Skocz do zawartości

Spotkania na Opolszczyźnie


Fobek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mimo, iż jest to mój pierwszy post, a jak przed chwilą się zarejestrowałem i podałem, że jestem z Opola, a do tej pory nikogo z tego województwa nie znalazłem. Proponuję zgromadzić się tutaj i jeśli okaże się że jest nas więcej to moglibyśmy zorganizować jakiś wypad na obserwację. Oczekuję na aprobatę z waszej strony

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witaj,

 

w końcu zaobserwowałem jakąkolwiek aktywność z naszego województwa. Szkoda zapewne, że tylko ja odpisuje i to jako pierwszy, a Twój post już rok wisi - smutne.

Mam nadzieje, że jeszcze korzystasz z forum i może zaczniemy gromadzić ludzi i coś wspólnie działać ;)

 

Pozdrawiam

Filip

Edytowane przez Filip Kucharski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Coś tam się próbowało dziać na opolszczyźnie,ale jak widać ciężko.

Macie jakąś miejscówkę w okolicach Opola.

 

http://astropolis.pl/topic/38944-opole-i-okolice/?hl=opole

 

Ja z racji położenia jestem bliższy okolicom Gliwic i Raciborza i byłem już na pierwszym astropokazie grupy Astrohunters w wiosce Maciowakrze (jeszcze na opolszczyźnie).

Ja mam swoją miejscówkę w okolicy Ujazdu i zapraszam.

 

 

www.astrohunters.pl

 

Zawsze możecie się zalogować i dostaniecie info na telefon o najbliższych pokazach nieba.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wtedy tego nie widziałem. Na obserwacje jeżdżę właśnie przed Pokojem (okolice Krzywej Góry lub dalej nad Staw Zofii) - jednak cudów nie ma.
Widzę, że tam proponujesz jakieś pola z kolei za Pokojem, tak? W ogóle to skąd masz tą mapkę zaświetlenia nieba naszych okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest tego w necie.Wystarczy poszperać.Nawet na tutejszym forum jest jakiś temat z tym związany.Jak będę miał chwilę to wrzucę.Co do Pokoju,to w okolicy duże LP jest wymikiem obecności elektrowni Opole.Wybrać się więc trzeba za Pokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest tego w necie.Wystarczy poszperać.Nawet na tutejszym forum jest jakiś temat z tym związany.Jak będę miał chwilę to wrzucę.Co do Pokoju,to w okolicy duże LP jest wymikiem obecności elektrowni Opole.Wybrać się więc trzeba za Pokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam właśnie miejscówke około 30 km w stronę Pokoju od Opola i to jeszcze za mało. Opole to może i półbiedy, ale elektrownia robi swoje. Dziwi mnie, że na mapkach na południe od Opola w strone Prószkowa, Głuchołaz nie ma interesującego miejsca...
Chyba, że oczymś nie wiem, ale mapy mówią jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie

Coś tam się próbowało dziać na opolszczyźnie,ale jak widać ciężko.

Macie jakąś miejscówkę w okolicach Opola.

 

http://astropolis.pl/topic/38944-opole-i-okolice/?hl=opole

 

Ja z racji położenia jestem bliższy okolicom Gliwic i Raciborza i byłem już na pierwszym astropokazie grupy Astrohunters w wiosce Maciowakrze (jeszcze na opolszczyźnie).

Ja mam swoją miejscówkę w okolicy Ujazdu i zapraszam.

 

 

www.astrohunters.pl

 

Zawsze możecie się zalogować i dostaniecie info na telefon o najbliższych pokazach nieba.

 

Pozdrawiam.

 

 

Witam. Jestem z Kędzierzyna-Koźla. Proszę napisz gdzie w Ujeździe jest jakieś fajne miejsce na rozstawienie teleskopu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Może warto odkopać wątek, bo zauważyłem, że trochę osób z okolic się aktywowało ?

Jak coś, to piszcie gdzie i czym obserwujcie. W sumie nie zaszkodzi się poznać, czasem spotkać i powymieniać doświadczeniami. Widzę, że inne wątki regionalne prężnie działają, a u nas trochę kiszka. A tak by the way, to jesteśmy najmniejszym województwem, więc wszyscy mamy do siebie blisko ?

Edytowane przez Mc ślimack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cmku napisał:

ja ze  znajomymi czasem umawiamy sie przez fb i przez ta grupke :)
https://www.facebook.com/groups/629703991102880/

 

Dziękuję za namiar, pozwoliłem sie podpiąć ? PS: fociszcze - klasa sama w sobie ?

 

Mam nadzieje, że jeszcze ktoś się odezwie z regionu...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.