Skocz do zawartości

Na zachód od beta Cephei


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy ciekawe obiekty fotografowane przez wielu kolegów z Astropolis postanowiłem pokazać jako jeden obrazek :). Położone w prawo od beta Cephei.
Od lewej VdB 141 Ghost Nebula, na środku znana NGC 7023 Iris Nebula i dalej w prawo rozległy kompleks LBN 468 z wieloma ciekawymi obiektami m.innymi z katalogu Herbig Haro.
Fotografowane w latach 2010-2013 różnymi setupami.

M7.jpg

@ Jolo, dzięki za uwagę. Jest odwrócona.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku jak wydasz kiedyś album ze swoimi zdjęciami astro to sobie go kupię. Tylko pamiętaj duży format :D

 

PS. Tyle rewelacyjnych zdjęć przewinęło się przez forum, tylko dlaczego kiszą się one na dyskach, a nie w postaci pięknych wydań albumów ?

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to pewnie za to co napiszę teraz nieźle mi się oberwie,ale muszę to napisać. W Twoich zdjęciach ciemny mgławic niepodoba mi się to,iż za mocno wycinasz tło. Wygląda to dla mnie nienaturalnie. A najlepsze jest to,że wytykasz ten sam bład inny,jak np. w NGC1499 kolegi Kennego. Sprawdziłem pipetą w PSie i wygląda na to,że Twoja jest bardziej wycięta niż jego. Nigdy nie robiłem takich obiektów i nie wiem jak wygląda obróbka takiego materiału,jednak podpatrując w sieci te obiekty widać,że jednak nie trzeba tak tego tła wycinać.

Ogólnie duży plus wyłapanie tych kłaków,bo to akurat mi przypadło do gustu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mówisz o subtelności przy tle rzędu 5-6 adu? :)

miałem pisać o kontraście, że przy większym poziomie zdjęcia są wtedy bardziej efektowne, lecz wybacz, ale Twoje zaczynają już być efekciarskie,

naturalnie nie mam nic do nich, ale wytykanie koledze, je na jego zdjęciu tło jest wycięte, a nie jest, bo widać szum, a Twoje - że zawiera szczegóły - a ich nie ma - bo jest gładkie i czarne jak smoła, to moim skromnym zdaniem karygodne niedomówienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie rewelacja, ale nie potrafiłem się z nim odnaleźć przez chwilę :) Po pierwsze tytuł wątku - kadr jest na pewno na zachód od Beta Persei, ale czy nie chodziło Ci o Beta Cephei? A po drugie jest to lustrzane odbicie - sam też mojego Irysa obróciłem o 180 stopni niestety, ale żeby od razu lustrzane odbicie robić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, mam trochę dość.

@patrix - Wyciągasz moje zdjęcie sprzed trzech lat i udowadniasz mi że to co napisałem dziś o zdjęciu - jak rozumiem - Twojego kolegi nie jest ok, bo trzy lata temu zrobiłem ten sam bład? Po co? I w imię czego.?

Prowadźcie sobie tą dyskuję dalej beze mnie. Miłego wieczoru życzę panom z kółka różańcowego...

Przekonaliście mnie ostatecznie do tego, źeby nie komentować zdjęć kolegów. Swoją drogą zastanawiam się ile trzeba mieć w sobie niechęci do kogoś żeby przekopać forum parę lat wstecz tylko po to, żeby udowodnić swoje racje.

Gratuluję. Gdybyś poświecał tyle samo czasu na astrofoto co na wyżywanie się na moich zdjęciach byłbyś mistrzem.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest mój kolega,a zdjęcie wziąłem pierwsze lepsze. Po prostu uważam,że za mocno wycinasz tło i to mi się nie podoba. Tylko tyle. Ale skoro strzliłeś focha,to ja spadam do mojego kółka ;)

 

A jak pewnie zauważyłeś,to pierwszy raz zabrałem głos w takiej dyskusji i nie po to żeby się "wyżyć" tylko wyrazić moje zdanie. Ale to może jest dla Ciebie niezrozumiałe.

Edytowane przez patrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odbieracie innym radość oglądania zdjęć, które zrobił Maciek. Komentujecie za przeproszeniem jakieś pierdoły, które kogoś obchodzą jak śnieg zeszłoroczny.

A kuźwa mać zrób jeden z drugim lepsze zdjęcie. Naprawdę dzień bez pieprzenia o niczym to dzień stracony.

 

Tło wycięte, gwiazdki za grube, kolory ujowe, no w ogóle porażka... - powiedzcie jaką należy posiadać wiedzę na temat obróbki, żeby poprawnie ocenić zdjęcie zrobione przez Maćka ?

 

 

PS. Zdenerwowałem się :(

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię o co Tobie chodzi. Serio. Jak zapewne dobrze wiesz,ja dopiero powoli zaczynam zabawę w astrofoto,dlatego staram się nie komentować pewnych "pomyłek" innych z powodu mojego braku wiedzy w tym temacie. Ale co mogę poradzić na to,iż jestem wyczulony na punkcie wycinania tła. Po prostu mi się to nie podoba i tyle. Sam krytykujesz zdjęcia innych i masz do tego pełne prawo. Jesteś na pewno jednym z tych nielicznych,którzy posiedli warsztat na wyższym poziomie niż przeciętny Kowalski,ale nie zachowuj się jak dziecko,kiedy ktoś skrytykuje Twoje zdjęcie.

 

Żeby nie kopać w dalekiej przeszłości,zobacz zdjęcie z czerwca tego roku. SH2-101. Tło wycięte również. Nie robię tego z nienawiści,czy jak to tam nazywasz,tylko z czystej ciekawości. Myślałem,że napiszesz coś w rodzaju-"tak,faktycznie za bardzo tam pojechałem". Przepraszam jeżeli uraziłem Twoją dumę.

 

 

 

 

wessel2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odbieracie innym radość oglądania zdjęć, które zrobił Maciek. Komentujecie za przeproszeniem jakieś pierdoły, które kogoś obchodzą jak śnieg zeszłoroczny.

A kuźwa mać zrób jeden z drugim lepsze zdjęcie. Naprawdę dzień bez pieprzenia o niczym to dzień stracony.

 

Tło wycięte, gwiazdki za grube, kolory ujowe, no w ogóle porażka... - powiedzcie jaką należy posiadać wiedzę na temat obróbki, żeby poprawnie ocenić zdjęcie zrobione przez Maćka ?

 

 

PS. Zdenerwowałem się :(

 

BTW uważam,że do tego właśnie służy forum. Przynajmniej ja to tak odbieram. Jeżeli ktoś pojedzie po mojej fotce i wytknie mi błędy,to wiem na co mam zwrócić uwagę i zawsze przyjmuję krytykę z pokorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega patrix chyba jednak ma trochę racji. Nie mam bladego pojecia o foto astrofoto obróbce i powiązanym z tym zagadnieniami. Miło jest podziwiać zdjęcia nieosiągalne właśnie dla szarego Kowalskiego ale cholerka dajmy sobie spokój z tym, że odrobina krytyki wywołuje takie emocje. Kolega Krzysztof również ma w swojej wypowiedzi słuszność pisząc, że krytykujący i krytykowany powinni dzielić ten sam poziom, ale nie znaczy to też, że szary nowicjusz nie ma nic do powiedzenia bo ma marne pojęcie o czymkolwiek i to w tym momencie jest strasznie przykre. Czytając ten temat i śledząc wpisy nt. plebiscytu, który btw miał na celu dzielenie się pasją i propagowanie jej na szerszą skale, mam czasem chęć porąbać mojego Fastrona ze starej sklejki w cholerę a aparat sprzedać bo nie jestem pewien czy osiągnę chociaż w połowie tak wysoki poziom jak kolega wessel, a moje zdjęcia nie wywołają w dalekiej przyszłości takich zbednych i przykrych jak ta dyskusji. To naprawdę zniechęca. Jako początkujący i pragnący dalej zgłebiać sie w astrofoto i wizual początkujący to chciałem powiedzieć. Pozdrawiam i mniej emocji, po prostu bądzmy odrobinę ... spokojniejsi ? :)

 

T.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię o co Tobie chodzi. Serio. Jak zapewne dobrze wiesz,ja dopiero powoli zaczynam zabawę w astrofoto,dlatego staram się nie komentować pewnych "pomyłek" innych z powodu mojego braku wiedzy w tym temacie. Ale co mogę poradzić na to,iż jestem wyczulony na punkcie wycinania tła. Po prostu mi się to nie podoba i tyle. Sam krytykujesz zdjęcia innych i masz do tego pełne prawo. Jesteś na pewno jednym z tych nielicznych,którzy posiedli warsztat na wyższym poziomie niż przeciętny Kowalski,ale nie zachowuj się jak dziecko,kiedy ktoś skrytykuje Twoje zdjęcie.

 

Żeby nie kopać w dalekiej przeszłości,zobacz zdjęcie z czerwca tego roku. SH2-101. Tło wycięte również. Nie robię tego z nienawiści,czy jak to tam nazywasz,tylko z czystej ciekawości. Myślałem,że napiszesz coś w rodzaju-"tak,faktycznie za bardzo tam pojechałem". Przepraszam jeżeli uraziłem Twoją dumę.

@Patrix .Polecam poczytanie co znaczy "wycięte tło" .Jeśli ty w moim zdjęciu Sh2-101 widzisz takowe, to ja wymiękam, nie mamy właściwie o czym dyskutować.

A moja duma to moja sprawa i nic komu do tego. Nie zajmuj się nią więcej proszę.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mnie poniosło. Tak jak przy plebiscycie. Niepotrzebnie, i tak nie zmienię pewnego gatunku ludzi którzy po prostu wyprowadzają mnie z równowagi bezinteresownymi wypowiedziami nie popartymi niczym poza chęcią przykopania komukolwiek w sposób anonimowy, bo net na to pozwala.

 

Przepraszam Was.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrix .Polecam poczytanie co znaczy "wycięte tło" .Jeśli ty w moim zdjęciu Sh2-101 widzisz takowe, to ja wymiękam, nie mamy właściwie o czym dyskutować.

 

No właśnie mamy o czym. I proszę cię,nie mów,że nie mamy o czym dyskutować,bo ideą forum jest właśnie dyskusja. Dlaczego nie potrafisz napisać,co wg.ciebie oznacza wycięte tło,tylko kończysz dyskusje w ten sposób? Jeszcze raz powtarzam-nie miałem zamiaru wyprowadzić Cię z równowagi. Jesteś osobą kojarzoną z dobrymi fotkami i nie rozumię Twojego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrix - najpierw mi udowadniasz że jakieś tam moje zdjęcie ma wycięte tło, a potem każesz sobie tłumaczyć dlaczego tak nie jest. Nie mam na to ochoty . Dlaczego? Domyśl się..I na tym prosiłbym o zakończenie tej dyskusji. W założonym przeze mnie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporzo,rozumię. Na tym kończę tą dyskusję. Wiedz tylko,że właśnie w taki sposób,w jaki Ty to kończysz,to tak samo kończy dyskusję mój 7 letni syn,któremu brakuje argumentów.

 

PS. i tak będę ci kibicował przy następnej fotce,bo robisz świetną robotę i to nie ważne czy tło jest bardziej wycięte czy nie. Dzięki Tobie dowiedziałem się o istnieniu całej masy obiektów,o której wcześniej nie miałem pojęcia. I tak 3 maj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.