Skocz do zawartości

Zdjęcia wykonane przez okular gso 10"


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Po sporej przerwie powracam z kolejną porcją fotek. Tym razem słoneczko:)

I to w dwóch wersjach dla porównania, pierwsze zdj z przyłożenia do okularu 25mm

a drugie zdj wykonane w ognisku głównym.

Nic ich nie edytowałem prócz zmiany rozmiaru.

IMG_0030.JPG

IMG_0042.JPG

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich zdjeciach przydaje sie funkcja wczesniejszego podniesienia lustra, przed wykonaniem ekspozycji. chyba w Canonie 350D takiej funkcji nie ma, wiec najlepsze fotki/najostrzejsze/ beda wykonywane w ognisku glownym, bez Barlowa.

 

Jest opcja podniesienia lustra. Jest też funkcja automatycznego usunięcia wypalonych pikseli (odjęcia darka) wydłuża to dwukrotnie czas wykonania zdjęcia ale przy pojedynczym zdjęciu warto rozważyć jej zaznaczenie.

Do 350d polecam chdk, który pozwoli focić z iso 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zrobić porównanie czy będzie widoczna na fotkach różnica gdy robi się z opcją podniesienia lustra wcześniej i bez niej ale wczoraj tj. 14.04.2013 chmury uniemożliwiły mi to, zdążyłem zrobić tylko kilka cyknięć w ognisku głównym + barlow2x, niżej mozajka z tych klatek.

I również pierwsze polowanie na ISS, jako że to moja pierwsza próba zdj idealne nie jest, ale nie miałem wielkich nadzieji że wogóle coś wyjdzie i tu byłem mile zaskoczony:)

A jak wiadomo najważniejsze że autor będzie zadowolony ze swoich wyników, a ja jestem mega zadowolony więc wstawię zdjęcie :)

IMG_0316_stitch.jpg

IMG_0334ed.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po jednej nie udanej próbie i kilku nie wykorzystanych pogodnych nocy, wczoraj pierwszy raz ujrzałem i upolowałem Saturna.

Efekt może nie jest spektakularny, ale to pierwsze moje spotkanie z "władcą pierścieni" więc zamieszczam.

Ale widok bezpośrednio w okularze zapiera dech w piersiach:)

Metoda, jak zwykle przy planetkach(przez okular 9mm).

IMG_0965ed.jpg

Edytowane przez DarX86
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiejsze Słoneczko. Pewnie mogło być coś lepiej, ale miałem tylko 20 minut, a już dawno nic nie działałem, więc uznałem że dobre i tyle:)

Muszę chyba lepiej zabezpieczać teleskop przed owadami bo dziś po odkryciu zobaczyłam jedną małą, ale jednak kupę na lg;/

 

Zdjęcia robione około południa, pierwsze w ognisku głównym, drugie też, ale z barlowem 2,5x (pierwsze światło które przez ten barlow przebiegło od zakupu).

IMG_2445.JPG

IMG_2452.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Matti_94, Orion produkuje filtr szklany na 10" i większe, http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2244_Orion-Sonnenfilter-visuell---optisches-Glas---Aufsteck-D---216mm.html

Jednak fotka powyżej jest, chyba?, pokolorowana w programie graficznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti_94, Orion produkuje filtr szklany na 10" i większe, http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2244_Orion-Sonnenfilter-visuell---optisches-Glas---Aufsteck-D---216mm.html

Jednak fotka powyżej jest, chyba?, pokolorowana w programie graficznym?

 

Właśnie tak w programie;) to kwestia gustu, ale dla mnie taka barwa jest bardziej przyjemna dla oka niż biel wychodząca z filtra nd5:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.