Skocz do zawartości

M27 - kolejny obiekt z serii "must have"


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

3.jpg

 

Witam,

 

Generalnie nie ma się czym chwalić :icon_rolleyes: chciałem jednak przy okazji posta zapytać o radę:

- czy widzą koledzy szansę na zarejestrowanie halo wokół M27 kolorową kamerką Atik314L+, jeżeli tak to byłbym wdzięczny za wskazówki.

- czy można w EQMOD wymusić meridian flip ?

 

Jako bonus :icon_rabbit: pokaże jeszcze Veila z wakacji z Sonnara 180 i Atik314L (7.39 "/pixel) - myślę, że w załączonej rozdzielczości prezentuje się przyjemnie:

 

8071962914_28f1858f0a_c.jpg

Edytowane przez .zombi.
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawie jak zbieranie Pokemonów :D

 

Myślę, że to może być niezłe zdjęcie (M27) ale obróbka kuleje. Nie wiem czy coś przesadziłeś z kompresją czy przesadzasz z odszumianiem ale generalnie całe zdjęcie jest pełne artefaktów(ciapek). Można by też popracować nad jasymi gwiazdami żeby nie były takie plackowate.

 

Jaki to był czas ekspozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś przesadziłeś z kompresją czy przesadzasz z odszumianiem ale generalnie całe zdjęcie jest pełne artefaktów(ciapek). Można by też popracować nad jasymi gwiazdami żeby nie były takie plackowate.

 

Jaki to był czas ekspozycji?

 

Przyznam że trochę przegiąłem z wyostrzaniem - podmieniłem fotkę w pierwszym poście - czas to 15x300s -20C

- jeżeli chodzi o artefakty to gdybyś mógł rozwinąć temat bo nie wiem o jakie ciapki chodzi

- jeżeli chodzi o gwiazdki chętnie nauczę się czegoś nowego - proszę o wskazówkę co do obróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.jpg

 

- czy można w EQMOD wymusić meridian flip ?

 

 

 

zawsze wydawało mi się, że meridian flip jest włączony automatycznie w EQMOD i trzeba odznaczyc opcję by montaż prowadził bez zmiany strony.

w załączniku zaznaczyłem gdzie te opcje się znajdują:

Untitled2.jpg

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wydawało mi się, że meridian flip jest włączony automatycznie w EQMOD i trzeba odznaczyc opcję by montaż prowadził bez zmiany strony.

w załączniku zaznaczyłem gdzie te opcje się znajdują:

Untitled2.jpg

 

Dzięki za podpowiedź - w między czasie udało mi się znaleźć dokładnie to czego szukałem. Generalnie chodziło mi o to, że jeżeli obiekt jest nawet minimalnie na wschodzie montaż ustawia się tak że, bez flipa będzie szybka kolizja i trzeba przerwać naświetlanie. Używając ostrożnie funkcji "Using Forced Flip GoTo's" można obejść ten problem (nie trzeba czekać na przejście obiektu przez meridian) - oczywiście są też minusy. Tutaj dla zainteresowanych opis:

 

http://welshdragonco...ced_flip_goto_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.