Skocz do zawartości

M31 czyli męczarnia 31 razy


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

No ja przyznam się nie do końca rozumiem autora..masz zastrzeżenia do kolorystyki a ta akurat jest ok ( przy czym pierwsza wersja wydaje się lepsza, ale mój monitor w pracy nie jest idealny) . Minusem tej fotki jest natomiast jądro galaktyki - wypalone i zupełnie " nie z tej bajki". Wygląda jak przyklejona piłeczka :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami :) Fotka jest w porządeczku, trochę może trzeba kolor przesunąć, tylko to jądro przepalone nieco :( Obawiam się że na 6 min klatkach może być już przepalone też - wyjściem będzie wypalenie kilku klatek 3 min i pokombinowanie z maskami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że mógłbyś jeszcze mocniej saturować. Z tego Co pamiętam canon bardzo ciągnął w niebieski więc bez balansu kanałów się nie obejdzie. Twój wynik ( kolorystycznie) jest bardzo zbliżony do tego który ja uzyskałem kiedyś canonem: http://www.astromarcin.pl/images/galaxies/M31/M31_2008_1700.jpg. Może to powinno osłabić Twoją irytację :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Jeśli mi przejdzie obrzydzenie to może spróbuję jeszcze powalczyć ze środkiem i trochę go "przygasić", ale tak jak wspomniał jolo nie wiem czy na klatkach 6 minutowych będzie to możliwe.

 

To jest tak, że teraz dość mocno wzrosły nam apetyty obrazy (dzięki najnowszym wspaniałym zdjęciom naszych kolegów). Kilka lat temu na zdjęcie spoglądałbyś jeszcze inaczej ;)

 

JaLe masz całkowitą rację. Rzeczywiście apetyty wzrosły spoglądając na świetne zdjęcia kolegów. I oczywiście nie ma przebacz, pewnych elementów się nie przeskoczy tak od razu (sprzęt, czas, niebo, umiejętności).

 

Ja widzę OGROMNY postęp. BRAWO!!! :flirt:

 

Dobrze że chociaż postęp widać ;) Dzięki!

 

Podejrzewam że mógłbyś jeszcze mocniej saturować. Z tego Co pamiętam canon bardzo ciągnął w niebieski więc bez balansu kanałów się nie obejdzie. Twój wynik ( kolorystycznie) jest bardzo zbliżony do tego który ja uzyskałem kiedyś canonem: http://www.astromarcin.pl/images/galaxies/M31/M31_2008_1700.jpg Może to powinno osłabić Twoją irytację :)


MaPa może kiedyś popróbuję jeszcze powalczyć z tym kolorem. Właśnie chciałbym uzyskać podobną wersję kolorystyczną jak ta Twoja. Ale to muszę się bardziej w PS'ie podszkolić w zakresie obróbki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.