Skocz do zawartości

A może na Kanary?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Nijak nie zamierzam kolidować ze Stężnicą.

Jeśli obracać się w okolicy nowiu kwietniowego to 10 dni wypada między 25 kwietnia a 4 maja (więc jednocześnie długi weekend majowy), miesiąc później wychodzi podobnie. Z tego co wiem Stężnica jest od 8 maja :)

 

Poza tym planuję raczej kameralną wyprawę, żadna konkurencja dla zlotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak nie zamierzam kolidować ze Stężnicą.

Jeśli obracać się w okolicy nowiu kwietniowego to 10 dni wypada między 25 kwietnia a 4 maja (więc jednocześnie długi weekend majowy), miesiąc później wychodzi podobnie. Z tego co wiem Stężnica jest od 8 maja :)

 

Poza tym planuję raczej kameralną wyprawę, żadna konkurencja dla zlotu ;)

 

Nie miałem tu na myśli konkurencji :)

Tuż przed zlotem nie dam rady pojechać więc wolałbym w inny terminie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno namawiałem Adamo i Marcina M na wypad kometarny gdzieś na południe.

I okazało się że Wizzair ma promocje na loty do Izraela za około 250 zł w jedną stronę, zakładając 4-5 dniowy pobyt na pustyni Negev i wypożyczenie auta za około 200 zł dziennie mielibyśmy zamknąć się w kwocie 1200-1500 zł .

Niestety kometa padła a promocje podrożały.

 

A na kanarach nie byłem i z chęcia wyskoczę , pytanie tylko czy znajdziemy na wiosnę jakiś tani przelot ( tak wiem z Angli jest dwa razy bliżej i taniej :) )

 

ps.

Kto wie skąd nazwa wysp?

1. Czy od przemycanych kanarków ?

2. Czy od przemycanych psów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając potencjalne miejsca wypraw w kierunku Canarów znalazłem taki oto opis miejsc dla amatorów astronomii na La Palmie:

http://astrolapalma.com/

Pozdrawiam

 

Pierwsza moja myśl w tym temacie dotyczyła La Palmy ale wyspa ta ma jedną zasadniczą zaleto-wadę, a mianowicie...to za*upie. Z jednej strony to raj dla astroamatora, z drugiej spore problemy i koszty, żeby się dostać, ale nie wykluczam takiej opcji :)

 

Także ten ;) Jak ktoś znajdzie w miarę tanie i bez miliona przesiadek, połączenie lotnicze na La Palmę to jestem za ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kanarach nie byłem i z chęcia wyskoczę , pytanie tylko czy znajdziemy na wiosnę jakiś tani przelot ( tak wiem z Angli jest dwa razy bliżej i taniej :) )

 

Do Anglii też drogo nie jest ;)

Taka kombinacja zrobiona na szybko przy uwzględnieniu terminu marzec/kwiecień:

Ryanair, Londyn Luton -> Teneryfa Południowa:

 

mtp9.jpg

 

129 Funtów daje ok. 645zł :)

 

Teraz dwie opcje z Polski do Luton (Wizzair):

 

b20m.jpg

 

hef1.jpg

 

Tak dobrane, żeby przesiadki były tego samego dnia ;) Znalezione w kilka minut. Wychodzi ok. 1000zł za przeloty (według mnie to ok 40-45%) kosztów całej 12 dniowej wyprawy z tego co się orientuję w cenach na samej Teneryfie (domek, samochód + inne pierdoły).

 

Pewnie można taniej i lepiej zwłaszcza, że do dyspozycji jest jeszcze Norwegian oferujący bardzo fajne ceny na Teneryfę z Berlina czy Londyn Gatwick oraz EasyJet (również tanio z Berlina), do tego jeszcze inne kombinacje, ale nad tym pomyślimy jak zdecydujemy kto i kiedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wysp Kanaryjskie latam turystycznie od lat. Jednak moim skromnym zdaniem najpiekniejszy okres roku do obserwacji to jest styczeń-luty. Wspaniały Skorpion,jeszcze Orion, wiele pięknych południowych konstelacji, długie noce i bardzo ciepło 20-25 stopni.

 

Maj czy czerwiec to już będzie tak gorąco, że nie do wytrzymania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Apropo tych cen przelotów to ustawiałeś z bagażem głównym i podręcznym czy bez ?

W listopadzie był Tel Aviv za 160, ale jak się doliczyło wszystko cena w jedną stronę wzrastała do prawie 300tu i to zakładając odprawę online i wejście na pokład na końcu. ( w sumie mi wszystko jedno :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wysp Kanaryjskie latam turystycznie od lat. Jednak moim skromnym zdaniem najpiekniejszy okres roku do obserwacji to jest styczeń-luty. Wspaniały Skorpion,jeszcze Orion, wiele pięknych południowych konstelacji, długie noce i bardzo ciepło 20-25 stopni.

 

Maj czy czerwiec to już będzie tak gorąco, że nie do wytrzymania.

 

Jak widzę tą pogodę za oknem to ten styczeń jest bardzo fajny :)

Drek, co o tym myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.