Skocz do zawartości

Regulamin konkursu Master of Processing


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin konkursu Master of Processing

Regulamin został przygotowany po pierwszych dwóch edycjach Lato’2013 i Jesień ‘2013. Starałem się w rozsądny sposób uwzględnić uwagi kolegów z dwóch poprzednich edycji. Regulamin będzie obowiązywał od 1.11.2013 czyli od edycji Zima 2013 (taka nazwa pozostanie, nawet jeśli konkurs zakończy się w 2014 roku ze względów pewnej unifikacji grafiki nagrody).

  1. Organizatorem konkursu jest Maciej Kapkowski - wessel we współpracy z portalem Astropolis.pl.
  2. Prace ocenia jury w stałym składzie: Szymon Ozimek, Adam Jesion ( Astropolis) i Maciej Kapkowski oraz zwycięzcy dwóch poprzednich edycji konkursu.
  3. Zdjęcie wskazanego obiektu musi być wykonane w czasie trwania konkursu.
  4. Obiekt powinien, ale NIE MUSI mieścić się w kadrze w całości. Każde zdjęcie zawierające obiekt lub jego fragment pozwalający jednoznacznie określić obiekt będzie oceniane. Zawsze możecie zaskoczyć jury kreatywnością stosując kadr jako formę wyrazu.
  5. Zdjęcie należy opublikować w wątku konkursowym. Można je wymieniać dowolną ilość razy, nie należy natomiast pisać nowego postu z nową wersją zdjęcia. Jury będzie oceniało jedno zdjęcie autora opublikowane w pierwszym chronologicznie poście w wątku konkursowym.
  6. Materiał do zdjęcia musi być wykonany własnym, aktualnie posiadanym setupem. Nie biorą udziału zdjęcia wykonane setupem pożyczonym lub wynajętym np. w sieci.
  7. Wymiar zdjęcia minimalny to 1200x 800 pixeli, chyba że natywny format matrycy jest mniejszy. Format JPEG.
  8. Zdjęcie może być prezentowane w dowolnej palecie kolorystycznej.
  9. Wymagany opis zdjęcia: autor ( imię i nazwisko), opis setupu, czasy naświetlania, miejsce i data wykonania zdjęcia, określenie LP ( nieobowiązkowe – ale mile widziane)
  10. W poście zgłaszającym zdjęcie do konkursu należy umieścić dopisek: "Akceptuje regulamin konkursu". Link do regulaminu będzie umieszczony w ogłoszeniu każdej kolejnej edycji.
  11. Jury nie będzie weryfikowało zgłoszonych prac pod kątem zgodności z warunkami konkursu zdając się na uczciwość uczestników.
  12. Zdobywca tytułu "Master of Processing" wchodzi automatycznie do jury na pół roku, co oznacza że nie może brać udziału w konkursie przez dwie kolejne edycje.
  13. Jury przyznaje nagrodę główną w postaci szklanego displaya z imiennym opisem (jak poniżej). Jury może przyznać nagrody dodatkowe.
  14. Decyzje jury nie podlegają zaskarżeniu :)

 

dwa.jpg

 

PS. Proszę o uwagi dot regulaminu do końca października.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się - jest jasno i przejrzyście. Zastanawiałem się przez chwilę, czy nie wnioskować o możliwość zgłoszenia dwóch prac, jeśli występują pomiędzy nimi znaczące różnice (np. wąski i szeroki kadr), ale dochodzę do wniosku, że to niepotrzebna komplikacje. Zmartwieniem autora niech będzie, na którego konia postawić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wymóg z pkt. 7. Jaki jest cel tego ograniczenia ? Ma się mieścić na tapetę pulpitu przewodniczącego jury ;) . Niektórzy mają kamerki np. na układzie Sony ICX429ALL 752 x 580 pixeli i są wyłączenia z konkursu (chyba że zrobią Drizzle albo resize x2). Może lepszy były zapis zdjęcie powinno być prezentowane w oryginalnej rozdzielczości. W pełnej rozdzielczości lepiej widać wszystkie niedociągnięcia setupu itp. Jak szacowne jury nie preferuje małych rozdzielczości to pewnie i tak nie wybierze takiego zdjęcia i nie trzeba ograniczać w regulaminie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

W związku z ogłoszoną właśnie edycją wiosenną konkursu mam ZASADNICZĄ wątpliwość odnośnie punktu 3 regulaminu. Edycja została ogłoszona po 11, a materiał właśnie do konkursowego obiektu zakończyłem zbierać o 01:07 . Czyli formalnie nie mogę zdjęcia zgłosić do konkursu, tak? :rtfm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.