Skocz do zawartości

Jezioro łabędzie


MarcinSn

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie rozpierzchnięcie się chmur sprawiło, że zdecydowałem się wyjść coś sfocić na szybkiego. Wziąłem więc lekki EQ1, ustawiłem na oko na Polarną i poszło 19 zdjęć minutowych. Potem chmury wróciły, to i ja wróciłem do domu. Gdyby była długo piękna pogoda, to pewnie robiłbym coś z większej ogniskowej, a tak jest chociaż szerokie ujęcie:)

 

(Nikon D3100, Nikkor 35mm, f/1.8, EQ1 z napędem, 19x60s., ISO 1600).

Labedz.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyć wstawić czystą wersję bez kompresji i obróbki ?

Z zkompresowanego już za dużo nie wyciągnie się a chciałbym poćwiczyć obróbkę jak narazie próbowałem z jpg mi bardziej się taka wersja podoba lecz chyba trochę przesadziłem

Labedz.jpg

Edytowane przez szyszmen
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło całkiem przyjemnie i to z eq1. Zastanawiam się nad kupnem tego ultra przenośnego montażyku (wersja stołowa) i mam tu pytanie - na tej ogniskowej jakie czasy udaje ci się uciągnąć. 1 minuta to max?

 

Ustawiony na Gwiazdę Polarną na oko, dało 100% (19z19) zdjęć z gwiazdami punktowymi, przy tej ogniskowej i minucie naświetlania, a różnica między pierwszym i ostatnim zdjęciem była niezauważalna - więc przypuszczam, że pociągnęło by i dłuższe ekspozycje. Nie sprawdzałem jednak, bo chmury zaczęły się pojawiać w pobliżu. Może to być też jednak przypadek trafienia blisko bieguna i ustawienia prędkości silniczka (ekonomicznego), a może zawsze mniej więcej tak będzie - to się okaże przy kolejnych próbach. Przy ogniskowej 400mm osiągałem max 20s. (z 50% odrzutem klatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyć wstawić czystą wersję bez kompresji i obróbki ?

Z zkompresowanego już za dużo nie wyciągnie się a chciałbym poćwiczyć obróbkę jak narazie próbowałem z jpg mi bardziej się taka wersja podoba lecz chyba trochę przesadziłem

 

Obróbka (w darmowych aplikacjach) jest dla mnie chyba jeszcze trudniejsza niż samo focenie - nieraz siedzę nad jednym zdjęciem i przerabiam w kółko, aż w końcu okazuje się, że trzeba by zacząć wszystko od początku... Może kiedyś wprawa przyjdzie. Tu zamieszczam dość duży jpg:

 

http://www.astrobin.com/55141

 

(nieskompresowany fit nie ładuje mi się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka (w darmowych aplikacjach) jest dla mnie chyba jeszcze trudniejsza niż samo focenie - nieraz siedzę nad jednym zdjęciem i przerabiam w kółko, aż w końcu okazuje się, że trzeba by zacząć wszystko od początku... Może kiedyś wprawa przyjdzie. Tu zamieszczam dość duży jpg:

 

http://www.astrobin.com/55141

 

(nieskompresowany fit nie ładuje mi się)

 

spróbuj poprać na 30 dni demo ps cc on to jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.