Skocz do zawartości

[S] Meade SCT 8" + montaż go-to iOptron MiniTower v2.


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam ze sprzedażą tubki po długiej przerwie. Kompletnie nie miałem czasu się nią zająć i tylko raz zdążyłem przed chmurami chwilkę zerknąć na Księżyc.


Obecnie tubka jest obklejona okleiną winylową z efektem karbonu w 3D oraz jest w środku wyczerniona flockiem. Głębia czerni jest o niebo lepsza.

Fabryczny focuser chodzi jak masełko a image shift jest co najwyżej znikomy (prawdę mówiąc go nie zauważyłem, biorę poprawkę dla purystów). Mogę opcjonalnie za niewielką dopłatą dołożyć 2" linearny wyciąg Crayforda z reduktorem 1:10, standardowo jest visual back 1,25". W mojej ocenie mechanika jest bez zarzutu.

Tubka z racji wieku ma nieco minusów. Była jedna wgniotka ale zakryłem ją dovetailem, jest trochę przebarwień na metalowych częściach korpusu. Korektor ma na powierzchni lekką jakby mgiełkę ale trzeba się dobrze przyjrzeć pod pewnym kątem. Robiąc zdjęcie trudno było to chwycić.

Lustro główne ma kilka mikrorysek czy wyschniętych śladów po rosie ale nie mają one żadnego wpływu na obrazy. Powłoki są w stanie bardzo dobrym. Lustro wtórne jest świeżo przepylone, więc stan też bardzo dobry.


W celu szybkiej sprzedaży obniżam znacząco cenę: 1250zł z wysyłką lub najlepsza oferta.


Do zestawu mogę dołączyć rewelacyjny montaż azymutalny iOptron MiniTower v.2 z całym fabrycznym osprzętem (waliza na głowicę, oryginalny zasilacz, kabel zapalniczkowy, dodatkowy uchwyt na drugą tubę itd).

Jestem pierwszym właścicielem. Używany sporadycznie od roku i tylko z apo 102mm z filtrami Coronado SM90.

Lekki, mobilny z dużą nośnością. Może pociągnąć nawet SCT 11".


Moja cena: 3500zł z wysyłką lub najlepsza oferta.


W zestawie SCT 8" + MT II = 4500zł.


P.S. Mam też filtr Lumicona 2" O-III (z przebarwieniami ale w wizualu 100% ok) za 450zł.


f1.JPG


f2.JPG


f3.JPG


f4.JPG





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.