Skocz do zawartości

Kulki Herkulesa


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

M13 - oddalona około 25 tysięcy lat świetlnych od nas, zawiera ponad 300 000 gwiazd. W pobliżu jej centrum gwiazdy są rozmieszczone 500 razy gęściej niż w okolicach Słońca. W jej skład wchodzą jedne z najstarszych gwiazd we Wszechświecie - niektóre z nich mają ponad 14 miliardów lat.

 

No stare te gwiazdy dość. Ale nie starsze chyba niż 'nasz' wszechświat.

Po wynikach misji Planck i kombinacji z poprzednimi szacowaniami uznaje się (od miesiąca), że wiek wszechświata to 13,789 +/- 0,037 miliardów lat.

 

A kulki piękne, a jakże. I na zdjęciach i w rzeczywistości.

 

pozdr

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stare te gwiazdy dość. Ale nie starsze chyba niż 'nasz' wszechświat.

Po wynikach misji Planck i kombinacji z poprzednimi szacowaniami uznaje się (od miesiąca), że wiek wszechświata to 13,789 +/- 0,037 miliardów lat.

 

O widzisz, zawsze powinienem podawać źródła takich informacji, bo przecież sam tego nie wymyśliłem :) Widać że Wszechświat im starszy tym młodszy, może następne badania zweryfikują te dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopaliłem jeszcze 1.5h luminancji (w towarzystwie Księżyca ponownie :) ) i popracowałem trochę nad kolorkami i wyszło coś takiego:

2013-04-24-m13_2.jpg

 

Za każdym razem po złożeniu RGB i ustawieniu balansu na jakąś gwiazdę w okolicach typu G2 wychodzi mi magenta zamiast czerwonego i cyjan zamiast błękitu i zawsze muszę z tym walczyć. Praktycznie w każdej klatce którą robiłem do tej pory. Nie wiem czym to jest spowodowane, pewnie moim sposobem obróbki...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopaliłem jeszcze 1.5h luminancji (w towarzystwie Księżyca ponownie :) ) i popracowałem trochę nad kolorkami i wyszło coś takiego:

 

Za każdym razem po złożeniu RGB i ustawieniu balansu na jakąś gwiazdę w okolicach typu G2 wychodzi mi magenta zamiast czerwonego i cyjan zamiast błękitu i zawsze muszę z tym walczyć. Praktycznie w każdej klatce którą robiłem do tej pory. Nie wiem czym to jest spowodowane, pewnie moim sposobem obróbki...

Super jolo :-) Fajnie zaczyna nabierać wyrazu ta kuleczka ;-)

 

Proponuję użyć opcji Selective Colors w PSP - znakomicie może Twój problem naprawić :-)

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.