Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!

Ostatnio dodane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły

BĄDŹ NA BIEŻĄCO - SUBSKRYBUJ NAS

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.

Autor: Adam_Jesion | maj 27 2013 22:38 | 109 komentarze

Google-Maps-icon-1.jpg W tej chwili testowo uruchomiliśmy mapę użytkowników i lokacji, na której możecie zaznaczać swoje pozycje. Sądzę, że warto to robić, bo nigdy nie wiadomo, kto obok nas interesuję się astronomią i np. chciałby dołączyć do sesji. Punkty możecie zaznaczać zgrubnie, albo dokładnie. To już zależy od Was. Dodam tylko, że mapa nie jest widoczna dla niezarejestrowanych użytkowników.

Na mapie istnieje możliwość zaznaczania punktów specjalnych. Niestety - może to robić tylko administrator, dlatego, jeżeli chcielibyście coś wrzucić tak, żeby widzieli to wszyscy inni (np. lokacje punktów obserwacyjnych), to bardzo proszę o zgłaszanie ich na PW.

Milej zabawy. Kto wie, co z tego wyniknie ;) Mapa z czasem otrzyma dodatkowe funkcjonalności. Na razie jest bardzo podstawowa.

Dostęp do niej macie z poziomu menu na górze (Mapa), lub po prostu kliknijcie w poniższy link.

http://astropolis.pl/membermap/

+82

Zdjęcie

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.

* * * * - 2 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18374 postów

No proszę. Kto by pomyślał, że mamy Majera po sąsiedzku :)

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Robson_g

Robson_g

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 2328 postów

A jeśli się mieszka w dwóch miejscach, to jak to zrobić??

+1
Post rekomendują: Piotrek Guzik,

Hans

Hans

Astropolis.pl

• Moderator
  • 9641 postów

W moim przypadku nic z tego nie bedzie. :( 

Pod moim adresem i kodem pocztowym przyciąga błędną lokalizacje z Zalesia (jest tam taka sama ulica o tym samym kodzie pocztowym  - z listami też są jazdy bo nie raz już wymienialismy się korespondencją z drugim adresem). Lokacje są oddalone o prawie 5 km. więc stawianie markera traci trochę sens. Obiecuje wstawić znacznik gdy tylko będzie możliwość postawienia go prawidłowo.

Pozdrawiam.

0
Hans

Złapać tranzyt extrasolarny? To proste. Też możesz
XO-2, XO-3b, TrES-3b, WASP-14b, HAT-P-3b - https://sites.google.com/site/astroamator/fotometria/Egzoplanety-z-garazu'

Odkryć własną zmienną? To proste. Też możesz.
RRC, EA a moze jakas EW? - https://sites.google.com/site/astroamator/home/projekty/vsx---the-international-variable-star-index-projekt-i-idea

rambro

rambro

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 276 postów
W moim przypadku nic z tego nie bedzie. :(

Pod moim adresem i kodem pocztowym przyciąga błędną lokalizacje z Zalesia (jest tam taka sama ulica o tym samym kodzie pocztowym  - z listami też są jazdy bo nie raz już wymienialismy się korespondencją z drugim adresem). Lokacje są oddalone o prawie 5 km. więc stawianie markera traci trochę sens. Obiecuje wstawić znacznik gdy tylko będzie możliwość postawienia go prawidłowo.

Pozdrawiam.

Możesz podać współrzędne. Mi też lokalizowanie po adresie nie działało, więc znalazłem współrzędne tutaj:

http://itouchmap.com/latlong.html

i skopiowałem do mapy na Astropolis.

+1
Post rekomendują: Hans,

jolo

jolo

Meteopata

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1666 postów

Fajne, i co najważniejsze - działa :)

0

Pogodnych nocy

TS130/910 0.79x, EQ6, SCT8, QHY163M, ASI290MM

astrojolo.com  astrobin.com/users/jolo/

Hans

Hans

Astropolis.pl

• Moderator
  • 9641 postów
Możesz podać współrzędne. Mi też lokalizowanie po adresie nie działało, więc znalazłem współrzędne tutaj:

http://itouchmap.com/latlong.html

i skopiowałem do mapy na Astropolis.

Hmmm... Tym razem trafił z dokładnością ok. 500 metrów... w sumie, niech tak zostanie. Jak kto będzie chciał sie dołączyć to i tak jakiś kontakt bezposredni bedzie wcześniej :) A 500 metrów to dystnas na jednego browara.

Pozdrawiam.

0
Hans

Złapać tranzyt extrasolarny? To proste. Też możesz
XO-2, XO-3b, TrES-3b, WASP-14b, HAT-P-3b - https://sites.google.com/site/astroamator/fotometria/Egzoplanety-z-garazu'

Odkryć własną zmienną? To proste. Też możesz.
RRC, EA a moze jakas EW? - https://sites.google.com/site/astroamator/home/projekty/vsx---the-international-variable-star-index-projekt-i-idea

Szymek_O

Szymek_O

astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • 1658 postów
Szymek, wiedziałeś, że masz sąsiada? :)

Paaaniee, sam go tu wkręciłem :P

0

Pozdrawiam :)

Orion Optics UK CT8-mod, ASA DDM60, QHY163M, QHY163C, obserwatorium

http://www.facebook....astrophotograph

mlody188

mlody188

black sky and stars

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 971 postów
Ciekawe kto będzie koło mnie :g:

Mi się zdarza być czasem w pobliżu Ciebie, w okolicy Bedford :) jakieś 45 mil.

Adam, pomysł świetny.

0
# "Przez cierpienie do gwiazd..."
# sprzęt: -> SW Synta 8" // NLV 6mm; SP 10mm; SP 25mm // Baader Neodynium Moon&Skyglow & folia Badder'a ND 5 // lornetka 8x40 // Canon 400d + KIT + Sigma APO DG 70-300 // para szklanych gałek (czyt. oczy)
# Synta 8" - coś ode mnie ;)
# Kosmonauta.net - czyli astronautyka w małym palcu.

Pozdrawiam
Patryk

majer

majer

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 723 postów
No proszę. Kto by pomyślał, że mamy Majera po sąsiedzku :)

Parę razy Ci o tym pisałem na PW. Wtedy mieszkałem gdzie indziej, ale też niedaleko.

0

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18374 postów

Pamiętam, ale nie sądziłem, że tak blisko.

0

Jestem oficjalnym partnerem: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych). Szukasz sprzętu dla siebie? Kliknij tutaj.

AstroKingS.png

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18374 postów

To dodam jeszcze, co mi chodzi po głowie. Jak "zbieranie" danych przebiegnie bezproblemowo, to wtedy będzie sens zainwestować w kolejne kroki, np.:

1. system checkin'ów, czyli możliwość umieszczania statusów geolokalizowanych (typu: jestem na tej polanie i oglądam gwiazdy - jak ktoś ma ochotę, niech wpada).

2. status można subskrybować z określeniem promienia w km. Czyli np. możesz sobie ustawić, że chcesz dostawać alert, jak coś się dzieje w promieniu 20 km.

3. możliwość umieszczania wydarzeń w danych miejscach - do przodu, czyli można będzie sobie sprawdzić, czy nie ma np. zlotu w okolicy za 2 msc.

4. i parę innych rzeczy.

+7
Post rekomendują: Hans, Pulsar, Stalker, .zombi., Jacob1, DuRuS, rojas,

AstroKingS.png

Blondas

Blondas

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 441 postów
Ciekawe kto będzie koło mnie :g:

Może niejaka Ineska się dopisze? :yes2:

0

Pozdrowienia
Piotr
__________________________________________________________________________________________________
Columbus 330 mm, ES 30 mm, TV Nagler 22 mm, ES 14 mm, ES 8,8 mm, ES 6,7 mm, ES 4,7 mm, filtry DGM NPB 2", Lumicon OIII 2", polar Orion 1-40%, 1,25"; Nikon 10x50 EX

Piotrek Guzik

Piotrek Guzik

Kanopus

• Obserwacje i Teoria
  • 1825 postów
To dodam jeszcze, co mi chodzi po głowie. Jak "zbieranie" danych przebiegnie bezproblemowo, to wtedy będzie sens zainwestować w kolejne kroki, np.:

1. system checkin'ów, czyli możliwość umieszczania statusów geolokalizowanych (typu: jestem na tej polanie i oglądam gwiazdy - jak ktoś ma ochotę, niech wpada).

2. status można subskrybować z określeniem promienia w km. Czyli np. możesz sobie ustawić, że chcesz dostawać alert, jak coś się dzieje w promieniu 20 km.

3. możliwość umieszczania wydarzeń w danych miejscach - do przodu, czyli można będzie sobie sprawdzić, czy nie ma np. zlotu w okolicy za 2 msc.

4. i parę innych rzeczy.

Zanim będzie system checkin'ów. może warto byłoby umożliwić użytkownikom dodawanie "miejsc specjalnych", w szczególności miejsc obserwacyjnych.

A co ze sprawą "podwójnego" miejsca zamieszkania? Parę osób już o to pytało. Ja na co dzień mieszkam w Krakowie, ale bywam też w Krośnie, w którego okolicach obserwuję niemal równo często jak w Krakowie.

+1
Post rekomendują: Tomek_P,

Adam_Jesion

Adam_Jesion

AstroKing.pl

• Administrator
  • 18374 postów

Proponuję po prostu ustawiać pozycję tam, gdzie jest się w danej chwili. Na razie nie ma innej opcji. Tak samo z punktami specjalnymi, nie mam na razie takiej technicznej możliwości, ale będę starał się ją wyprodukować możliwie najszybciej.

+1
Post rekomendują: Piotrek Guzik,

AstroKingS.png

Piotrek Guzik

Piotrek Guzik

Kanopus

• Obserwacje i Teoria
  • 1825 postów
Proponuję po prostu ustawiać pozycję tam, gdzie jest się w danej chwili. Na razie nie ma innej opcji. Tak samo z punktami specjalnymi, nie mam na razie takiej technicznej możliwości, ale będę starał się ją wyprodukować możliwie najszybciej.

Tak też zrobiłem. Jeśli chodzi o pytania, to chciałem po prostu zwrócić uwagę na to, że takie opcje na pewno są potrzebne. To że wszystkiego nie da się zrobić od razu jest sprawą oczywistą.

0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Polecamy, mapa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników