Skocz do zawartości

M57


Toma

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny detal wyszedł Ci na M57 no i rewelacyjna jest ta galaktyczka.

Pasy możesz spróbować zniwelować akcją "reduce horizontal banding" oraz "color blotch reduce" (czy jakoś tak, z pamięci piszę) - to są astroakcje w PSP.

Czy operowałeś krzywymi w PSP? Gwiazdki wyglądają tak jakbyś odcinał za bardzo krzywą po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy możesz spróbować zniwelować akcją "reduce horizontal banding" oraz "color blotch reduce" (czy jakoś tak, z pamięci piszę) - to są astroakcje w PSP.

Czy operowałeś krzywymi w PSP? Gwiazdki wyglądają tak jakbyś odcinał za bardzo krzywą po prawej stronie.

 

Troche walczylem z tymi pasami akcja Astronomy Tools ale musialem cos poplatac z maskami bo ciagle wywalalo mi blad i nie moglem wywolac blura - ciagle sie ucze i wiele operacji robie na czuja a to nie zawsze wychodzi.

Takie gwiazdki wyszly mi po uzyciu DDP w Maxim i filtru Long-Pass, po pracy powalcze jeszcze z Twoimi sugestiami. Naprawde wielkie dzieki za porade!!!

 

Ps.przepraszam za pisownie, ale nie mam polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj filtru low pass w maximie (przy DDP) - ustaw na none. (jeśli o tym samym filtrze piszemy).

 

Jeśli jednak ten filtr low (long?) pass daje Ci lepszy obiekt to zrób dwa zdjęcia (jedno dla gwiazd, drugie dla obiektów) i nałóż przez maskę w PSP.

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

    Troche walczylem z tymi pasami akcja Astronomy Tools ale musialem cos poplatac z maskami bo ciagle wywalalo mi blad i nie moglem wywolac blura - ciagle sie ucze i wiele operacji robie na czuja a to nie zawsze wychodzi.

Jak masz ochote to wystaw wynikowa fote w oryginalnej rozdzielczosci (jpg a najlepiej tiff) to spojrze wieczorem w domu czy da sie cos zrobic z tymi skosnymi pasami.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zdobyć jakieś darmowe pluginy do Potoshopa ??

Mam dwa i dwa sa platne, Astronomy Tools i Gradient XTerminator i do tego ostatniego mam bezplatna alternatywe z fajnie dzialajacym Dynamic Background Extraction z PixInsight LE - daj znac na PW to Ci wysle.

 

 

 

Nie używaj filtru low pass w maximie (przy DDP) - ustaw na none. (jeśli o tym samym filtrze piszemy).

 

Jeśli jednak ten filtr low (long?) pass daje Ci lepszy obiekt to zrób dwa zdjęcia (jedno dla gwiazd, drugie dla obiektów) i nałóż przez maskę w PSP.

 

P.

 

Masz racje Pawle to low-pass , o czym innym mysle a co innego pisze. Maxima probuje pierwszy raz, zrobie jak mowisz - juz zacieram raczki. Dzieki!!

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochote to wystaw wynikowa fote w oryginalnej rozdzielczosci (jpg a najlepiej tiff) to spojrze wieczorem w domu czy da sie cos zrobic z tymi skosnymi pasami.

 

Proszę bardzo, fajnie byłoby znaleźć sposób na te pasy. Załączam jpg. z całą rozdzielczością bo nie wiem gdzie wrzucić tiffa z całą jego "masą".

Pozdrawiam

post-17684-0-25268300-1382987891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety cudów nie zdziałałem, teraz pojawiły się niebieskawe placki na tle. Ale za to myślę że zdjęcie zielonej dominanty nieco dodało zdjęciu uroku ;)

 

Nie wiem co by się dało wycisnąć z surowego stacka...

 

Fajnie jest. Troszkę leci mi oko - intensywny dzień w pracy.

Dziękuję za Dropboxa!

 

https://www.dropbox.com/s/b201fw5bpx6840q/M57%20czysty%20stak%20Maxim.%2028x4min.tiff

 

Dobrej nocy Wszystkim.

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.