Skocz do zawartości

Zwierzątkowo - podwarszawska miejscówka na astrofoto


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

wprawdzie niebo jak na warunki miejskie mam przyzwoite ale od pewnego czasu szukałem w miarę bliskiej miejscówki na jednonocne wypady dla bardziej wymagających obiektów

w ostatni piątek (4/10) przetestowałem nową miejscówkę, która może być interesującą opcją dla mieszkańców Warszawy, zwłaszcza prawobrzeżnej

podaję łącze do gospodarstwa agroturystycznego w Rudzie Tarnowskiej koło Wilgi

 

Zwierzątkowo

 

po raz pierwszy fociłem w tak doborowym towarzystwie - strusi, osłów i innych zwierzaków :icon_smile:

latem może to być fajna propozycja edukacyjna jak ktoś, tak jak ja - ma dzieci w wieku szkolnym

 

plusy:

ciemne niebo

godzina drogi z Warszawy, ja do Wawra wracałem nad ranem 40 minut

domek z kuchenką, sanitariatem, prysznicem

ogrodzony, bezpieczny teren

przyjazna właścicielka

 

minus:

domek nie jest ogrzewany

 

kolor RGB do poniższej fotografii był naświetlany właśnie ze Zwierzątkowa:

 

M_45_2013_LRGB_final.jpg

 

 

Edytowane przez piotrem
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rzut beretem od "mojej" miejscówki!! Upatrzyłem sobie taką przecinkę leśną, może z kilometr od Rudy Tarnawskiej w kierunku na Lewików. Byłem tam już cztery razy. Największą jej wadą jest brak prądu....

A tu proszę. Zwierzątkowo pod bokiem.

Czy na posesji lub obok nie ma żadnych lamp?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to może podczas następnego wyjazdu spotkamy się w jednym miejscu - zapraszam do siebie (ryczywół za magnuszewem) - oferuję całoroczny dom, miejsce do spania, kominek, oczywiście prąd, trunek siakiś na rozgrzewkę i wiele innych ;-) (ach i dodam, że za darmo :-) )

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za darmo to ja piszę się na trunek, niezależnie od chmur ;)

A to wiesz, że zapraszam też i w takich okolicznościach :-)

 

Tylko ta nazwa "RYCZYWÓŁ" :)

Tak... nazwa wyjątkowa :-) Chociaż woły tam nie ryczą :-) i to niedaleko rzeki "Radomki" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rzut beretem od "mojej" miejscówki!! Upatrzyłem sobie taką przecinkę leśną, może z kilometr od Rudy Tarnawskiej w kierunku na Lewików. Byłem tam już cztery razy. Największą jej wadą jest brak prądu....

A tu proszę. Zwierzątkowo pod bokiem.

Czy na posesji lub obok nie ma żadnych lamp?

 

jest tak ciemno, że nie widać własnej ręki :shocked:, oczywiście możesz włączyć lampę przed domem, niebo może nie jest bieszczadzkie ale wolne od miejskiego zaświetlenia (najbliżej Garwolin), prąd był cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to może podczas następnego wyjazdu spotkamy się w jednym miejscu - zapraszam do siebie (ryczywół za magnuszewem) - oferuję całoroczny dom, miejsce do spania, kominek, oczywiście prąd, trunek siakiś na rozgrzewkę i wiele innych ;-) (ach i dodam, że za darmo :-) )

 

P.

 

bardzo chętnie :icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

 

No właśnie to widziałem, dlatego podpytuje tych którzy odwiedzali.

Dla mnie to byłaby dobra alternatywa na regularne wypady astrofoto, teraz jeżdżę na Roztocze a to jednak jest ~250km.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zwierzątkowie vel Kurkowie nie byłem. Moja miejscówka jest kilometr dalej w lesie (bez prądu ani żadnej infrastruktury). Jest minimalna łuna w kierunku Wawy, może to też być np Wilga która jest po drodze. Ale co najważniejsze, bez problemu można focić bez filtra ALP. M31 widoczna. W tym roku byłem tam dwa razy: w lutym i w sierpniu. W lesie mgła nie dokucza.

Byłem też na pograniczu Roztocza, nad Tanwią, kawałek za Biłgorajem. Niebo nad Tanwią oceniam na lepsze, ale Kurkowo dużo bliżej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Polecam tą miejscówkę ! :)

 

Hej

Właśnie w najbliższym czasie planowałem się tam wybrać i coś nie działa już ta strona (tzn.działa, ale nie ma już info o noclegach).

Czy ktoś z Was wie, czy ta miejscówka jeszcze działa?

pk

Edytowane przez bas.sic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.