Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żyjesz nadzieją że sprzet zastąpi umiejętności. Nic bardziej złudnego.

Zobacz lepiej tutaj :

http://www.dl-digital.com/astrophoto/20da-firstlight.html

 

I co?

 

i biorę pierwsze zdjęcie a tu notka "This is a blend of 130 frames, with the most recent 41 coming from The Davis Mountains December 2010 trip. There's about 12 hours total exposure involved. This is an area filled with interesting objects and I'll continue to work on this area in the future, especially with narrowband filters from the back yard. Takahashi TOA 130 Telescope (a 5" APO refractor telescope) with the reducer, AP 900GTO mount, QHY8 CCD Camera. Other pictures from the camera are are here. Images processed using my Astronomy Image Processing Workflow."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu biorę zdjęcie i nota "Michael Hirmer's self-modified peltier-cooled Canon EOS 500Da"

 

 

Ja mam zwykłego canona 7d

 

Mogę się poświęcić i pożyczyć ci modyfikowanego 450D albo 350D. Nie wiem, jak to jest z 7D, ale już 5D Mk2 nawet jak nie jest zmodyfikowany, to nie odstaje za bardzo od takiego 350D mod, a nawet łatwiej zrobić dobre zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę się poświęcić i pożyczyć ci modyfikowanego 450D albo 350D. Nie wiem, jak to jest z 7D, ale już 5D Mk2 nawet jak nie jest zmodyfikowany, to nie odstaje za bardzo od takiego 350D mod, a nawet łatwiej zrobić dobre zdjęcie.

Kuba nim pożyczę to się zapytam, a może będziesz znał odpowiedź. Popraw mnie jeśli źle rozumuję.

1. Z d7 można wyjąć filtr IR

2. Czy po wyjęciu filtra będzie czulszy na mgławice?

3. Czy to prawda, że bez jakiegokolwiek filtra w takim układzie nie można robić zdjęć w dzień (względnie jaki to filtr)

4. Czy raz zdemontowany filtr IR w canonie 7d można znów zamontować?

5. Czy jest sens niszczyć dobry aparat 7d jak w to miejsce można kupić Atika z czipem 8300

6. A może lepiej kupić 5d markIII :)

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. można

2. tak

3. Bez filtra będzie ciężko, ale po zamontowaniu filtru Baadef BCF będzie tylko trzeba ustawić ręczny balans bieli. No i potrzebna będzie modyfikacja autofokusa (ja tego nie mam, ale te wyższe puszki mają jakąś mikroregulację programową)

4. Można, choć nie ma to chyba sensu, lepiej zamontować BCFa.

5. Nie niszczysz aparatu, dalej można nim robić zdjęcia, patrz pkt. 3

6. nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję z konkretne odpowiedzi.

 

Może to racja że lepiej ogarnąć ten sprzęt który posiadam i dopiero przesiadać się na kolejny sprzęt.

Doczytałem gdzieś (chyba artykuł Jolo), że pojechane gwiazdki takie jak występują u mnie to może być problem z gaidingiem na skutek ugięcia newtona i osobnego prowadzenia na SW80/400. Jeśli to byłaby prawda to może lepiej będzie zainwestować w OAG 9mm pod który podobno można podłączyć lustrzankę (jeszcze nie do końca wiem jak z moim osprzętem :D) i jesłi okaże się że to pomogło to wówczas wymontować IR z canona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze delikatne porównanie

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p1188_Off-Axis-Guider---nur-9mm-Baulaenge---Direktanschluss---Canon-EOS.html

http://www.astrokrak.pl/off-axis-guidery/1427--off-axis-guider-9mm-teleskop-service.html

Dla mnie jest to samo. Nie znam angielskiego więc może ktoś mi powie ile będzie wynosił koszt dostawy wraz z urządzeniem z teleskop-express przy kursie euro 4,3zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie "pojechane gwiazdki" nie wynikają z działania układu guider-teleskop tylko z nieprostopadłosci matrycy lub błędów kolimacji. Jeśli masz ochotę się o tym przekonać za 1200 PLN to chyba nie warto..

Maćku mam odpowiedni adapter Canon/m48 do tego korektor a w odległości takiej jaką zaleca producent. Więc nie widzę problemów na tym połączeniu a stawiam na coś innego:

1) uszkodzony korektor komy

2) źle osadzona matryca EOS7d - co jest mało prawdopodobne

3) inne - dla mnie nieznane przyczyny

 

Nie mam identycznego sprzętu do porównania a nauka na własnych błędach zawsze jest droga. Nie znam też osoby, która ma identyczne zestawienie lub bardzo zbliżone.

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek wpadnij kiedyś na jakiś zlot, czy to większy czy mikro, który będzie nieco bliżej Ciebie. Możliwe że ogarniemy punkt 3) i okaże się, że na razie żadne inwestycje nie są konieczne. Masz jasną tubę, to jest straszne cholerstwo jeśli chodzi o wymagania dokładności kolimacji, wiem bo sam z tym walczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA KUPIŁEM SYNTĘ 14 I KOLEKCJĘ OKÓLARÓW NAGLERA. HAHA BIEDAKI.

Drogi Kolego - jeśli zamierzasz tutaj trollować to proponuję przemyśleć to zachowanie.

 

Jeśli chcesz porozmawiać MERYTORYCZNIE to zapraszamy do dyskusji.

Bardzo Cię proszę o ogarnięcie i pisanie w tematach zgodnie z ich przeznaczeniem.

 

Pozdrawiam

Moderator

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus za szybki odstrzał Wielkiej Cebulowej Cebuli.

 

Darku. Od 18 miesięcy usiłuję sobie i kolegom udowodnić, że Canonem da się focić. Początkowo, podobnie jak Ty teraz, bylem najarany na czerwone obłoczki. Przeszło mi. Jest dużo fajnych obiektów na niebie, które w ogóle nie wymagają typowej modyfikacji aparatu. Zrób proste zdjęcie, prostego obiektu, jakim jest np. M31. Nie przejmuj się na razie, że gwiazdki niepiękne, że matryce masz krzywo osadzoną (bo zapewne nie masz). Zbierz uczciwe 3 - 4 godziny materiału i dotąd obrabiaj, aż wyjdzie fotka dobrej jakości.

 

Nie kupuj 5DmIII, bo szkoda kasy. Nie potrzebujesz przecież szybkiego AF i sterty krzyżowych punktów. Żadnego nie potrzebujesz :) Jeśli już musisz, to kup 6D. Ma lepszą matrycę i jest lżejszy, będzie łaskawszy dla wyciągu.

 

Moim zdaniem, najbardziej uzasadniona modyfikacja Canona to chłodzenie. Gdyby mu skutecznie schłodzić matrycę, to jestem pewien, że można wyprodukować foty, które niejedną, kolorową kamerę CCD solidnie zawstydzą.

Kamer mono zawstydzić się nie da, bo wygrają detalem, ale na to już znalazłeś sposób. Masz 800mm ogniskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz zdjęcie z niemodyfikowanego 6D:

 

http://www.distant-lights.at/vdb158-2013_08_11.htm

 

Każdy astrofotograf chętnie taką fotkę przygarnie i nie będzie się wstydzić, że zrobione gołym Canon-em.

 

Loki Ty zawsze umiesz mnie pocieszyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jeszcze raz przedstawić problem, który mnie nurtuje i nie daje spać po nocach i cieszyć się fotografowaniem w nocy.

Na początek chciałem przedstawić wykres mojego prowadzenia (skala to +/- 1px)

gaiding.jpg

nie jestem znawcą w tej dziedzinie ale myślę, że to przyzwoite prowadzenie.

 

Do tego przedstawiam jak jest ustawiona ostrość na zdjęciach by nie było, że to jest kwestia ostrości (ostrość ustawiana przynajmniej 2x podczas sesji).

ostrość.jpg

 

A teraz to co wychodzi na zdjęciu. Pokazuję w pełnej rozdzielczości by było dokładnie widać co się dzieje z gwiazdami.

WEB-Autosave-Image--021.jpg

 

Oraz krop by było wiadomo o czym mówię. Skąd biorą się te Pacmany???

Crop-Autosave-Image--021.jpg

Kolimacja jest ustawiona idealnie. Punkt lasera idealnie wycentrowany. Nawet po ostatniej rozmowie z kol. Tomkiem poluzowałem lustro główne bo padła hipoteza że to może być od tego.

 

Zastanawiam się nad tym czy aby na pewno newton jest dobry. Mozę to taki urok mojego GSO

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzysz na zdjęcie ostrości to tej lini pomiędzy X troszkę jeszcze brakuje do góry aby była po środku.

Ustawiałem za pomocą Bahtinov_grabber.

Rzeczywiście jest troszkę niżej ale czy to jest przyczyna robienia packmanów??? raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.