Skocz do zawartości

Poprawa ostrzenia w maku 127


Simon_141

Rekomendowane odpowiedzi

Upłynął jakiś czas kiedy podjąłem dyskusję z Wami na temat poprawy ostrzenia w maku 127 nie zwiększając jego ogniskowej. Po wysłuchaniu rad, porad, wpadłem na pomysł aby poprawić tytułowe zagadnienie poprzez zmianę średnicy trzpienia ostrości do maksymalnej możliwej średnicy przy zastosowaniu 2'' akcesori. Tak powstał, nazwijmy to projekt, który wystarczyło zrealizować. Rysunek wysłałem mailowo do miasta Kraków i po niecałych dwóch tygodniach gałka dotarła i została przytwierdzona. Ponieważ średnica zewnętrzna trzpienia, za sprawą gałki, wzrosła z 20 do 40 mm, to jak by nie patrzeć według matematyki precyzja musiała się zwiększyć dwu krotnie. I tak pierwsze próby na latarni okazały się być bardzo obiecujące. Dlatego latarnie, że nie trafiłem jeszcze w pogodę podczas gdy mogłem sobie pozwolić na obserwacje ze względów czasowych. Poniżej zamieszczam zdjęcia owej,zamontowanej gałki.

gałka,cd.jpg

gałka.cd.jpg

gałka.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna gałka, oby rozwiązała problem z ostrzeniem,

choć nieodparcie nasuwa się skojarzenie z chęcią naprawy w ten sposób zgrzytającej skrzyni biegów w aucie ;)

a z drugiej strony, nie szukałeś w jakiś sklepach z elektroniką, czy majsterkowiczów żeby dopasować gotową?

np.: http://www.tme.eu/pl/katalog/?art=GP3-6.35-46X25#id_category=112335&page=1%2C20&s_field=artykul&s_order=ASC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukałeś w jakiś sklepach z elektroniką, czy majsterkowiczów żeby dopasować gotową?

Prawdę mówiąc rozglądałem się choć może nie na tej stronie niemniej lubię kiedy wszystko działa jak wygląda dodatkowo cenowo naprawdę przystępnie więc wybór był prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nareszcie trafiła mi się chwila,w której mogłem sobie pozwolić na test gałki. Dokładnie w zeszłym tygodniu na Jowiszu niemniej dopiero teraz mogę sobie czasowo pozwolić na szybkie podsumowanie. Przechodząc do meritum gałka okazała się być dobrym pomysłem,co prawda ze względu na 2'' akcesoria maksymalną średnicą byłem ograniczony.Poprawa czucia przy niewielkim ruchu jest naprawdę wyraźna,wiadomo to nie cryford ale po pierwsze nie zwiększa ogniskowej i po drugie wychodzi w okolicach 10% ceny do tego ze stajni gso,tak więc śmiało polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.