Skocz do zawartości

Weekendowe wypady za Warszawę, kierunek wschód.


Soprano

Rekomendowane odpowiedzi

oj dłuuuugi to musiałby być kabel,i dlatego ta miejscówka jest taka fajna,z daleka od zabudowań,zaswietlenie znikome,jak coś zgubisz na polu to bez latarki ani rusz,o jakiejś większej łunie zapomnij..oki jeszcze pogadamy na ten temat a tymczasem zawijam się do pracy.. a propos,Janko cos wie na temat tutejszego nieba :yes:

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prądu to muszę poczęstować was pewną dygresją. Uważam, że przy sprzęcie do astrofoto za grube pieniądze można już pokusić się o własny agregacik prądotwórczy, aby móc obserwować/fotografować niebo z dowolnego miejsca nie będąc ograniczonym dostępem do prądu. Koszt zakupu wystarczającego agregatu jest stosunkowo niewielki. :icon_rabbit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prądu to muszę poczęstować was pewną dygresją. Uważam, że przy sprzęcie do astrofoto za grube pieniądze można już pokusić się o własny agregacik prądotwórczy, aby móc obserwować/fotografować niebo z dowolnego miejsca nie będąc ograniczonym dostępem do prądu. Koszt zakupu wystarczającego agregatu jest stosunkowo niewielki. :icon_rabbit:

A jakbyś go postawił obok montażu to miałbyś na zdjęciu wynikowym amplitudę jego drgań :-)))

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat? Mam jechać w zacisze natury, żeby prykać jakimś spalinowym gówienkiem? :) To wbrew idei ;)

 

Jest tam jakiś hotel/motel w okolicy? Coś czuję, że można z tego skrzyknąć fajny nieoficjalny zlocik roboczy. Muszę tylko pomyśleć, jak zorganizować elektrownię, tzn. jakie aku, żeby to wszystko zasilić. Ja i tak przez ok. 2 tyg, jestem bez montażu, chyba że z Jackiem weźmiemy 1 zestaw + ew. coś na astrotrac'u.

 

Tylko uważajcie z tym wątkiem, żeby się zaraz nie zrobiło 100 osób ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ świrujecie z tym akumulatorem. Co to za problem wozić w aucie samochodowy akumulator z allegro za 50 zł....

Każdy montaż zużywa 0.5 A w czasie trackingu albo mniej. Zasilać trzeba tylko grzałki i kamery. No i może kompa, chociaż to mozna obejść jego własną baterią.

Jeżeli nawet kamera pobiera kilkanaście amper przy pełnym chłodzeniu to kto Wam każe używać chłodzenia na maxa? Jak wprowadzili do tych kamer regulację temperatury to może nie tylko po to żeby zawsze mieć dokładnie -50 stopni ale też żeby sobie chłodzenie zmniejszyć jak się używa aku i nie jest się w Afryce.

Naprawdę jesteście w stanie zauważyć różnicę pomiędzy temperaturą sensora niższą o 20 C a niższą o 40 C od temp. otoczenia? :>

 

Sorry, ale macie super miejscówkę, na którą bym chętnie przyjechał, gdyby nie była tak daleko ode mnie a narzekacie jak stare baby :P

 

W kwestii agregatu popieram stanowisko Adama.

Edytowane przez zbuffer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zbuffer można coś robić JAKOŚ albo można iść na JAKOŚĆ - to chyba cytat z jednej z reklam :). Całkowity pobór prądu mojego setupu to pięć amper nie licząc kompa który tez musi byc podparty, bo po pierwsze jechać na trzy godziny focenia w zimową noc to się nie opłaca a po drugie komputer po USB też zasila huba co zmniejsza czas pracy baterii.

Po drugie większe zestawy mają przeważnie zasilacze 230V więc użycie akumulatora to mniejsza lub większa prowizorka a czasem zakup dodatkowych zasilaczy lub makaron kabli. Więc nie pisz ze marudzę :)

A co do temperatury - ja nawet przy swoim -2 dioptrii na obie gały widzę różnicę darka przy -20 i -40 na matrycy :) .

Podsumowując- prąd by się przydał. Sama herbata z prądem sprawy nie załatwia:)

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motel a'la stodoła u sąsiada :icon_biggrin: a tak na powaznie to nie ma takich przybytków,zwykła wieś,parę sklepów na krzyż,jeden pub!,w którym można się zaopatrzyć w jakieś napoje :drinks: oraz zjeść coś na ciepło,czynny do ok.22:30..

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie wypad np. w weekend 13/14 paź to chętnie dołączę (jeśli będą miejsca, oczywiście). Jestem unplugged ze świeżo nabytą używaną Syntą 8''.

A w jakiś kolejny pogodny weekend zapraszam na drugą stronę Warszawy.

 

pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak trafić na własciwe astro FORUM..na innym mój apel nie wzbudził przez rok praktycznie żadnego zainteresowania,no poza kilkoma osobami,a tu proszę,wielu chętnych którzy wolą spotkać się i zaliczyć udaną astro nockę niż siedzieć cały czas przed kompem i polemizowac o dupie Maryny i innych takich..chwała Wam za to!

Pamiętam o Twoim zaproszeniu (wiosennym). Mam zmotoryzowaną Syntę 8" z własnym zasilaniem. Prawdopodobnie będę chciał dołączyć w któryś weeekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie wciąż aktualne Jasiek :icon_biggrin: ..być może 13-go coś wypali jeżeli pogoda dopisze..+byłbym wdzięczny gdyby ktoś (jeżeli takowy posiada) zabrał ze sobą Maczka 127 i jakiś refraktor z długą ogniskową,przymierzam się do zakupu jednego z tych sprzętów,głownie chodzi mi o planety..

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Soprano dał znać że wątek warszawski przeniósł się na Astropolis :)

Więc po kolei:

1) zgłaszam chęć uczestnictwa w okolicach łikendu 12-13 ; myślę że następny kilka dni po nowiu też nie będzie zły bo Łysy będzie zachodził a nie wschodził, więc można polookać najpierw na Łysielca a potem inne takie tam co się komu podoba ; czyli jakby 12-13 się spodobało albo tfu... nie było pogody, to powinniśmy mieć plan B czyli 19-20.10

2) mam dwa żelowe akumulatory po 72Ah (!), jeżeli jest taka potrzeba to nie zawaham się ich przywieźć celem wspólnego użycia

3) oprócz akku mogę też zabrać maczka 127 specjalnie dla zainteresowanych takowym

 

I małymi literkami na koniec. Mój sprzęt jest bardziej foto niż oko, więć mam nadzieję że dacie trochę popatrzeć z tych Waszych armat. :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

I małymi literkami na koniec. Mój sprzęt jest bardziej foto niż oko, więć mam nadzieję że dacie trochę popatrzeć z tych Waszych armat. :astronom:

A ja małymi literkami dodam, że Moja Szanowna Małżonka skojarzyła białą, blaszaną Syntę 8'' z pralką Franią i coś w tym jest, przyznam szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co deliberować tylko jechać. Jak będzie pogoda to ja+mój zestaw będzie. Adam tez będzie już miał wszystko więc po problemie. Ostatecznie jest Astrotrac z pierem i kpl głowic więc tez można się pobawić i to całkiem fajnie.

 

Jestem chyba zwolennikiem małego agregatu. Głośnie to nie jest a prąd to zawsze prąd. Może taki zanabędziemy: http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-220v-2000-watt-max-walizkowy-i2648364412.html lub taki http://allegro.pl/agregat-generator-pradotworczy-kraft-wele-1-6kva-i2651448969.html.

 

Za parę stów już jest do kupienia jakiś mały agregacik a 1200W powinno wystarczyć na dwa-trzy zestawy. Postawi się go gdzieś za samochodami na 50m kablu to pewnie nie będziemy go prawie słyszeć i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pogoda dopisze w weekend 12-14, to może też dołączę o ile za dużego tłoku nie będzie. Refraktor 4" ze sterowaniem z notebooka do dyspozycji. I wciąż ulubiona lornetka 10x50. Chętnie porównałbym z innym, większym sprzętem do obserwacji. A na krótsze wypady pod Warszawą zachęcam do odwiedzenia łąk pod Oborami za Konstancinem. Nie jest to niebo wiejskie prawdziwie ciemne, ale południowy i wschodni horyzont otwarty w pełni i czysty od zaświetleń. W dobrą noc droga mleczna całkiem dobrze widoczna. Miejscówka z dogodnym dojazdem, łąki skoszone i wygodne do parkowania, zaledwie 20 minut z południowej częś miasta np. z Ursynowa. Dokładne namiary w wątku Warszawskie trolle ..., np. post #530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na Was chłopaki i dobrą pogodę :icon_biggrin: ..łąki wystarczy dla wszystkich,przecież nie będziemy w domku odstawiać libacji(chociaż to dobry pomysł gdyby pogoda się popsuła :szczerbaty: ).Jak ktoś będzie chciał się ogrzać to i z kilkanaście osób spokojnie się pomieści w środku,zresztą sami zobaczycie..jest jeden minus,nie może lać w tym tygodniu deszcz,bo dojazd mógłby być utrudniony,w sobotę rano pojadę w teren na zwiady(gdyby padało)i wszystko będę wiedział..a póki co to nastawiamy się na ten weekend.. zainteresowanym mogę wysłać nr. telefonu na PW

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/wegrow/16dniowa tak to wygląda na dzień jutrzejszy.Niebo z czwartku na piątek było masakrycznie piękne,musiałem oczywiście skorzystać i wyskoczyłem ze swoją rurką na parę godzin.Może i dziś będzie podobnie,dlatego proponuję spotkanie w dniu dzisiejszym,oczywiście jeżeli ktos chce zaryzykować i przyjechać jutro,też nie odmówię :icon_biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.