekt zależy ode mnie. Tylko Słonko nie zawodzi a pogoda jaka jest każdy widzi. Przed chwilą ustrzeliłem tarczę (rzutem na taśmę) w gałęziach i na zamleczonym niebie. A teraz ładne Slońca poboczne...

2015-05-29_18-59-59.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.