Skocz do zawartości

Pierwsze fotki z napędem (z EQ3-2)


astrotripper

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też wkleję swoje zdjęcie M31 z EQ3-2. 4x300s guidowane. Z EQ3-2 da się wycisnąć więcej - tylko z guidingiem. Niestety, to jest sprzęt z którym trzeba "walczyć" prawie za każdym razem.

 

Szczerze mówiąc ostatnio doszedłem do wniosku, że i tak najważniejsza jest jakość nieba.Przy podmiejskim niebie za nic nie mogłem uzyskać prawidłowych kolorów.

 

W związku z tym pytanie do Romka - M42 to jest z Waszej astrobazy z miasta, czy sprzęt został wywieziony gdzieś poza miasto?

 

M31gbrg_4x300.jpg

Edytowane przez DexterX
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. - jakość prowadzenia montażu lepiej oceniać w lewym dolnym rogu zdjęcia - prawy górny zjedzony jest przez nieosiowość kamery (ugięcia). I jeszcze - na ten wyjazd zapomniałem zabrać maski Bahtinova a jeszcze nie miałem tam żadnego motofocusera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak wy to robicie :(
Wy ustawiając na oko macie super klatki przy takich czasach i ogniskowej, a ja ustawiając dokładniej niz na oko nie moge uciagnać niepojechanych klatek 40s przy 135mm :(
Co prawda to soligor EQ3 ale to podobno odpowiednik eq3-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że następnym razem spokojnie będę robił 60 s - ja jeszcze posiłkuje się laserem - mocuje go mniej więcej po środku w miejscu na lunetkę biegunową i celuje wiązką lasera w gwiazdę :)

Źle to nie wychodzi:)

 

Do wizuala takie ustawienie wystarczy na 2 godziny spokojnie - obiekt niewiele ucieka ze środka okularu.

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rozregulowaną lunetkę biegunową i stąd ten problem .

Nie wiem jak jest z lunetką soligora a przy SW są trzy imbusy do regulacji - ustawiasz krzyżyk lunetki na

jakiś punkt/obiekt a następnie obracając osią RA patrzysz czy nie zatacza kręgów. Jeśli jednak zatacza to należy

przestawić krzyżyk do środka "zatoczonego" okręgu (kręcąc imbusami).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby ktoś pobrał mojego stacka i obrobił - chciałbym zobaczyć ile jeszcze mi brakuje do peletonu i ile jeszcze można wyciągnąć z tego materiału:)

 

więc podbijam temat;)

https://www.dropbox.com/s/93y087isjrqi6gh/M42_221_dark.TIF?dl=0

 

Jaki program z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby ktoś pobrał mojego stacka i obrobił - chciałbym zobaczyć ile jeszcze mi brakuje do peletonu i ile jeszcze można wyciągnąć z tego materiału:)

 

Żaden ze mnie peleton ale coś tam majaczy.

 

Coś tam majaczy w tle, ale nie sądzę, żeby dało się coś więcej wyciągnąć. Można by jeszcze powalczyć z szumem szczególnie ma NGC1977 ale ujdzie. (nie patrzcie na trapez - nie chciało mi się już podkładać :-) )

M42_221_dark1.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wczoraj wycelowałem w M45 - ale warunki słabe i sam nie wiem za mało też chyba klatek - bo słabo to wszyło...

 

A może to wina filtra UHC???....

 

Z jedynej rzeczy z jakiej jestem zadowolony to, to że gwiazdki prawie nie pojechane;)

M45_1.png

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pobawiłem się materiałem Romka i chciałbym zapytać Was, czyli bardziej doświadczonych osób w obróbce nad czym muszę jeszcze tutaj popracować w pierwszej kolejności, oprócz usuwania przepalonego środka? (wiem, ta gumka jest tragiczna :D)

 

Pozdrawiam

 

post-28597-0-25009500-1491070964_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.