Skocz do zawartości

Słońce w CaK


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Dzięki Panowie,ale dla mnie to trochę za mało. Faktycznie jest lepiej niż np. z Solar Continnum,ale to wciąż nie to. To jest taka fotografia w lini wapnia dla ubogich ;) Mam jeszcze trochę materiału z SCT 9.25,ale jakoś to do mnie nie przemawia.

 

Wojtek,masz jakiś przepis na kolor z kamery mono w tym paśmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem kolorek i negatyw :). Taką tarczę to sama przyjemność zabarwiać. Balans bieli w Corel Paint Shop ProX5.

Taka jasność i kontrast, jak na twojej tarczy Słońca CaK, to ideał, jeżeli chodzi o kolorowanie. Nie ma wtedy żadnych przebarwień.

 

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taka jasność i kontrast, jak na twojej tarczy Słońca CaK, to ideał, jeżeli chodzi o kolorowanie. Nie ma wtedy żadnych przebarwień.

 

 

Chyba sobie żartujesz. Ideałem są Twoje foty,na których się wzorowałem,ale nie ma co porównywać kątówki Lunta do filtra Baadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak na CaK Baadera, to jakość masz bardzo dobrą.

No to mnie uspokoiłeś ;)

 

Jeszcze kilka strzałów z SCT 9.25 i filtra Baader K-Line CaK. Chyba ten filtr nie lubi takich dużych powiększeń,albo trzeba się wstrzelić w bardzo dobry seeing. Dla mnie zdecydowanie lepiej wyglądają zdjęcia z któtkiego ED.

SCT_CaK_1.jpg

SCT_CaK_3.jpg

SCT_CaK_4.jpg

SCT_CaK_reducer_2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Łoł! Tarcza fajna. Lubię takie zdjęcia. Czy to jest z filtru Baadera? Wiem ile trzeba się na......... żeby zrobić dobrą fotę. Ja z moim wciąż walczę. Czasem udaje mi się uzyskać nawet niezły efekt ale to loteria. Załączam jedno ze starych zdjęć (chyba najlepsze jakie popełniłem w K tym filtrem) oraz niedzielną z tą samą grupą. Macie pogodę na południu? W Bydgoszczy Słońce ostatni raz widziałem w poniedziałek... :(

CaK_ 14-07-04 13-02-51.jpg

CaK_2014-10-19.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

Tak, to filtr Baader'a. Cóż, walka z nim nie jest łatwa. W sumie na zdjęcia tarczy w umiarkowanej ogniskowej jest O.K. Przydałby się moduł, ale 4. tys. to trochę dużo.

Zdjęcie z wtorku.

Dziś północ w lepszym położeniu ;)

fk.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu to jest z tego achromata 150/750 + k-line co widziałem rok temu na OZMIE

Ano nie, czasem jeszcze używam 150tkę ale teraz prawie wszystkie CaK i 540nm robię przez SW ED 100/900, a jak trafią się dobre warunki to próbuję Zeissem 150/2250mm. Niestety to wymagający sprzęt i rzadko trafiam ;(

Z filtrem CaK Baadera focę na wprost takim "home made modułem wapniowym z subaperturowym EFR" ... Cudzysłów jest na miejscu bo tak naprawdę to żaden moduł a dwie 2" tuleje aby "ERF" wlazł jak najgłębiej w nieco skróconą tubę EDka. Jak się zapewne już domyslasz z przodu (na obiektywie) nie ma żadnego filtra! ERFami bywają różne 2" filtry interferencyjne... wciąż szukam tego najwłaściwszego. Jak zakończę moje eksperymenty i znajdę ten najlepszy to opiszę moje doświadczenia.

Zdjęcia w WL robię tym samym refraktorem z 2" klinem Herschela i fitrami szarymi lub najczęściej z filtrem Solar Continuum 540 nm.

Brakuje mi czasem średnicy. Marzy mi się ED 120 lub jeszcze większy.

Nie ukrywam, że to właśnie Twoje zdjęcia, które pokazywałeś na zlocie były moją motywacją aby poza H-alfą zacząć robić Słońce w białym i zielonym świetle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.