Skocz do zawartości

Listwa zasilająca sterowana przez Internet (CTI-PS6)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś ma centralkę alarmową to może ją wykorzystać do zdalnego włączania/wyłączania/programowania urządzeń podłączonych pod 230V. Można to zrobić na kilka sposobów. Ja korzystam z dwóch:

- wykorzystać odpowiedni ekspander z wyjściami sterującymi przekaźnikami - minusem jest konieczność połączenia z centralką kilku-żyłowym przewodem i najczęściej ekspander taki zakłada się w skrzynce rozdzielczej. Jednak stosując odpowiednią obudowę można zastosować w innym miejscu, np. na strychu do włączania/wyłączania routera, serwera, kamer, rejestratora itp.

- jeżeli centralka posiada system bezprzewodowy to można zastosować sterownik dla pojedynczego urządzenia 230V w dowolnym miejscu w domu. Taki sterownik włącza się jak popularne wyłączniki czasowe pomiędzy urządzenie a gniazdo sieciowe.

Ja mam popularną polską centralkę z systemem bezprzewodowym do której mam dostęp przez moduł LAN lub GSM. Sama centralka daje praktycznie nieograniczone możliwości programowania takiego sterownika. Pierwszy z wyżej wymienionych sposobów mam zamiar zastosować do sterowania oświetlenia w ogrodzie i symulowania obecności w domu poprzez zapalanie i gaszenie świateł w różnym czasie podczas wyjazdów wakacyjnych, a drugi z powodzeniem stosuję do starowania oświetleniem choinki świątecznej. Włączenie i wyłączenie urządzenia można wykonywać w prosty sposób przez manipulator, pilotem, sms-em lub zdalnie przez aplikację na komórce lub stronę www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nawet spox za taką zabawkę

 

Ja używam tego

 

http://allegro.pl/sterownik-internetowy-inteligentny-dom-zobacz-i2988955919.html

 

Ultra łatwy konfig , nieostępny kod dostępu oraz niezawodność wg.przekierowania na routerze - możliwość modysikacji interfejsu -kod zródłowy w komplecie + listwa przepięciowa + obdowa i zasilacz razem 350 zł

 

Pozdrawiam

Edytowane przez psysitec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny kłopot przy zdalnym sterowaniu radiostacją i urządzeniami powiązanymi...

Ja w pracy lub gdzieś dalej, urządzenia w domu.

A zacząć trzeba od pozałączania urządzeń, jak wszystko już chodzi, problem z głowy...

Różne urządzenia ATM-owe stosowałem ale to przebija wszystko i będzie miało podwójne zastosowanie :) krótkofalarsko-astroamatorskie :)

Pozostaje skompletować PLN-y... :)

O "modelce" nie będę pisał, włączyłeś lokowanie dwóch produktów na raz :):) :)

Edytowane przez sp3occ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są jeszcze listwy na 4 gniazda sterowane z sieci LAN za ok 500zł, sprzedaje to http://www.bticam.pl do resetowania kamer IP, produkt jest dostępny, ale nie wystawiony w sklepie online.

 

Instrukcja:

http://www.koukaam.se/koukaam/downloads/MAN_EN_NETIO-230B_4-00.pdf

 

Netio_230b_400.jpg

Netio_1200.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Nie jesteś uzależniony od telefonu, te gniazdka czy przełączniki zwykle mają w środku ESP, jedne trudniej (po kabelku) inne łatwiej (Tuya convert, bezprzewodowo) można przeflashować na alternatywny soft który choćby dzięki MQTT daje nieskończone możliwości integracji z czymkolwiek oraz automatyzacji (np. niesamowicie elastyczny i genialny Node-RED).

Polecam takie hasła jak ESPEasy, Tasmota, ESPHome (to pod Home Assistant-a).

Dodatkowo jak np. w przypadku Sonoff TH10/16 można od razu mieć monitoring temp./wilg.

Tylko ostrożnie z tymi najtańszymi i najmniejszymi bo niekoniecznie wytrzymują deklarowane prądy... W ogóle ostrożnie z nimi bo zwykle rozpinają tylko jedną żyłę, w zależności od podłączenia może się okazać, że niekoniecznie L...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w astroskrzyni bardzo dobrze sprawdzaj się rozwiązania sonoff. Mają spory wybór. Zerknij u chińczyka bo tam jest pewienie więcej opcji niz na allegro. Możesz programować on/off godzinę, datę, ręcznie każdy przekaźnik/każde gniazdo.

 

U mnie wszystkie wyłączone. 

 

Screenshot_20200128-203223.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.