Skocz do zawartości

mój sprzęcik


RuMuN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Witam wszystkich.

Właśnie utworzyłem moje konto na tym forum. Witojcie!!! :Beer:

Chciałbym się podzielić fotkami mojego pierwszego teleskopu, który robie sam. Jest to Newton 150/1500 na montażu Dobsona. Całość poza lustrami i okularami wykonalem sam wraz z wyciągiem, pająkiem i montażem, itp, itd. Lustra są "made in Astrojawil"(ciągle czekam na nie) a okulary docelowo będą zamówione w Astrokraku jak będzie dostawa :D . Już jest wszystko gotowe, no prawie bo musze dokończyć malowanie montażu i tylko zostało czekać na lustra i sprawdzić sprzęt w boju :) . Jeśli jest ktoś zainteresowany moim sprzętem to chętnie prześlę fotki na maila.

Pozdrawiam wszystkich ATM-owców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Piękne działko ale mam obawy o jego stabilność przy jego smukłości al'a kij od szczotki i nikłości średnicy podstawy, lepiej na zimne dmuchać jakby co :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotce dob1.jpg jest tylko górna część podstawy która na 4 szeroko rozstawionych rolkach obraca sie na płycie MDF lekko widocznej na fotce dob3.jpg i całość jest stabilna. po dodaniu bocznych wzmocnień widocznych na dob3.jpg i dob5.jpg jest ok i się nie buja. da rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie pastw się :mrgreen: :wink:

przyznaj że wyciąg wykonany jest pomysłowo i solidnie :salu:

 

RuMuN tak trzymać :Beer:

dobra robota :salu:

ale tak na wszelki wypadek to nie opieraj się za mocno o niego

(zwłaszcza prostopadle do pł. obrotu Alt.) :wink:

Pozdrawiam

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew wszelkim pozorom ten sprzęcik jest stabilny i nie ma zamiaru sie wywalić :) przecież teleskop to jest przedmiot szczególnego traktowania a nie żeby się o niego zapierac czy coś, no chyba że po piwie 8) . mam zamiar uruchomić seryjną produkcję wyciągów :D :wink: :wink: :wink: dużo tańszych niż dostępne na rynku :wink: :wink: :wink: 8) :D Janusz co ty na to??? :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jest wolny rynek, nie ma sprawy tylko sobie zrób najpierw kalkulację kosztów otwarcia firmy, zusu i lokalu zanim rzucisz się na głęboką wodę standartów unijnych prowadzenia działalności gospodarczej :Beer:

 

Ps. Zayzik nie czepiam się tylko żartuje jak to kolega Rumun dobrze zresztą odebrał :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą produkcją to troche żartowalem :) Napisałem tak bo koszt mojego wyciągu to 15zł 8) - tyle skasował tokarz za dotoczenie dwóch odpowiednich rurek :) a całą resztę wykonałem sam i w ten sposób zaoszczędziłem na jeden okular 8)

Pozdrawiam.

 

[ Add: Wto 08 Cze, 2004 ]

:)

 

[ Add: Wto 08 Cze, 2004 ]

dodaję kilka fotek mojego sprzętu. już tylko brakuje mi luster i okularów ale jeszcze muszę się trochę wstrzymać :)

 

[ Add: Wto 08 Cze, 2004 ]

:)

t2.JPG

 

t1.JPG

 

t4.JPG

 

t3.JPG

 

t5.JPG

 

t6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i mam już gotowy teleskop !!!!!!! :D:D:D

SUPER SUPER SUPER !!!!!

Słowa uznania dla Janusza Wilanda za doskonałe lusta. Polecam zakupy u ASTROJAWILA.

W dziale "obserwacje astronomiczne" jest mój wątek dotyczący pierwszej obserwacji. Zapraszam.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.