Skocz do zawartości

M31 z 85mm


Elmarqo

Rekomendowane odpowiedzi

Z kolorków zrezygnowałem świadomie, bo zdjęcia były robione przy dużym zanieczyszczeniu światłem i rosnącym zachmurzeniu. Była paskudna czerwona dominanta której trudno było się pozbyć. Brak modyfikacji EOS-a też pewnie robi swoje, a brak doświadczenia to drugie. Z tym wyciąganiem, to się bałem żeby nie przesadzić w PS. Skoro jednak mówisz, że za mało to się jescze pobawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorków zrezygnowałem świadomie, bo zdjęcia były robione przy dużym zanieczyszczeniu światłem i rosnącym zachmurzeniu. Była paskudna czerwona dominanta której trudno było się pozbyć. Brak modyfikacji EOS-a też pewnie robi swoje, a brak doświadczenia to drugie. Z tym wyciąganiem, to się bałem żeby nie przesadzić w PS. Skoro jednak mówisz, że za mało to się jescze pobawię.

 

Jeżeli chodzi o wyciąganie to najważniejsze aby Ciebie satysfakcjonowało. Udostępnij surowy stack to zobaczymy co się z tym kolorem da zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak modyfikacji EOS-a też pewnie robi swoje, a brak doświadczenia to drugie.

Śmiałbym twierdzić, że niestety to drugie - modyfikacja canona "wpuszcza" więcej czerwonego (wodorowego) światła na matrycę, a w przypadku tej galaktyki jest to mało istotne.

 

Przegrzeb tutoriale z obróbki astrofotografii - jest tam informacja o balansowaniu kolorów. Z dominantą też da się wygrać. Pracuj pracuj i jeszcze raz pracuj z materiałem - wyciągaj wnioski i pokazuj coraz lepsze fotki :-)

 

Jak widać po tym co pokazał zombi to z tego zdjęcia da się jeszcze sporo wyciągnąć :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiałbym twierdzić, że niestety to drugie - modyfikacja canona "wpuszcza" więcej czerwonego (wodorowego) światła na matrycę, a w przypadku tej galaktyki jest to mało istotne.

 

Przegrzeb tutoriale z obróbki astrofotografii - jest tam informacja o balansowaniu kolorów. Z dominantą też da się wygrać. Pracuj pracuj i jeszcze raz pracuj z materiałem - wyciągaj wnioski i pokazuj coraz lepsze fotki :-)

 

Jak widać po tym co pokazał zombi to z tego zdjęcia da się jeszcze sporo wyciągnąć :-)

 

Paweł

 

Kurczę, dopiero teraz zobaczyłem co zombi zrobił z moją fotką...Muszę przyznać, że robię fajne zdjęcia...A tak na poważnie, sporo przede mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombi, i nie zapomnij napisać jak się robi takie fajne ciemne obwódki gwiazd jak widać na galaktyce :) :) :)

 

Oj tam, obrabiałem jpg - chciałem pokazać że jest nad czym popracować :P

 

Ramiona się takie nagrały - nic przy nich nie robiłem.

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony przez Was, popracowałem nad swoim pierwszym zdjęciem i efekt w załączniku. Największym problemem dla mnie był kolorowy szum z którym do końca sobie nie poradziłem, ale i tak to zdjęcie daje mi ogromną radość.

M31a.jpg

Edytowane przez Elmarqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomnę moje pierwsze M31, to... wstyd:)

 

PS. Pierwsza fotka na tym poście mi podoba się najbardziej, jest delikatna i czysta.

Dokładnie, to prawdziwa astrofotka, czysta, delikatna i naturalna. Taka jaka powinna być.

Przy okazji zapytam, co to za Canon z takim ładnym światłem? Jeżeli go przymykałeś, to do jakiej wartości?

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.