Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!

Ostatnio dodane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

BĄDŹ NA BIEŻĄCO - SUBSKRYBUJ NAS

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.

Autor: Adam_Jesion | maj 27 2013 22:38 | 109 komentarze

Google-Maps-icon-1.jpg W tej chwili testowo uruchomiliśmy mapę użytkowników i lokacji, na której możecie zaznaczać swoje pozycje. Sądzę, że warto to robić, bo nigdy nie wiadomo, kto obok nas interesuję się astronomią i np. chciałby dołączyć do sesji. Punkty możecie zaznaczać zgrubnie, albo dokładnie. To już zależy od Was. Dodam tylko, że mapa nie jest widoczna dla niezarejestrowanych użytkowników.

Na mapie istnieje możliwość zaznaczania punktów specjalnych. Niestety - może to robić tylko administrator, dlatego, jeżeli chcielibyście coś wrzucić tak, żeby widzieli to wszyscy inni (np. lokacje punktów obserwacyjnych), to bardzo proszę o zgłaszanie ich na PW.

Milej zabawy. Kto wie, co z tego wyniknie ;) Mapa z czasem otrzyma dodatkowe funkcjonalności. Na razie jest bardzo podstawowa.

Dostęp do niej macie z poziomu menu na górze (Mapa), lub po prostu kliknijcie w poniższy link.

http://astropolis.pl/membermap/

+82

Zdjęcie

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.

* * * * - 2 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18214 postów

*
Popularny

Google-Maps-icon-1.jpg W tej chwili testowo uruchomiliśmy mapę użytkowników i lokacji, na której możecie zaznaczać swoje pozycje. Sądzę, że warto to robić, bo nigdy nie wiadomo, kto obok nas interesuję się astronomią i np. chciałby dołączyć do sesji. Punkty możecie zaznaczać zgrubnie, albo dokładnie. To już zależy od Was. Dodam tylko, że mapa nie jest widoczna dla niezarejestrowanych użytkowników.

Na mapie istnieje możliwość zaznaczania punktów specjalnych. Niestety - może to robić tylko administrator, dlatego, jeżeli chcielibyście coś wrzucić tak, żeby widzieli to wszyscy inni (np. lokacje punktów obserwacyjnych), to bardzo proszę o zgłaszanie ich na PW.

Milej zabawy. Kto wie, co z tego wyniknie ;) Mapa z czasem otrzyma dodatkowe funkcjonalności. Na razie jest bardzo podstawowa.

Dostęp do niej macie z poziomu menu na górze (Mapa), lub po prostu kliknijcie w poniższy link.

http://astropolis.pl/membermap/

+82

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3380 postów
Wpisałem się :-)

Fajny patent z tą mapą - będzie łatwiej się umawiać :-)
0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Darek_B

Darek_B

R M198

• Moderator
  • 4988 postów

Przydatna rzecz, ale za cholerę nie moge wskazać dokładnego miejsca, dodaje losowo na planie miasta.

0

Pozdrawiam Darek Bobak

galerie:

Astrowyprawy - moje galerie w Astropolis

1 zlot :Jodłów 2003 

fotki w google earth 

galeria : kosmos i góry

sprzęt;

FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX , 5D mkII ,astrotrack,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6174 postów

Ciekawe kto będzie koło mnie :g:

0

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

Iluvatar

Iluvatar

Astropolis.pl

• Astrofotografia
  • 2742 postów
Przydatna rzecz, ale za cholerę nie moge wskazać dokładnego miejsca, dodaje losowo na planie miasta.

Jak nie działa wpisanie miejscowości z ulicą i numerem. to jest inny sposób. Ja sobie mniej więcej tak z tym powadziłem:

1. Znajdź na Google Maps swoją miejscówkę.

2. Kliknij prawym i wybierz "Co tu jest?".

3. W pasku wyszukiwania pojawią się cyfry z położeniem, które wklej tutaj do mapy.

+3
Post rekomendują: Adam_Jesion, majer, *Wojtek*,

HEQ5, TSAPO65Q + Canon EOS 450D mod, SK804A + Orion SSAG

Do poczytania dla początkujących:
Od laika do astrofotografika - wstęp do astrofotografii autorstwa Jacka Bobowika
Jak połączyć montaż z komputerem

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Wpisz dokładny adres z kodem pocztowy, bez polskich znaków.

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Darek_B

Darek_B

R M198

• Moderator
  • 4988 postów
Wpisz dokładny adres z kodem pocztowy, bez polskich znaków.

A widzisz ?

A ja podobnie jak Google Earth klepnąłem punkt i wpisałem Zakopane.

ps.

u mnie obeszło się bez koda :)

0

Pozdrawiam Darek Bobak

galerie:

Astrowyprawy - moje galerie w Astropolis

1 zlot :Jodłów 2003 

fotki w google earth 

galeria : kosmos i góry

sprzęt;

FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX , 5D mkII ,astrotrack,

Jazz

Jazz

Astropolis.pl/Astromarket.pl

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 847 postów

Ja też już oznakowany.

0

Pozdrawiam
Jazz1972

sp3uca

sp3uca

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 862 postów
Jak nie działa wpisanie miejscowości z ulicą i numerem. to jest inny sposób. Ja sobie mniej więcej tak z tym powadziłem:

1. Znajdź na Google Maps swoją miejscówkę.

2. Kliknij prawym i wybierz "Co tu jest?".

3. W pasku wyszukiwania pojawią się cyfry z położeniem, które wklej tutaj do mapy.

Działa ale przyciąga do siatki dróg.... 52.257488N, 18.168320E nie da się dokładnie "wypunktować"  - przesuwa na północ albo południe.

Andrzej

0

ETX90UHTC, "LEADE 10x50" Canon 450d ; =PFN39=
52.257N, 18.168E

Iluvatar

Iluvatar

Astropolis.pl

• Astrofotografia
  • 2742 postów
Działa ale przyciąga do siatki dróg.... 52.257488N, 18.168320E nie da się dokładnie "wypunktować"  - przesuwa na północ albo południe.

Andrzej

No niestety, Google przeciąga punkt do najbliższego, który jest oznaczony jakoś w bazie.

0

HEQ5, TSAPO65Q + Canon EOS 450D mod, SK804A + Orion SSAG

Do poczytania dla początkujących:
Od laika do astrofotografika - wstęp do astrofotografii autorstwa Jacka Bobowika
Jak połączyć montaż z komputerem

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

W przyszłości będzie można przeciągać punkt ręcznie i dostosować dowolnie do wymagać. Póki co, chciałem uruchomić to, żeby w ogóle zacząć budować te geolokalizacyjne relacje, a już widać sporo niespodzianek, przynajmniej dla mnie :) Nie zdawałem sobie sprawy z zamieszkania niektórych forumowiczów.

0

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Szymek, wiedziałeś, że masz sąsiada? :)

0

AstroKingS.png

oedippus

oedippus

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 190 postów

Byłaby możliwość dodania dwóch lokalizacji? Ponieważ 2/3 roku przebywam na zachodzie kraju a 1/3 na wschodzie : D

+1
Post rekomendują: .zombi.,

Foto: Nikon D80 =//= Nikkor 70-300 VR =//= Tamron 90/2.8 =//= Manfrotto 055XPROB + 804RC2

Audio: Tascam DR680MKII =//= Sennheiser ME66+K6

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18214 postów

Będzie, ale na razie musisz się "check-in'ować" tam, gdzie jesteś ;)

Wow, właśnie zauważyłem, że przez ostatnie godziny dodało się 50 osób. Super, bo to zadziała właśnie tylko dzięki "masie".

0

AstroKingS.png

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3380 postów

To, że Ty Adam mieszkasz obok to wiedziałem - ale wygląda na to, że są i inni w okolicy :-)

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Polecamy, mapa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników