Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś niesamowitego.

Możesz napisać jak nocny pobyt na Kasprowym wygląda od strony technicznej? Trzeba znać odpowiedniego TOPRowca czy mieć jakieś pozwolenie na nocny pobyt na terenie TPN?

 

 

PS

jak możesz, zmień "Koronę Australii" na "Koronę Południową" w pierwszym poście...

 

Trzeba zarezerwować w PKLu nocleg w pokoju na Kasprowym, płaciłem 50 zł za dobę plus wyjazd kolejką , chyba 40 zł ... zjazd podobnie.Razem przyjemnośc kosztowała 130 zł.

Jest wc, mini kuchnia z widokiem na Zakopane, prysznic.

 

ps.

Corona Australis to w tłumaczeniu Korona południowa, jednak bardzo lubię nazwę Korona Australii jak i sam kontynent (a kiedyś może znajdę czas na relację stamtąd :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarezerwowałem na jutro dwa pokoje na Kasprowym Wierchu , kto chętny musi być jutro w Zakopanem do 15tej, o 16 wyruszamy kolejką na górę aby załapać się na zachód Słońca. :)

Cena to 40 zł za nocleg + wyjazd kolejką (w obie strony55 zł) i powrót - można na nartach :).

 

Zabrać ciepłe ubrania, czapki , rękawiczki, termosy.Zresztą sami wiecie co.

Jest dostępna kuchnia i łazienka .

 

Maksymalnie wejdzie 10 osób ale bedzie straszny ścisk, pokoiki mają 10 i 8 m2 oraz łóżka piętrowe.

W razie czego prosze o kontakt tu na forum lub pod telefonem 602521988.

mgram_pict.php.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wczorajszą nocy udało się spędzić na Kasprowym Wierchu. Ekipa to Darek B , PawelBe i ja . Dla Darka to kolejna już noc na Kasprowym a dla nas pierwsza nocka na tej górze. Było rewelacyjnie i pogoda świetna . Darek coś wspominał o 9% wilgotności i seengu coś koło 0,60 sek . , temp 0-2 stopnie .Ja na szybko wrzucam kilka swoich zdjęć. Wszystkie nocne wykonane z statywu Canonem 400d z obiektywem 16mm i 8 mm. Myślę że to co można było wczoraj osiągnąć to dopiero Darek lub Paweł pokażą .Mi zostal materiał na timelapsa , zobaczymy co z tego wyniknie

 

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było rewelacyjnie i pogoda świetna . Darek coś wspominał o 9% wilgotności i seengu coś koło 0,60 sek . , temp 0-2 stopnie .

Poprawka było 8 % wilgotności, prawie bezwietrznie a seeing zwariował bo wg meteoblue wahał się między 0.55 a 0.57 sekundy łuku :Cheers: . czegoś takiego jak żyję w Polsce nie widziałem.

KASPROWY SEEING.jpg kasprowy pogoda.jpg

Gwiazdy stały w miejscu jak ledy w suficie :) za to patrząc w dół w stronę Podhala wszystko pływało jak gdyby było pod cieńką taflą wody. Szkoda że nie mieliśmy większego teleskopu bo można by spróbować jakiś absurdalnych powiększeń typu 400x czy 600x.

Niestety ale przyjechaliśmy na styk i mieliśmy w sumie dwie minuty luzu przed wyjechaniem kolejki , a wszystko przez Pawła który przepakowywał się z auta do auta po drodze do Kuźnic całe cztery minuty :Loveit: .

 

Warunki jak pisałem były rewelacyjne, porównywalne ... hm właściwie tylko z Teneryfą,było tylko jedno ale ... air glow czyli poświata niebiska była tak intensywna że poza wszechobecnym zielonym wpadała w zabarwienie żółte do czerwonego co świetnie wyszło na timelapsie czy sesji z Orionem ( niedługo tu wrzucę)

coś jak na tym zdjęciu z VLT http://en.wikipedia.org/wiki/File:Panoramic_shot_of_the_VLT_platform.jpg

 

Zacznę relację chronologicznie

_MG_6485.jpg

mały atak paniki w kolejce :)

 

_MG_6489.jpg

widok na Babią Górę i zanieczyszczenie powietrza zostawione w dole

 

_MG_6495.jpg

cień gór

 

_MG_6511.jpg

cień Ziemi

 

_MG_6496.jpg

Kozica

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dotarciu na szczyt pobiegliśmy chwilę pofocić góry i horyzont przed zastaniem ciemności.

Przejrzystość i widzialność była wybitna, zero chmur czy cirrusów, na horyzoncie lekki ciemny pas zanieczyszczeń pyłowych i smogu.

Najdalej zaobserwowane światła na horyzoncie były w okolicach Tarnowa. :) więc widzialność z całą pewnością przekraczała 100 km.

 

_MG_6509.jpg _MG_6514.jpg _MG_6517.JPG

kolory były niesamowite

 

_MG_6519.JPG

restauracja na szczeście była jeszcze otwarta , podjęliśmy męską decyzję o zakupie zbójecko drogiego ale specjalnego wkładu rozgrzewającego herbatę w termosie, do bojowego zadania wyznaczylismy Marka ( mój Mark drugi do tego się nie nadaje - niestety :)

 

_MG_6520.jpg

widok z restauracji

 

_MG_6524.jpg

widok z trasy

najjaśniejsza łuna na horyzoncie to Nowy Sącz,ale przez pół nocy uważałem że Kraków :) *

 

_MG_6540.jpg

i przez 280 mm

 

_MG_6542.jpg

po prawej Nowy Sącz, po lewej powyżej czerwonego światła łuna Tarnowa

 

_MG_6545.jpg

szczyt w nocy

 

* problem rozwiązany po wygenerowaniu panoramki na stronie http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas.htm

http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon%3A19.98224%24%24%24lat%3A49.23142%24%24%24alt%3Aauto%24%24%24altcam%3A10%24%24%24hialt%3Afalse%24%24%24resolution%3A20%24%24%24azimut%3A210%24%24%24sweep%3A100%24%24%24leftbound%3A160%24%24%24rightbound%3A260%24%24%24split%3A60%24%24%24splitnr%3A2%24%24%24tilt%3A-0.416666666666667%24%24%24tiltsplit%3Afalse%24%24%24elexagg%3A1.2%24%24%24range%3A300%24%24%24colorcoding%3Afalse%24%24%24colorcodinglimit%3A75%24%24%24title%3AZugspitze%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1920%24%24%24screenheight%3A1080

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to aparat był ustawiony na statywie nieruchomo. Ruch to sposób kadrowania obrazu w czasie. Korzystałem z Lrtimelapse,z Lightroom , starmax i do finalnego poskładania filmiku gopro studio. W tym ostatnim jest możliwość zrobienia tego pozornego ruchu kamery.

Druga to fakt, zdjęcia najlepiej robić w Rawach . Niestety nie zmieniłem wcześniejszych ustawień i były to JPEG. A kolorystyka taka wyszła nie balansowalem potem koloru.

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.