Skocz do zawartości

Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy obiekt sąsiadujący z Irysem i VdB 141. Testowałem na nim swoje niebo w Broku na Bonsai RODOS porównując do RODOS zasadniczego. No i nie jest dużo gorzej.

Setup: Veloce RH200,STL11000, EM-200.

L: 14x600 sekund, RGB 6x300 sekund na kolor.

Brok nad Bugiem 4-11.10.2013

 

 

LBN 468.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się już boję odezwać w wątkach Maćka, ale jeszcze zarydzykuję:

 

Rewelacja. Jak Wy wyciągacie te ciemne struktury? Czarna magia :huh:

 

czarna magia? nie! - podstawa to ciemne niebo

a inne magiczne "sztuczki" można jeszcze znaleźć w necie:

http://www.deepskycolors.com/tutorials.html

http://www.sgastrophotography.com/Sgastrophotography/IOM_1.html

http://www.werbeagentur.org/oldwexi/PixInsight/PixInsight.html

itd..

a zdjęcie znakomite, jak zawsze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, jesteś tu zawsze mile widzianym gościem a Twoje opinie zawsze czytam z uwagą. Jak zauważyłeś cholera mnie bierze na opinie typu " ja tam nie wiem, bo astrofoto się nie zajmuje, ale Twoja fotka to tamto czy siamto". A to Ciebie nie dotyczy :) :) :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Kolor jest wynikiem pewnych decyzji jakiś czas temu. Ponieważ przeważnie łączę nowe fotki ze starymi muszę się trzymać konwencji.

Co do gwiazdek- są lekko za jasne, ale to w celu utrzymania proporcji do jasności mgławicy. Możnaby je lekko zmniejszyć...ale mnie się takie podobają. Ta najjaśniejsza - chyba eta Cephei jest dość jasna - prawie 2 mag.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6x300 na kolor do może zda rezultat przy HaRGB. Do ciemnych mgławic potrzeba czasem więcej koloru niz samego L.

W tym wypadku wolabym zobaczyc dobrze wyciagniete samo L w odcieniach szarości bardziej niz odcienie czerni z kolorowymi gwiazdami :) To tak trochę Macieju jakby na skróty a widze po raz kolejny ze dobrze ci wychodza ciemne mglawice.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście się wydaje, że odcień brunatno-rudy dobrze wygląda na jasnych "ciemnych" mgławicach - jednakże taka kolorystyka pasuje mi do tych ciemniejszych. Pokazuje ich "mrok" - tak czy siak, wyciąganie tego wymaga nie lada warsztatu i dobrego materiału.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że akurat w tej materii można iść na pewien subiektywizm, czyli jest tu pole do "własnej interpretacji". Ta kolorystyka, czy się podoba, czy nie, jest rozpoznawalna (©®Wessel) i faktycznie mroczna (czyli zgodna z przekazem tej fotografii).

 

I pomyśleć, że jeszcze chwilę temu nikt tak nie fotografował. Pamiętam zdjęcia choćby Irysa, gdzie widać było tylko jasny środek, a reszta była czarna. A dzisiaj mamy kadry wypełnione obiektami. Wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6x300 na kolor do może zda rezultat przy HaRGB. Do ciemnych mgławic potrzeba czasem więcej koloru niz samego L.

W tym wypadku wolabym zobaczyc dobrze wyciagniete samo L w odcieniach szarości bardziej niz odcienie czerni z kolorowymi gwiazdami :) To tak trochę Macieju jakby na skróty a widze po raz kolejny ze dobrze ci wychodza ciemne mglawice.

 

 

Decyzja na 5 x300 okazała się słuszna. Jest nawet z tego kolor na mgławicy. A dziesięć minut po ostatniej klatce wyłączyli gwiazdki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle że udało Ci sie zebrać jakiś kolor. Można i tak do tego podejść.

Przykro mi ale za sąsiadów podajesz Irysa i 141 ktore na dobrze zebranym kolorze jednak wychodzą na powiedzmy brązowo a tutaj podajesz na czarno. Nie kupuje :)

 

http://astropolis.pl/topic/42642-cefeuszowo/ - drugie zdjęcie, prawa strona - tak aby nie szukać jakiś obcokrajowców

 

 

Masz własne podejście do tych ciemnych mgławic - OK - ja muszę się niestety dopiero do takiej kolorystyki przekonać ;)

 

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.