Skocz do zawartości

Astromaniacy z Kielc.


Syriusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na ostatni w tym roku otwarty wyjazd obserwacyjny pod patronatem PTMA Kielce. Na piątkową noc (30/31 grudnia) zapowiadana jest całkiem dobra pogoda. Jest więc spora szansa, że będziemy kontynuować tradycję sylwestrowych obserwacji, zapoczątkowaną w ubiegłym roku. Zapraszam w godzinach wieczornych na nasze "poletko obserwacyjne" w Zabrodach koło Łopuszna. Jeśli pogoda będzie po południu dobra, być może pokuszę się o wyjazd na kometę 45P, która będzie nisko nad horyzontem po zachodzie Słońca. Byłbym na miejscu ok. godz. 17.
Chęć wyjazdu proszę poprzedzić skontaktowaniem się ze mną :)

 

Niestety ja odpadam - jestem chory, ale liczę na udane obserwacje :)

Może tym razem dasz radę? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na ostatni w tym roku otwarty wyjazd obserwacyjny pod patronatem PTMA Kielce. Na piątkową noc (30/31 grudnia) zapowiadana jest całkiem dobra pogoda. Jest więc spora szansa, że będziemy kontynuować tradycję sylwestrowych obserwacji, zapoczątkowaną w ubiegłym roku. Zapraszam w godzinach wieczornych na nasze "poletko obserwacyjne" w Zabrodach koło Łopuszna. Jeśli pogoda będzie po południu dobra, być może pokuszę się o wyjazd na kometę 45P, która będzie nisko nad horyzontem po zachodzie Słońca. Byłbym na miejscu ok. godz. 17.

Chęć wyjazdu proszę poprzedzić skontaktowaniem się ze mną :)

 

Może tym razem dasz radę? ;)

 

 

Nie miałem pojęcia, że takie spotkania odbywają się u mnie w okolicy :) Do Łopuszna mam rzut beretem. Teraz na sylwestra wyjeżdżam w bieszczady i nie dam rady ale na pewno uda mi się wbić na jakąś obserwację niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...

Zapraszamy na pierwsze w tym roku obserwacje w Baranie koło Mniowa. 
Zaczynamy wieczorem w sobotę 22 lipca.
Zainteresowanych proszę o kontakt. Dokładna lokalizacja miejsca zaznaczona jest na naszej mapce: http://kielce.ptma.pl/mapa-miejscowek-obserwacyjnych/

 

P.S. PTMA Kielce organizuje regularne spotkania obserwacyjne pod ciemnym niebem. Ostatnio byliśmy w środę w Zabrodach/Kokowcu. Jak widać, nie zawsze taka informacja pojawia się na forum, dlatego zachęcam do śledzenia grupy PTMA Kielce na facebooku. Nie trzeba być członkiem PTMA by z nami obserwować, ale jest to bardzo mile widziane. Członkowie dostają na bieżąco informacje o wszystkich wyjazdach. 

 

Do zobaczenia w obserwatorium w Baranie ;)  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

cześć,
Jestem informatykiem zainteresowanym hobbystycznie analizą i obróbką danych wszelkiego rodzaju, radioastronomia i astrofotografią.
Od jakiegoś czasu myślę nad sposobem na wsparcie rozwoju i popularyzacji astronomii w naszym regionie.
Mam bardzo wstępny pomysł na założenie fundacji. Chętnych do wsparcia wymiany pomysłów i ewentualnej współpracy zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.