Skocz do zawartości

Statyw Velbon Sherpa 200R - krótki opis


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj otrzymałem nowy statyw foto Velbon Sherpa 200R. Kupiłem go do kamerki cyfrowej. Tak bardzo mi się spodobał, że postanowiłem napisać parę słów. Wykonany jest bardzo dobrze i estetycznie. Wszystkie ruchome elementy działają płynnie, z odpowiednim oporem i bez zbędnych luzów. Trójnóg i głowica w całości wykonane z metalu. Z tworzywa są: zatrzaski, zaślepki, rączka do blokowania głowicy, stopki trójnogu gumowe. Regulacja wysokości przebiega bardzo płynnie. Nawet, gdy statyw ustawiony jest na maksymalną wysokość, zachowuje dobrą stabilność. Mam ponad 180 cm wzrostu i statyw nie jest dla mnie za niski, więc dla osób "wysokich" też może być. Jeżeli chcemy nagrywać co w trawie piszczy ;), to też nie ma z tym problemu. Wystarczy wyciągnąć głowicę razem z rurką, do której jest przykręcona i wsadzić ją odwrotnie do statywu - od spodu, między trójnogiem.

Statyw ma głowicę 3D z szybkozłączką i dużą rączką. Szybkozłączkę dobrze się dokręca do kamery, gdyż od spodu posiada odpowiedni ruchomy uchwyt do dokręcania. Szybkozłączkę mocuje się do głowicy na zatrzask, co również jest bardzo proste i zarazem mocowanie jest mocne i pewne - kamera nie wypadnie ;). Rączka głowicy jest odpowiedniej długości, dobrze się ją trzyma i dokręca.

Ogólnie statyw wygląda na bardzo solidny i wytrzymały. Oczywiście nie wiem jak to będzie z jego trwałością po jakimś czasie. Lecz wygląda na to, że obchodząc się z nim odpowiednio, długo będzie służyć. Wcześniej chciałem kupić tańszy statyw, lecz w nim głowica jest już z tworzywa a to duży minus. Jeżeli dobrze się poszuka w sieci, można znaleźć sklep, w którym kosztuje 210 zł, ale są i takie sklepy gdzie kosztuje nawet 270 a może i więcej zł. 210 zł jest to atrakcyjna cena, biorąc po uwagę fakt, że wersje gorsze kosztują kilkadziesiąt zł mniej. Dodam, że statyw jest wyprodukowany w Chinach, lecz gdyby nie naklejka "Made in China", nie miałbym pojęcia, gdzie został zrobiony.

Ten statyw jest moim pierwszym statywem foto, więc moje doświadczenie w tej materii jest prawie żadne. Lecz jeżeli Ktoś by się mnie pytał jaki kupić statyw foto na początek, poleciłbym właśnie Velbon Sherpa 200R.

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zrobiłem kilka fotek. Widać na nich różne opcje wysokości oraz ustawienie głowicy do nagrywania "normalnego" i "tego co na ziemi". Przepraszam z słabą jakość załączników. Co do maksymalnej wysokości, może być jeszcze większa, wystarczy tą krótką rurkę jeszcze mocniej wyciągnąć do góry. Lecz to może już powodować kiwanie się głowicy.

Velbon Sherpa 200R (1).jpg

Velbon Sherpa 200R (2).jpg

Velbon Sherpa 200R (3).jpg

Velbon Sherpa 200R (4).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.