Skocz do zawartości

Moon Atlas 3D dla Androida


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry pomysł, fajnie jest popatrzyć na drugą stronę Księżyca. Taki sposób prezentacji też mi się podoba. Moim zdaniem warto apkę rozwijać, bo się wyróżnia na tle innych księżycowych atlasów na Androida. Ale jeżeli się na ten krok zdecydujesz, to zdecydowanie polecam wyjść z apką na szerokie wody i założyć sobie konto developerskie. Bo jeżeli ty tej apki nie wrzucisz na google play, to zrobi to jakiś chińczyk, a wtedy będziesz się musiał ostro namęczyć, żeby to odkręcić.

 

Na moim tablecie ta wersja działa całkiem dobrze (dopóki nie da się na maksa widoczności etykiet, bo wtedy już moja Tegra3 nie wyrabia), aczkolwiek jest jedna rzecz, która strasznie mnie irytowała. Otóż prędkość przesuwania widoku nie skaluje się wraz z przybliżeniem. Na maksymalnym oddaleniu działa ok, ale przy maksymalnym zoomie przesuwanie jest tak czułe, że minimalny ruch palca powoduje spore przesunięcie widoku. Bardzo to niewygodne. Druga sprawa to etykiety z nazwami kraterów itp. Zdecydowanie powinny być zawsze tak samo zorientowane na obserwatora i tej samej wielkości, żeby uniknąć pikselozy czcionek. Lista życzeń oczywiście jest dłuższa, ale te dwie rzeczy wydają mi się najważniejsze, bo od razu rzucają się użytkownikowi do gardła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto pewnie i tak założę więc co nawyżej można decyzję przyspieszyć.

Im większy zoom tym mniejszy problem z wydajnością, bo jednak znacznie mniej jest obiektów do wyświetlenia. Też mam Tegrę3 więc zdaję sobie sprawę z ograniczeń w wydajności.

Prędkość przesuwania widoku poprawię, bo faktycznie to może być irytujące.

Zobaczę czy da się zrobić coś rozsądnego z orientacją opisów.

Z poprawieniem pixelozy nie powinno być problemu, a wolałbym uniknąć tworzenia opisów tej samej wielkości, bo może się zrobić chaos na ekranie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem, czy to pojawiło się w najnowszej wersji czy wcześniej (przeskoczyłem wersje 1.4 i 1.5), ale pojawiła mi się jednopikselowa "przerwa" dzieląca glob na połówki (jest widoczna niezależnie od stopnia przybliżenia). Ponadto tekstury na północnej i południowej półkuli trochę się rozjeżdżają właśnie na tej linii. Załączam zrzut ekranu.

moon_atlas_screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przerwa była zawsze. Czasem jest bardziej, czasem mniej widoczna, chociaż nie powinno jej być. Model jest podzielony na 8 części, aby wymusić ładowanie dużych tekstur i to może powodować, że widać łączenia.

Rozjechane połówki poprawię jak znajdę chwilę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Witam,


Właśnie opublikowałem nową wersję beta atlasu, którą można pobrać tutaj: https://play.google.com/apps/testing/com.grzyboo.MoonAtlas3D

Zmiany:

- poprawiony interfejs aplikacji

- szybszy start

- dodana została możliwość zmiany fazy Księżyca

- dodana została opcja wyświetlania kraterów tylko w pobliżu terminatora

- dodane zostało światło popielate, kiedy Księżyc jest w okolicy nowiu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.