Skocz do zawartości

Śliwki ze Stężnicy


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Loki, przy M31, powalcz trochę z niebieskawym zafarbem tła.

M33 - trochę wg mnie za niebieskoblada (+ szara) wyszła, no i podobnie - niebieskawy zafarb tła.

 

Ale na pewno to dobry kierunek :-) Na M31 fajnie szczegół wyszedł.

 

Paweł

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Faktycznie, tło wygląda dosyć niebiesko, choć dałbym sobie rękę uciąć, że je wyrównywałem.. Sprawdzę i poprawię.

Wszystko ciągle z AW. Marzy mi się montaż, ale przeraża mnie guiding więc ciągle jeszcze focę starym zestawem. Nie udało mi się na zlocie nikogo z HEQ5 dopaść i podpatrzeć bo rozsądek walczył z ochotą na fotografowanie i ochota wygrała. Fociłem, zamiast ganiać za kimś i prosić o instruktaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się na zlocie nikogo z HEQ5 dopaść i podpatrzeć bo rozsądek walczył z ochotą na fotografowanie i ochota wygrała. Fociłem, zamiast ganiać za kimś i prosić o instruktaż.

 

A to gdzie fociłeś? 2 HEQ5 stały i pracowały przy ASA-ch, na prawo od drogi przed Kołodziejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Faktycznie, tło wygląda dosyć niebiesko, choć dałbym sobie rękę uciąć, że je wyrównywałem.. Sprawdzę i poprawię.
Ależ ja nie wątpię, że wyrównywałeś :-) Często pojawia się taki "plackowaty" niebieskawy zafarb na tłach, w jednym miejscu jest ok, a w drugim za dużo niebieskiego.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to gdzie fociłeś? 2 HEQ5 stały i pracowały przy ASA-ch, na prawo od drogi przed Kołodziejem.

Fociłem w takiej żwirowej zatoczce między Drewutnią a Gajówką. Mi najwygodniej jest mieć auto pod ręką, dlatego nie pakowałem się na zieloną trawkę.

Jak pisałem, wygrała ochota na zdjęcia. Gdyby wygrał rozsądek, to zamiast rozkładać setup, szukałbym instruktora.

Trochę żałuję, ale najwyżej zasypię Was lamerskimi pytaniami, gdy kupię montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laurka zasłużona. Kompletnie nie znałem Maxim-a, teraz potrafię w nim stackować, a przyznać muszę, że gdy wiem "co i jak", chętniej sięgnę po ten program, bo przygotowanie zdjęć do stackowania i alignacja jest zdecydowanie szybsza niż w Irisie. Wyrównywanie ręczne na dwie gwiazdy pozwala zachować kontrolę nad całym procesem i alignować klatki, z którymi ma problem automat. Rozciąganie DDP działa świetnie (choć musiałem wprowadzić drobną modyfikację bo z moimi tiffami postępuje jakoś inaczej).

 

Rzekłbym, że można rozważyć podział tematyczny tutoriali i warsztatów. Na przykład:

 

1. Maxim - obsługa sesji, sterowanie kamerą i montażem (nie mówiliśmy o tym, ale jestem pewien, że sporo osób skorzystałoby z takiego poradnika).

2. Stackowanie i podstawowa obróbka w PS-ie (czyli jak zacząć przygodę z astrofoto w zakresie obróbki zebranego materiału).

3. Photoshop Tips&Tricks - dla osób, które podstawową obróbkę mają opanowaną a PS jest środowiskiem znanym i przyjaznym.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Loki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze Pix Core, bo juz dużo ludzików o to pyta

 

Zdecydowanie, ale dla bardziej zaawansowanych, którzy w Maximie już się zaczynają dusić, najlepiej jako uzupełnienie do zaawansowanych rzeczy w Photoshopie.

 

Pix dla newbie to poprzeczka nie do pokonania (głównie ze względu na filozofię pracy, która daje ogromne bogactwo możliwości, ale kosztem przejrzystości i intuicyjności interface'u).

 

Przelecę się w październiku na warsztaty Pixa prowadzone przez jego autora. Zobaczymy, czy coś z tego będzie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią poznałbym triki w Pixie i dokładniejszy sposób obróbki zdjęć. Dużo ludzi obrabia tylko w Pixie i mają doskonałe rezultaty.

Tak więc jakby ktoś organizował jakiś warsztat to ja się piszę na zdobycie tej wiedzy. (oczywiście nie mówię o tym organizowanym przez autora)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kadrowałem różnie, a ponieważ do zrobienia stacka użyłem zdjęć z różnych sesji, to jest to pewien kompromis, żeby nie ciąć nazbyt dużo po bokach. Uczę się dopiero i nie pomyślałem, żeby kadr był zawsze podobny przy kolejnych sesjach.

 

Spoko :)

 

to taki "koleżeński przytyk" do naszej ostatniej wymiany zdań dotyczących mojego kadrowania Welona.

 

Nie jest łatwo kadrować ciemne obiekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.