Skocz do zawartości

Konik na łąkach z krainy IC434


MarcinSn

Rekomendowane odpowiedzi

2 lata prób i podejść do tego obiektu i wczoraj, czekając na Lovejoy'a zrobiłem coś, czym myślę, że mogę się już pochwalić, choć wiem, że daleko mu do tych prezentowanych w ostatnich czasach na forum.

 

WO Zenithstar 70, TV 0,8x, SW EQ 3-2, Nikon D3100, 47x70s., ISO 1600.

 

Marcin, świetna fota, "mustang" to obiekt z kategorii "MOST WANTED" w moim wizualnym plannerze. Przy najbliższej okazji się na niego zasadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał za miłe słowa:) Sam też chciałbym zobaczyć B33 w okularze, jak dotąd mi się to nie udało, choć nie próbowałem jeszcze przez 12":D

 

Paweł, dzięki za słuszne uwagi co do zdjęcia - staram się je wszystkie (w tym, jak i w innych wątkach) wprowadzać przy obróbce, kiedy czas pozwala.

Zdarza się, że mam kilka wersji wynikowych i nie wiem, która jest lepsza, w której utraciłem jakieś dane, a w której obiekty się wyeksponowały - czasem od zbyt długiego patrzenia na monitor wybieram gorszą wersję:/ Na pewno materiału tu jest za mało, więc będę jeszcze zbierał przy najbliższej okazji - to zdjęcie jest lekkim cropem, więc kadr chyba się utrzyma...

 

Co do tytułów, to rzeczywiście zadziwia mnie nieraz inwencja twórcza np. właśnie w związku z tym obiektem:) Może by kiedyś ogłosić konkurs, na najciekawsze tytuły...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Marcin,

jeśli mogę doradzić... popracuj trochę nad kolorowym szumem tła (psuje odbiór fajnej fotki), nad niebieskimi halo i spróbuj zdjąć lekko niebieską dominantę z płomienia - poza tym zdjęcie ciekawe w odbiorze :-)

 

Paweł

 

Spróbowałem zastosować się do wyżej wymienionych wskazań :) Nie wiem tylko, czy czasem nie wykonałem ich zbyt agresywnie.

Pozdrawiam!

NGC_2024_4.jpg

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem zastosować się do wyżej wymienionych wskazań :) Nie wiem tylko, czy czasem nie wykonałem ich zbyt agresywnie.

Pozdrawiam!

Na pierwszy rzut oka jest fajnie - obejrzę w domu (na lepszym monitorze) i się wypowiem. Na pewno halo mniej bije po oczach i szum w tle się wyrównał.

 

Fajna fotka :-) Też poluje na ten obiekt. Jednak mieszkam 10 km od Katowic, więc wątpię że uda mi zarejestrować tą mgławicę , nawet z filtrem CLS :-)

To trzeba wyjechać dalej - wtedy będziesz miał możliwość, choć niemodyfikowanym canonem to można zapomnieć o IC434.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka jest fajnie - obejrzę w domu (na lepszym monitorze) i się wypowiem. Na pewno halo mniej bije po oczach i szum w tle się wyrównał.

 

To trzeba wyjechać dalej - wtedy będziesz miał możliwość, choć niemodyfikowanym canonem to można zapomnieć o IC434.

 

P.

Może niekoniecznie zapomnieć ale łatwo nie będzie. Ja kiedyś z niemodyfikowanego Nikona D50 podpiętego do Newtona150/1000 uzyskałem coś takiego jak tu http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=4&t=3536 to były pojednyńcze klatki bez stackowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie zapomnieć ale łatwo nie będzie. Ja kiedyś z niemodyfikowanego Nikona D50 podpiętego do Newtona150/1000 uzyskałem coś takiego jak tu http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=4&t=3536 to były pojednyńcze klatki bez stackowania.

Sądzę, że nawet na staku IC434 by była bardzo bladziuchna, no chyba, że sztucznie podciągnąć czerwień to wtedy by tam się świeciła, ale żadnego szczegółu nie będzie na "zasłonach". Samego Barnarda33 to da się wyłowić na tle IC434 ale i tak płomień będzie najbardziej widoczny z tego obszaru :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęcałbym tak kolegi. Oczywiście niemodyfikowanym szału nie będzie, ale cośtam się zarejestruje, to nie tak że można "zapomnieć". A i modyfikowanym kurtyny trudno wyciągnąć, przynajmniej nie podpinając filtra wodorowego, opieram swoją opinię na 1h52m materiału ;)

 

edit: Paweł sam kiedyś strzelił konia właśnie niemodyfikowanym Canonem - całkiem udane zdjęcie jak na te czasy i setup, pewnie teraz tak pisze bo jest zazdrosny i nie chce żeby ktoś zrobił lepiej ;)

Edytowane przez dziki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.