Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

A ja już myślałem, że Darek po dwuipółletniej przerwie wrzucił coś nowego...

 

Gwiazdozbiory nieba południowego jeszcze lepiej powinny się prezentować np. spod Chatki Puchatka. Wprawdzie dużo niżej, ale ciemniej i minimalnie bardziej na południe od Kasprowego. No i nie przeszkadza łuna od Budapesztu (co najwyżej od Bukaresztu). :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po jutrzejszej, z niedzieli na poniedziałek, nie wiem tylko czy jutro ktoś będzie w biurze by zarezerwować miejsca na górze, w razie czego mamy jeszcze kilka dni w tygodniu z bezksiężycowymi nocami.

Jutro nie ma szans, robimy 11te urodziny Mai :)

 

A wyjazd w razie czego ostatnią kolejką, miejsca jeszcze są:)

http://b2c.pkl.pl/sklep/kasprowy_wierch/2017-05-28/2017-05-28/163000/bilet.aspx

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No minął rok, zdjęcia swoje już odleżały więc warto przypomnieć zeszłoroczny wypad z Karolem Wójcickim który odbył się w noc z 19go na 20go lipca 2017. :)

Pewnie tak ociągałem się z publikacją gdyż warunki nie były za dobre a pod koniec nocy nawet słabe. Cirrus dość mocna przeszkadzał, LP przez to mocna psuło niebo a długo czasowych fotkach można było pomarzyć. Ale klika reporterskich ujęć udało się wykonać co niniejszym pokazuję.

 

Na stakowanie brakło warunków ,wszystko pojedyncze ujęcia.

_MG_0327.jpg

_MG_0329.jpg

_MG_0330.jpg

_MG_0331.jpg

_MG_0333.jpg

_MG_0344.jpg

_MG_0352.jpg

_MG_0361.jpg

_MG_0368.jpg

_MG_0358.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej cześć nocy obserwowaliśmy dwa przeloty ISS (Karol był w szoku że ISS może lecieć w zenicie- w sumie nigdy nad tym się nie zastanawiałem, u nas lata po całym niebie) a jak poszedł spać złapałem ją zaraz przy Polarnej. :movingtongue:

 

Fotografując Podhale na horyzoncie majaczył Kraków a nad Śląskiem przesuwała się burza, złapany piorun jak się później okazało walił wtedy gdzieś w okolicach Będzina i Zawiercia.

 

Ciekawe jakie warunki będą dziś na Perseidach? :)

_MG_0364.jpg

_MG_0377.jpg

_MG_0379.jpg

_MG_0380.jpg

_MG_0381.jpg

_MG_0398.jpg

_MG_0399.jpg

_MG_0413.jpg

BurzowoInfo-Mapa.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą noc na dwóch lustrzankach fociłem timelapsy. Przydały się do wyłapania pojedynczych strzałów ale teraz widzę że nie jest to najlepsze medium do pokazywania przelotów meteorów, te trwają jednaj za krótko i rejestrują się na pojedynczej klatce. Można odnieść wrażenie że to filmiki pokazujące satelity i samoloty.

 

 

Ale po wybraniu klatek z samymi meteorytami materiał idealnie nadaje się do zrobienia stacka ( w DSS użyłem opcji maximum a nie median gdyż inaczej program pokasowałby mi ślady - zdjęcia 11 i 12 w pierwszym poście z tegorocznego wyjazdu).

 

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja w końcu dorzucę parę słów od siebie. Na początku dziękuję PKL i Darkowi za możliwość wyjazdu na Kasprowy Wierch , możliwość oglądania Perseidów w tak pięknej scenerii to dodatkowy bonus . Wieczorem przed zachodem słońca atrakcją było stadko kozic pasących się tuż obok szlaku z Kasprowego w kierunku Świnicy. Jeśli chodzi o zdjęcia to niestety Paweł i Darek mieli więcej szczęścia w rejestracji Perseidów , ja nie zarejestrowałem nic interesującego, co nie znaczy że noc mógłbym uznać za straconą . Fotografia nigdy nie odda emocji widoku na żywo tego spektaklu, ponadto świetne towarzystwo Darka i Pawła  też robi swoje :) .Na koniec kilka zdjęć DM4.thumb.jpg.0394a9610fda6d2fd1abcc40974eb1fd.jpg2.thumb.jpg.a30c30f4b55acba8c7f921b7c1b17921.jpg

3.thumb.jpg.9881cb62fb5e888edd9a85c0fdce6f15.jpg

IMG_6304.thumb.JPG.6612379b5350f250eeb9f33108c624d2.JPG1.thumb.jpg.1b70c751e877e58dde1ae9a15257b68f.jpg

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze czekamy na fotki Pawła. Widziałem u niego kilka fajnych strzałów.

 

Nasz wyjazd znalazł się przed chwilą na głównej Onetu. :)

http://poznajpolske.onet.pl/malopolskie/wyprawa-na-perseidy-deszcz-meteorow-widziany-z-kasprowego-wierchu/tcxnrc

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , a świeciliśmy laserem w tamtą okolicę :emotion-5:  (widziałem w wątku że byłeś na Olczy Gawlaki a nie Cyhrli :) ) Widokowa lecz niestety bardzo w nocy zaświetlona okolica.

 

A na poważnie to nocą 12-13go  ktoś chodził po szczycie Krywania, ciekawe czy wypłyną jakieś fotki stamtąd. Poszczaliśmy zajączki, my zielony oni biały z czołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to była Olcza ;) Nocowałem w Cyrhli, a 5 min stamtąd była ta polanka, nie wiedziałem, że to już Olcza :D

Mimo wszystko jakoś szału z Perseidami nie było, poza tym jakieś cirrusy się zaczęły plątać, wrzucę za jakiś czas timelapse z tego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2018 o 11:20, Darek_B napisał:

To jeszcze czekamy na fotki Pawła. Widziałem u niego kilka fajnych strzałów.

 

Nasz wyjazd znalazł się przed chwilą na głównej Onetu. :)

http://poznajpolske.onet.pl/malopolskie/wyprawa-na-perseidy-deszcz-meteorow-widziany-z-kasprowego-wierchu/tcxnrc

Przed chwilą widziałem filmik na Polsacie - pod koniec Informacji. Podejrzewam, że to wasza sprawka? :) Gratuluję! :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.