Skocz do zawartości

V Zimowy Astrozlot - Bieszczady 2013


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa, nie napisałem ważnej rzeczy, o którą pytało mnie już kilka osób. Domki są ogrzewane przez cały czas (centralne ogrzewanie), a dodatkowo, w każdym z domków na dole jest kominek, więc wielkie zmarzluchy będą mogły się bezpośrednio dogrzać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutomi - mam znajomego co ma domek letniskowy w Smolniku. Twierdzi, że ciemno tam jak w d... u murzyna. :szczerbaty: Miałem się tam nawet na obserwacje wybrać. Dodatkowo w gminie Lutowiska tworzony jest "Park Ciemnego Nieba". Byłem nawet zaproszony na ichsiejszy zjazd, ale niestety termin mi kolidował. :( Tak to przynajmniej bym sprawdził organoleptycznie jak to wygląda. Ale wszystko wskazuje na to, że w Smolniku niebo adekwatne do nazwy. :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi, że ciemno tam jak w d... u murzyna. :szczerbaty: Miałem się tam nawet na obserwacje wybrać. Dodatkowo w gminie Lutowiska tworzony jest "Park Ciemnego Nieba".

 

Nie mam najmniejszych wątpliwości, do do jakości tamtejszego nieba. Zastanawiam się tylko czy: 1.Czy teren tej agroturystyki jest wystarczająco osłonięty od głównej trasy bieszczadzkiej, czy reflektory przejeżdżających co jakiś czas Pętlą samochodów nie będą psuły wielominutowej akomodacji oka i ewentualnych astrofotek. 2. Czy teren gospodarstwa jest na tyle wyżej doliny Sanu, że obserwacji nie popsuje nadmierna wilgoć/mgły. - sprawdziłem na mapie - to tylko 30m różnicy w wysokości i dodatkowo hektarowy staw pod nosem...

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HejHej

 

Po 12 godzinach od ruszenia zapisów mamy już prawie 20 uczestników zapisanych, wkrótce opublikujemy wstępną listę.

 

A zanim wrzucimy program to zachęcamy zlotowiczów do porowadzenia prelekcji podczas zotu.

Ostatnio na forum pojawiły się dzienniki gwiazdowe. Wydaje mi sie że fajnie by było jakby na zlocie kilka osób zechciało na żywo podzielić się swoimi astrowrażeniami, może swoją historią astronomiczną, opowidzieć "jak zaczynałem, przez co przechodziłem i do czego doszedłem", cofnijmy sie w czasie i powspominajmy...

 

Dla zachęty powiem że razem z Pawłem prawdobodobnie przygotujemy wspólną prelekcję o nas i o historii Zimowych Astrozlotów. :-)

 

Wszelkie propozycje piszcie tutaj w wątku albo przez PW .

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pierwszego chętnego prelegenta.

 

Łukasz83 zaproponował dwie pozycje:

 

1) "Niezwykłe zjawiska optyczne i atmosferyczne" - prelekcja będzie rozwinięciem peczakczy z zeszłorocznego IV Zimowego Astrozlotu.

 

2) "Obserwacje pod prawie wiejskim niebem" - czyli trochę Łukasza przygód sprzętowych, obserwacyjnych i fotograficznych wraz z garścią użytecznych informacji.

 

Nie mogę sie juz doczekać. :icon_biggrin:

 

PS.

A czym jest paczakcza o której wspomniałem?

z Wikipedii:

Pecha Kucha (z japońskiego) – rodzaj prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund. Taki

charakter prezentacji ma zapewnić jej dynamikę, żywość, a relatywnie krótki czas trwania - skupienie i uwagę. Pytania i dyskusja wstrzymywane są do zakończenia pokazu.

 

W ubiegłym roku odbyło sie kilka tego typu prelekcji. Było na prawdę ciekawie i wesoło.

Jeśli znalazłyby sie chętne osoby na Pecha Kuchę to z przyjemnością wzbogacimy o nią zlot.

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualizacja...

Oto lista osób które już zapisały się na V Zimowy Astrozlot.
Podaję również miejscowość pochodzenia danej osoby aby ułatwić Wam organizację dojazdu.

  1. PawełBe - Gorlice
  2. ELA - Lipinki
  3. BODI - Lipinki
  4. MaciekM - Chlebna
  5. Roberciu - Łódź
  6. lukaszp - Rzeszów
  7. Orzechowski - Wieliczka
  8. Starczek - Warszawa
  9. Sawes1 - Warszawa
  10. Lukasz83 - Dudy Dłutowskie
  11. Adamo - Lublin
  12. Wimmer - Warszawa
  13. H-alinka - Warszawa
  14. ax - Kraków
  15. Kot789 - Łódź
  16. Aphasia83 - Goczałkowice-Zdrój
  17. Robert B. - Zgierz
  18. Emilia K. - Łódź
  19. Don Pedro - Rzeszów
  20. Marta B. - Kielce
  21. szary19 - Kielce
  22. Zybert - Lublin
  23. Katarzyna J. - Lublin
  24. Tomasz Chojnowski - Mińsk Mazowiecki
  25. Urszula Kuzińska - Warszawa
  26. Przemysław Owczarek - Rzeszów
  27. Marcin Matusiński - Pszczyna
  28. Spirit - Warszawa
  29. Amper - Rzeszów

Zachęcamy do zapisywania się.
Im więcej nas będzie , tym cieplej nam będzie :-)

AstroPozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny program zlotu:


Czwartek:
Od rana - Przyjazd zlotowiczów i zakwaterowanie.
18:00 - Kolacja. Po kolacji wspólna integracja przy ognisku oraz obserwacje nieba do oporu

Piątek:
Od 09:00 - Śniadanie
12:00 – 15:00 Prelekcje:

"Z radiem na meteory - czyli moje przygody z radiowymi obserwacjami meteorów" - MaciekM
"Niezwykłe zjawiska optyczne i atmosferyczne" - Łukasz83
"Relacja z wyprawy na Zaćmienie Słońca" - Kot789
16:00 – Obiadokolacja
19:00 - Astrokalambury - Walka drużyn :)
20:00 – Obserwacje

Sobota
Od 09:00 - Śniadanie
12:00 - 15:00 Prelekcje:
"Wielkie i te mniejsze komety w 2013 roku" - MaciekM

"Obserwacje pod prawie wiejskim niebem" - czyli przygody sprzętowe, obserwacyjne i fotograficzne - Łukasz83

15:00 - Jeden z dziesięciu: konkurs/zabawa

16:00 - Obiad
18:00 - Ognicho + kiełbaski. Wspólna integracja przy ognisku oraz obserwacje nieba do oporu

 

Niedziela:

09:30 - Śniadanie
12:00 - Wspomnienia ze zlotu ;), oficjalne zakończenie zlotu (oczywiście w ośrodku można zostać do wieczora).


Program uzależniony jest od pogody.


PS. Jeśli ktoś ze zlotowiczów chciałby podzielić się z nami czymś ciekawym, pokazać swoje ATM lub po prostu porozmawiać o astronomii gorąco zachęcamy.
PS2. Oczywiście program może ulec zmianie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do ogółu. Czy ktoś chce obciąć koszty owsa przez pół i przygarnąć pasażera z.... Wilkiem? Za Wilka gwarantuje... nie narobi na tapicerke. :szczerbaty: Żeby nie było nieporozumienia to chodzi o teleskop. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.