Skocz do zawartości

Odszedł Paweł Maksym


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Pawełku bardzo mi Ciebie brakuje. Umieściłem kilkanaście zdjęć, które sobie zrobiliśmy z Pawłem. To był mój wspanialy Przyjaciel. Ciągle brak mi słów, aby wrazić ból i żal.

 

http://astrojawil.pl/blog/?page_id=1393

 

 

Mnie również Januszu , ciagle o nim rozmyslam jak by mi ktoś bliski zmarł z rodziny .

 

Moj ojciec umiera więc tym bardziej czuję co czuje rodzina Pawła .

 

 

Ps . jeśli ktoś z Warszawy jedzie samochodem i ma wolne miejsce chętnie bym sie z nim zabrał na pogrzeb .

 

Oczywiście dorzucam się do paliwa .

 

pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, zabiorę Cię.

Mogę wziąć jeszcze dwie osoby. Chętni?

 

 

 

Kiedyś ja cię wiozłem od Pawła , teraz ty byś mnie zawiózł , eh nie mogę sie z tym pogodzić.

 

 

 

Niestety , zmarł mój ojciec i własnie jadę załatwiać wszysto co trzeba.

 

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc, mam nadzieję że zwolnię miejsce dla kogoś innego , pozdrawiam Janusz.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Janusz, przyjmij i moje kondolencje.

 

 

Widmo śmierci unosi się nad naszą społecznością... Nie dość, że pogoda przygnębiająca, to jeszcze zła wiadomość goni złą wiadomość.

 

Wiosno, nie zwlekaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ja cię wiozłem od Pawła , teraz ty byś mnie zawiózł , eh nie mogę sie z tym pogodzić.

 

 

 

Niestety , zmarł mój ojciec i własnie jadę załatwiać wszysto co trzeba.

 

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc, mam nadzieję że zwolnię miejsce dla kogoś innego , pozdrawiam Janusz.

 

Wyrazy współczucia [*].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnych stron pochodzimy i w różne strony pójdziemy, bo tyle miejsca jest w kosmosie, może nie tylko znanym nam.

Teraz tym, co czekali na odkrycie piękna, jest to dane. A Tam się znajdziemy i spotkamy...

 

Artur Rowiński.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawła spotkałem osobiście tylko kilka razy. Od około 10 laty wiedziałem o jego inicjatywach i zawsze za nie Go podziwiałem. Przyznam, że zdziwiłem się, gdy tydzień temu dowiedziałem się, w jak młodym był wieku. Tym większy szacunek dla Jego dokonań.

Radek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

do ostatniej chwili nie byłem zdecydowany, czy pojechać na pogrzeb Pawła, czy nie... (w końcu znałem go od ok. 15 lat). :icon_sad:
Po dzisiejszej rozmowie z Andrzejem, (który jedzie z Warszawy do Łodzi) zdecydowałem, że niestety nie wezmę udziału w pogrzebie Pawła. Przesądziły o tym warunki atmosferyczne (mróz, przewidywane opady śniegu), jak i moja obecna sytuacja zdrowotna.
Przepraszam tych, którzy liczyli na mój przyjazd... A grób Pawła odwiedzę przy innej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pojechać na pogrzeb, choć to daleko. Pawła znałem od początku Jego działalności w SOPiZ. Niestety, dziś też mam u siebie pogrzeb i ten obowiązek muszę przedłożyć nad wyjazd do Łodzi.

Polecam Cię Pawełku Największemu Konstruktorowi i Budowniczemu Wszechświata, którego kochałeś i podziwiałeś w Jego dziełach, a teraz tajemnicę Istnienia i Miłości poznajesz. Niech Pan Cię przygarnie do siebie, o to Go proszę. Do zobaczenia w wieczności.

ks. Wiesiek S.

 

PS. Wyrazy głębokiego współczucia i ludzkiej solidarności w modlitwie dla Żony Kasi, Rodziców i całej Rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w piątek odprawiona zostanie msza święta za naszego kolegę sp. Pawła Maksyma o godzinie 17:00 czasu ukraińskiego, na Ukrainie poinformował mnie Ojciec Jerzy Raszkowski. Za tą wiadmość skierowałem podziękowanie od nas wszystkich.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w to wszystko uwierzyć.

Odszedł od nas tak młody, zdolny człowiek, profesjonalista, pasjonat nie tylko astronomii ale i innych dziedzin nauki.

Miał wiele planów, mógł jeszcze tyle zdziałać, stworzyć.

Na pewno nasze środowisko straciło wiele ......... zbyt wiele.

Składam kondolencje rodzinie i najbliższym.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tak dziać, że tacy młodzi ludzie odchodzą...

 

Pawła miałem okazję poznać w 2009 roku na zlocie w Bieszczadach, nawiasem mówąc poznałem tam dwie bardzo pozytwyne postacie polskiego środowiska astro, Pawła, oraz Przemka Rudźa.

 

Ktoś kilka postów wyżej pisał o parzeniu kawy i Pawle jak do tego podchodził. Paweł był człowiekiem, który przeżywał i smakował życie.

 

Niestety nie uda mi się dotrzeć do Łodzi by móc osobiście pożegnać Pawła. Mogę zapewnić, że jestem sercem z najbliższymi Pawła jak i z każdym z Was, kto będzie tam osobiście.

 

Non Omnis Moriar Pawle, do zobaczenia gdzieś tam kiedyś na niebieskim szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać: Nasz Paweł miał pożegnanie godne Wielkiego Człowieka, jakim z całą pewnością był....

Reszta na zdjęciach....

 

Marcinie dziękuję Tobie za te zdjęcia z ceremonii pogrzebowej sp. Pawła czekałem na te zdjęcia, że ktoś doda tu taj, aby widzieć, wiem że słowo dziękuję nie pasuje do nastroju dzisiejszego, ale wyrazić inaczej wdzwięczość nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie dziękuję Tobie za te zdjęcia z ceremonii pogrzebowej sp. Pawła czekałem na te zdjęcia, że ktoś doda tu taj, aby widzieć, wiem że słowo dziękuję nie pasuje do nastroju dzisiejszego, ale wyrazić inaczej wdzwięczość nie potrafię.

 

Tak jak pisałem tak uczyniłem.

Edytowane przez Paweł Baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze posty i czytam... Nie znałem tego człowieka, jednak widzę iż dużo straciłem i że mógłbym się wiele od niego nauczyć, jednak zauważam również w waszych postach że był ciekawy jako człowiek całokształtem a nie tylko pod względem astronomii. Wyrazy współczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, jest to nieoceniona strata dla nas amatorów jak i zawodowych Astronomów. Jak poznałbyś Pawła usiadł z nim do stołu i zamienił choćby kilka słów, to po tych słowach stwierdziłbyś, że znacie się od zawsze tylko wyjechałeś gdzieś daleko gdzie nie było telefonu i internetu by się skontaktować?

 

Paweł na zawsze zostaniesz moim Przyjacielem!!!

Edytowane przez Tomasz Wężyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.