Skocz do zawartości

Plebiscyt astrofotografii - uwagi, dyskusje, sugestie, zażalenia...


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na konieczność organizacyjną (porządek) prosimy, aby wszystkie uwagi i zażalenia składać w tym wątku. W ankietach głosowań nie prowadzimy żadnych dodatkowych dyskusji wykraczających poza ramy samego głosowania.

 

Oczywiście zachęcam do dyskusji, także krytyki, która pomoże nam usprawnić zasady.

Admin

------

 

 

 

Brakuje moich fotek LBN 1251 i LBN 406. Obie robione i publikowane we wrześniu.

Edytowane przez wessel
Watek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, zdjęcie zostało wybrane, ale ze względu na to, że dostało 18 plusów (poniżej średniej 20) - nie zakwalifikowało się do samego plebiscytu.

 

W przyszłości będziemy chcieli przyjąć inny sposób selekcji zdjęć - ale teraz nie było czasu.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Proszę wobec tego o natychmiastowe wycofanie wszystkich moich zdjęc z plebiscytu. Skoro najlepsze w mojej subiektywnej ocenie moje zdjęcie tego roku nie może brać udziału to poprzyglądam się tej edycji z boku. Mam do tego prawo jak napisałeś na początku.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, zdjęcie zostało wybrane, ale ze względu na to, że dostało 18 plusów (poniżej średniej 20) - nie zakwalifikowało się do samego plebiscytu.

W ten sposób dużo dobrych zdjęć przejdzie niezauważonych. A szkoda.

Kryterium plusowe jest niesprawiedliwe i nieefektywne.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na konieczność organizacyjną (porządek) prosimy, aby wszystkie uwagi i zażalenia składać w tym wątku. W ankietach głosowań nie prowadzimy żadnych dodatkowych dyskusji wykraczających poza ramy samego głosowania.

 

Oczywiście zachęcam do dyskusji, także krytyki, która pomoże nam usprawnić zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieście wszelkie dywagacje z tego wątku do nowego "Najpiękniejsze Zdjęcia Kosmosu: Wrzesień 2013- Plebiscyt Astrofotografii Astropolis - dyskusje". Bo za chwilę będzie tutaj sajgon.

 

 

Już to zrobiłem.

 

Wessel, zgadzam się ze zdaniem kolegów, że zachowałeś się co najmniej dziwnie. Jestem bardzo zaskoczony, bo dobrze wiesz, że w ten sposób bardzo, ale to bardzo destabilizujesz coś, co ma być fajną zabawą (do tego utrudniasz pracę Pawłowi i kwestionujesz jego misję).

 

1. konkurs jest społecznościowy i nie wyobrażam sobie, żebyśmy brali pod uwagę inne kryteria. Plusy to jedyny element, który możemy uczciwie zastosować do selekcji. Ankieta ma ograniczoną ilość pozycji (60) i nie możemy zrobić tego inaczej, niż przez próg 20 lajków. Jestem przekonany, że to najsprawiedliwsze kryterium. Rozumiesz?

 

2. Jeżeli jednak uważasz, że to bullshit, to masz prawo się wycofać. Już to zrobiłeś, choć trudno mi zrozumieć takie działanie, to oczywiście jeżeli potwierdzasz, to Paweł nie będzie miał innego wyjścia, jak wycofać ciebie z całego plebiscytu :(

 

3. przypominam, że to zabawa, a nie mistrzostwa świata w jeździe figurowej na lodzie. Czy naprawdę musimy w takim miejscu generować podobne emocje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy konkurs i dyskusje - do przewidzenia ;)

PS pozwalam na wywalenie mojego posta i nie bede rosścił pretensji

 

 

Może jednak wstrzymać się z tym tematem jeszcze nate pare godzin a panowie którzy, o ironio, się znają osobiście wezmą za telefony i sobie pogadają na boku....

 

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena zdjęć jest tylko i wyłącznie moją prywatną sprawą.

 

PS. Czyli co ? Nie mogę zagłosować np. na zdjęcie jcbo, bo On mieszka w Tarnobrzegu ?

 

 

głosować to oczywiście możesz na kogo chcesz, ale jak zaczniemy robić wyjątki dla jednego użytkownika, który nie załapał się na wymaganą ilość plusów, to dlaczego nie dla innych? Jakieś reguły muszą być. Inaczej to tylko od razu możemy rozdać nagrody dla wesselsa, Szymka i Adama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wybieramy najlepszych zdjęć tylko umoźliwiamy wygranie plebiscytu kolesiom. To chciałeś powiedzieć?I żeby to było jasne- nie mam tu na myśli swoich.... Tu mogę napisać - w wątku plebiscytowym nie chciałem. Jesli o udziale lub niemożliwosci udziału ma decydować ilość laików to napewno nie jest to sposób na wyłonienie najlepszych. Dlaczego? Bo niektórzy nie mają w zwyczaju pisać wow albo szukac szczeny i dawac lajka tylko dlatego że znają kolegę i chca go zachęcic do dalszej pracy nad techniką obróbki albo doskonaleniem setupu. Ja nie należę do takich. I pewnie dlatego moje fotki nie mają wystarczajacej liczny lajków.Rozumiesz Adam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem Wessela.

To jest chora sytuacja, że autor nie ma wpływu na to, które zdjęcia biorą udział (oprócz wyboru: akceptujesz lajki albo spi....j).

Według mnie taka sytuacja powinna być rozwiązana w ten sposób, że jeśli dany autor ma np dwa zdjęcia w plebiscycie to może je zmienić na dwa inne według własnego uznania. Trochę szacunku dla autorów, to głównie Oni tworzą ten konkurs.

 

Ogólnie te lajki są słabe ale to chyba najmniejsze zło.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o wycofanie moich zdjęć . Pozwolisz że nie będę komentował całej sytuacji, zapewniam Cię - najmniej zawinionej przeze mnie.

 

Widzę, że wyedytowałeś post, więc dopiszę tylko, że mam nadzieję, że to chwilowy zgrzyt i zobaczysz, że ta akcja ma sens i stanowi świetną promocję astrofotografii, a to spowoduje, że w następnym miesiącu odwołasz swój swój "ban" i przyłączysz się do zabawy.

 

Daj nam szansę.

 

PS. Co do zasady kwalifikacji zdjęć będziemy nieugięci. Nie widzę po prostu innej opcji, niż wasze głosy w lajkach. Może to dzisiaj nie jest super miarodajne, ale jest i nikt nam nie powie, że wybieramy zdjęcia wg własnego widzimisię. Próg 20 lajków to bardzo niski próg. Co więcej, wraz ze wzrostem popularności będziemy ten próg podnosić jeszcze wyżej, tak żeby w plebiscycie w danym miesiącu było max 20 zdjęć. Najlepsze z najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem Wessela.

To jest chora sytuacja, że autor nie ma wpływu na to, które zdjęcia biorą udział (oprócz wyboru: akceptujesz lajki albo spi....j).

Według mnie taka sytuacja powinna być rozwiązana w ten sposób, że jeśli dany autor ma np dwa zdjęcia w plebiscycie to może je zmienić na dwa inne według własnego uznania. Trochę szacunku dla autorów, to głównie Oni tworzą ten konkurs.

 

Ogólnie te lajki są słabe ale to chyba najmniejsze zło.

 

To nie jest konkurs, gdzie jest typowy organizator, gdzie jest jury, etc. To jest akcja, plebiscyt, w której dajemy możliwość wypowiedzenia i wybrania społeczności zdjęć, które uznają za najlepsze.

 

Ja wiem, że język polski to trudny język, ale odsyłam do słownika. Sprawdźcie, co oznacza słowo "plebiscyt" i czym różni się od konkursu. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku jest napisane:

 

 

1. Każdy głosujący typuje 5 najlepszych zdjęć miesiąca września

 

Pięknych zdjęć jest mnóstwo i nie mogłem się zdecydować. Zaznaczyłem siedem i wysłałem swój głos (liczyłem na wiadomość "maksymalnie 5 opcji"). Okazało się, że moje głosy (7) zostały dodane. Więc chyba na razie nie ma limitu nad ilością zdjęć, więc jest sprzeczne z regulaminem konkursu (nie więcej niż 5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, dopiero dzisiaj , w momencie rozpoczęcia plebiscytu okazało się jakie są krytera kwalifikacji. Więc roboty narobiliście sobie sami. Ja nigdy bym nie wrzucił do żadnego konkursu niedokończonej pracy ( trio Woźnicy) a tutaj " z automatu" wylądowała. I to jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.