Skocz do zawartości

Czy kupiłbyś album z astrofotografią?


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Przeżywając swoją astrofotograficzną emeryturę karmię mózg dziwnymi pomysłami. W związku z nimi chciałbym zrobić małe „badanie rynku”. Czy ktoś z Was miałby ochotę kupić album ze zdjęciami kosmosu, opisami, być może z drobnymi wskazówkami – jak rozpocząć przygodę z fotografią nieba? Wyobraźcie sobie, że album wydany jest w spektakularnej jakości, sporym formacie. Dołączona jest do [...]

 

Wyświetl pełny artykuł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ostatnio w mediamarkt widziałem jakiś album (Wszechświat czy jakoś tak) za około 60zł. Niestety większość zdjęć w przedbiegach przegrywała z tymi co na co dzień spotykam na astropolis. W dużej mierze byłyby to fajne/ciekawe zdjęcia ale jakość wydania/druku ma tu ogromne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o Orionie na banerze 100x50 (koszt ok.100zł) tylko obawiam się o jakość - by mnie zadowoliła.

 

Dziś drukarze poradzą sobie ze wszystkim . Nawet pieniądze wydrukują lepiej niż oryginalne :) . Jest tylko sprawa kosztów. Są drukarnie cyfrowe - popytaj jakie rozmiary drukują - wydrukują ci na poczekaniu piekne kolory .... na każdym obrazku i tanio za parę złotych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyśmienity druk lateksowy (na wszystkim), opisany szeroko (też od strony astro) tutaj:

http://astropolis.pl/topic/40605-ciekawostki-ze-wiata-nauki-i-techniki-doniesieniakomentarzewnioski/?do=findComment&comment=488570

 

 

A pokazany obrazowo (także i astro) tutaj:

http://astropolis.pl/topic/23890-space-art/page-33?do=findComment&comment=490295

 

Drukujących usługowo w Polsce, konkurujących wzajemnie cenami {sic!}
jest już w Polsce sporo.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No właśnie - czy nadal byłoby zainteresowanie, zapotrzebowanie na taką publikacją-album ze zdjęciami astronomicznymi użytkowników forum ?

Myślę, że byłaby to interesująca pozycja, których mało jest na polskim rynku, a koszt publikacji mógłby być pokryty ze składek użytkowników Astropolis (utworzyłoby się specjalne konto na ten cel np https://polakpotrafi.pl/)- szczególnie astro-fotografów i innych zainteresowanych posiadaniem takiej książki.

 

P.S

Osobiście np polecałbym to wydawnictwo:

Wydawnictwa Drugie Sp. z o.o.

(sekretariat@wydawnictwadrugie.pl)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plakaty w formacie np 90 x 60 cm kupiłbym , jak na razie mam dwa plakaty , mapa księżyca 150x150cm i mapa nieba widocznego w Polsce 90x60, obydwa są informacyjne , księżyc z nazwami kraterów , mapa z zdjęciami "emek" i NGC , takiego tylko ozdobnego, nie mam jak na razie

 

Edytowane przez berkut123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to nie był tylko album to bym kupił :)

A wiec szczegółowy opis obiektu, mapka gdzie go znaleźć, zdjęcie, relacja z obserwacji, szkic jak dany obiekt wygląda w kilku przykładowych instrumentach optycznych itd...

Dla samych ładnych zdjęć i przeżyć estetycznych bym nie kupował ;)

 

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę - jak kolega pierwszy odpowiadający w temacie - że książka z fotografiami ale również z artykułami jakie są na naszym forum była by czymś naprawdę ciekawym i wartościowym. Pytanie tylko kto miał by być "targetem" (przepraszam ;)). Jeśli ktoś kto siedzi w temacie - to faktycznie to będzie taki "leżak półkowy", ale myślę, że dla mniej obeznanych w temacie była by to bardzo dobra pigułka wiedzy. Na prezent dla młodego miłośnika astronomii - idealna sprawa do dotknięcia różnych tematów, problemów i ciekawostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec szczegółowy opis obiektu, mapka gdzie go znaleźć, zdjęcie, relacja z obserwacji, szkic jak dany obiekt wygląda w kilku przykładowych instrumentach optycznych itd...

Jest na rynku takie wydawnictwo i nazywa sie "The night sky observer guide". Troche za duża kobyła żeby wydawać to w wersji lokalnej.

 

Na rynku wydawnictw związanych z Astronomią, brakuje mi odświeżonej wersji książki, na której sam sie wychowałem a więc "Niebo na Dłoni". W przeciągu tych 25 lat jednak wiele zmieniło sie na rynku, w szczególności dostępność dużego sprzętu obserwacyjnego jak i astro-fotograficznego. Zdjęcia obiektów DS z profesjonalnych obserwatoriów, można by zastąpić zdjęciami astro-pasjonatów, do tego dorzucić szkice itd.

 

Taka pomniejszoną i unowocześnioną wersją "Nieba na Dłoni" jest "Atlas Nieba" Przemka Rudzia i myślę że własnie na bazie tych dwóch "książeczek" mogło by powstać coś o większym rozmachu, będące godnym następcą "Nieba na Dłoni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie kupiłbym, ponieważ albumy są ciężkie, fatalnie się je przegląda, moim zdaniem nie nadają się również na prezenty (chyba że wiemy iż obdarowany zbiera takie pozycje) - zawsze myślę sobie że albumu z kumplami nie obejrzę, a Metaxsą możemy się cieszyć w większym towarzystwie.

Kupiłbym natomiast serię plakatów do wstawienia w antyramy, jednak widzę to w taki sposób, że zamawiam (kupuję) odbitki w topowej jakości o żądanym przeze mnie wymiarze. Po prostu albumy przestały pełnić funkcję okna na świat, stały się specyficznym bibelotem, który nie każdy lubi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.