Skocz do zawartości

Ujawnij swoją pozycję! Mapy na Astropolis.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to już nie wiem co z Tym Wimmerem jest. Odpaliłem mapę, zanim się wpisałem musiałem przecież "oblukać" jakich mam sąsiadów. Patrzę - Wimmer - o k.... cmentarz ...

Matko Boska pomysłałem ....

 

Wszystko w normie ;) Wimmer lubi takie miejscówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nie wiem co z Tym Wimmerem jest. Odpaliłem mapę, zanim się wpisałem musiałem przecież "oblukać" jakich mam sąsiadów. Patrzę - Wimmer - o k.... cmentarz ...

Matko Boska pomysłałem ....

 

To ja się dziwię, że jesteś ostatnią osobą, która się dowiaduje, że jestem zombiakiem.

Zombiaki mieszkają na cmentarzach. Nie kapuję co w tym dziwnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Czy da się gdzieś sprawdzić, ile już osób zaznaczyło swoją lokalizację? Na pierwszy rzut oka wygląda, że chyba ponad 100! Całkiem imponujący wynik jak na pierwszy dzień :). Oczywiście można się spodziewać, że w kolejnych dniach liczba "użytkowników" mapy będzie rosnąć znacznie wolniej, niemniej jednak start wygląda naprawdę obiecująco.

Edytowane przez Piotrek Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole - lewy róg :) Nie wierzę wręcz w ten wynik. To był plan miesięczny, a jeszcze nie przeszedłem do bardziej zaawansowanych technik (ustawienia w profilach, prośba o podanie lokalizacji przy logowaniu/rejestracji, etc.). Po prostu WOW! Widać, że jest taka potrzeba w narodzie astronomicznym.

 

Wg danych z forum: Zarejestrowani użytkownicy, którzy dzisiaj odwiedzili Astropolis: 384

Pozycję podało ~120 osób, czyli ~32%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na bardziej prymitywną przyczynę. Brak infrastruktury sieciowej. Nie każdy jest tak zawziety jak ja by w walce o 100Kbs transfer stawiać 8.5m maszt z anteną kierunkową. A AP sporo ładuje na dzień dobry. Wstawić lub oglądnąć fotke w dziale astrofotografia to kilka minut pasjansa... a nie, w WIN8 nie mam pasjansa... teraz po prostu czekam...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zróżnicować znaczniki? Kiedyś chodziło mi po głowie stworzenie czegoś z systemem informacji w stylu : " jestem nowy/przed kupnem sprzętu/ chciałbym zobaczyć niebo, czy jakaś dobra dusza się mną zaopiekuje, mieszkam właśnie tu...." Tego typu informacje, coś podobnego do statusów. Pewnie na googlowskiej mapie nie da się tego zrobić ale ciekawa byłaby też większa integracja tego typu informacji z częścią forum np. dziennikami gwiazdowymi czy astrofotografią..........

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zróżnicować znaczniki? Kiedyś chodziło mi po głowie stworzenie czegoś z systemem informacji w stylu : " jestem nowy/przed kupnem sprzętu/ chciałbym zobaczyć niebo, czy jakaś dobra dusza się mną zaopiekuje, mieszkam właśnie tu...." Tego typu informacje, coś podobnego do statusów. Pewnie na googlowskiej mapie nie da się tego zrobić ale ciekawa byłaby też większa integracja tego typu informacji z częścią forum np. dziennikami gwiazdowymi czy astrofotografią..........

 

 

Pozdrawiam

 

Jest to do zrobienia i dokładnie o taką funkcję chodzi. Techniczne rozwiązanie to sprawa wtórna. Mapy google to API, czyli dostęp do map, a co z tym zrobisz to już zależy od kreatywności i umiejętności programistów. Znaczniki mogą być dowolne, nawet dynamiczne (status, aktywność, etc.). Jak doda się do tego aplikację mobilną, to będzie można nawet w polu sobie zrobić "checkin" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa byłaby też większa integracja tego typu informacji z częścią forum np. dziennikami gwiazdowymi czy astrofotografią..........

 

...a to mi przypomina pewne dawne pomysły, chociaż raczej nierealne bo nie ma tu gotowców jak google maps - oprócz mapy świata mogłaby też powstać zintegrowana z forum mapa nieba (coś jak webowy sky-map.org) i wtedy wiele postów, takich jak relacje z obserwacji, szkice, astrofoto byłyby na niej zaznaczane (nawet automatycznie - poprzez wpisanie jednoznacznych nazw obiektów).

 

robimy zoom out całego nieba i widzimy w których miejscach ostatnio wystąpiła aktywność, w jakie obiekty ludzie celowali.

zoom in na mgławicę czy galaktykę - pojawiają się linki do poszczególnych postów lub zdjęć związanych z tym obiektem (moze chcemy porownac szkice z fotografiami lub fotki tego samego miejsca robione przez rozne osoby - nie ma problemu!)

 

oraz w drugą stronę: czytajac forum przy takich postach zawsze byłby link który pokazuje dane miejsce od razu na niebie (w razie gdyby czytelnikowi akurat wyleciał z głowy katalog NGC).

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam problem z dodaniem polożenia, po nacisnięciu "Dodaj swoją lokację" wpisujem nazwę miejscowości i dostaję komunikat:

"There was a Google Maps error: There was an unspecified problem locating the address, please try again"

Co robię źle?

 

Pozdrawiam

AWE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a to mi przypomina pewne dawne pomysły, chociaż raczej nierealne bo nie ma tu gotowców jak google maps - oprócz mapy świata mogłaby też powstać zintegrowana z forum mapa nieba (coś jak webowy sky-map.org) i wtedy wiele postów, takich jak relacje z obserwacji, szkice, astrofoto byłyby na niej zaznaczane (nawet automatycznie - poprzez wpisanie jednoznacznych nazw obiektów).

 

robimy zoom out całego nieba i widzimy w których miejscach ostatnio wystąpiła aktywność, w jakie obiekty ludzie celowali.

zoom in na mgławicę czy galaktykę - pojawiają się linki do poszczególnych postów lub zdjęć związanych z tym obiektem (moze chcemy porownac szkice z fotografiami lub fotki tego samego miejsca robione przez rozne osoby - nie ma problemu!)

 

oraz w drugą stronę: czytajac forum przy takich postach zawsze byłby link który pokazuje dane miejsce od razu na niebie (w razie gdyby czytelnikowi akurat wyleciał z głowy katalog NGC).

 

Mamy to nawet po części zrobione. W dużej mierze ten silnik wykorzystaliśmy choćby w The Milky Way na iOS. Tylko czasu brakuje, żeby skończyć wersję webową, tym bardziej, że to w tej opcji byłoby zupełnie just for fun, bo nawet kosztów nie udałoby się odrobić. Ale chciałbym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a to mi przypomina pewne dawne pomysły, chociaż raczej nierealne bo nie ma tu gotowców jak google maps - oprócz mapy świata mogłaby też powstać zintegrowana z forum mapa nieba (coś jak webowy sky-map.org) i wtedy wiele postów, takich jak relacje z obserwacji, szkice, astrofoto byłyby na niej zaznaczane (nawet automatycznie - poprzez wpisanie jednoznacznych nazw obiektów).

 

robimy zoom out całego nieba i widzimy w których miejscach ostatnio wystąpiła aktywność, w jakie obiekty ludzie celowali.

zoom in na mgławicę czy galaktykę - pojawiają się linki do poszczególnych postów lub zdjęć związanych z tym obiektem (moze chcemy porownac szkice z fotografiami lub fotki tego samego miejsca robione przez rozne osoby - nie ma problemu!)

 

oraz w drugą stronę: czytajac forum przy takich postach zawsze byłby link który pokazuje dane miejsce od razu na niebie (w razie gdyby czytelnikowi akurat wyleciał z głowy katalog NGC).

 

 

To znaczy że kiedyś były dobre pomysły :) I myślę że w takim kierunku forum powinno iść a myślenie o tym przychodzi mi ze szczególną łatwością bo to nie moja robota :icon_wink:

 

W pewnej okrojonej formie taka mapka aktualnego nieba z linkami do wikipedi, opisami zdjęciami czy rysunkami z forum mogłaby się pewnie pojawić już teraz. Ułatwiłoby to szczególnie początkującym i uatrakcyjniłoby tym którzy chcieliby poznać niebo a na forach odbijają się jedynie od "ścian tekstu".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w końcu i ja mogę się wypowiedzieć. Dopiero teraz zauważyłem że niedaleko mnie jest ktoś :yahoo: A w zasadzie bardzo blisko.

Mogę tylko niestety dodać tylko kod pocztowy który odbiega kilkadziesiąt kilometrów od mnie.

Pomysł świetny, już kiedyś chciałem żeby coś takiego było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.