Skocz do zawartości

Filmy Sci-Fi w 2014 roku


Rekomendowane odpowiedzi

Przeznaczenie / Predestination http://www.filmweb.pl/film/Przeznaczenie-2014-656595# Film warty obejrzenia ze względu na oryginalny pomysł na podróże w czasie z arcy pokręconą historią "rodzinną" jednego człowieka. Może nie wybitne dzieło sztuki filmowej, ale mnie zaintrygowało.

Piotr.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wygląda intrygująco...

 

The Signal, 2014

Nick (Brenton Thwaites) i Jonah (Beau Knapp) zaczynają swój pierwszy rok na MIT. Chłopaki w wolnych chwilach zajmują się hakerstwem. Pewnego dnia Nick wraz ze swoją dziewczyną - Haley (Olivia Cook) i najlepszym przyjacielem decyduje się odnaleźć rywalizującego z nim komputerowcem o pseudonimie Nomad. Kiedy odnajdują hakera, dochodzi do przerażającej konfrontacji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio oglądam serial "The 100". Całkiem fajnie zrealizowane kino łączące klimaty postapokaliptyczne, kosmos i thriller. Pierwszy sezon był na początku 2014 i ten już skończyłem, drugi trwa i coraz bardziej się rozkręca. Na razie jestem po dwóch odcinkach nowej serii, a ta zapowiada się całkiem obiecująco. Są wpadki, ale ja generalnie nie doszukuję się fizyki czy logiki. Nastawiam się na rozrywkę i odprężenie. Przerwałem oglądanie serialu "Wrogie niebo". Nie dałem rady dłużej tego ciągnąć. Kicha do kwadratu. Przyjemnie ogląda się "Pod kopułą". Pierwszy sezon fajny, ale w drugim przeginają. Z niefantastycznych polecam "Vikings" - według mnie najlepszy serial mijającego roku i "Black Sails" - o piratach. Przymierzam się też do "Crossbones". Lubię pirackie klimaty... ARGHHHHH!!!!!!!!

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio oglądam serial "The 100". Całkiem fajnie zrealizowane kino łączące klimaty postapokaliptyczne, kosmos i thriller. Pierwszy sezon był na początku 2014 i ten już skończyłem, drugi trwa i coraz bardziej się rozkręca. Na razie jestem po dwóch odcinkach nowej serii, a ta zapowiada się całkiem obiecująco. Są wpadki, ale ja generalnie nie doszukuję się fizyki czy logiki. Nastawiam się na rozrywkę i odprężenie.

Gdzie to oglądałeś.

Piotr.

 

Znalazłem!

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie nadrobiłem 2 filmy, o których wspominał Piotr4d. Tak przypadkiem, nie sugerowałem się wpisami.

 

 

Przeznaczenie / Predestination http://www.filmweb.pl/film/Przeznaczenie-2014-656595# Film warty obejrzenia ze względu na oryginalny pomysł na podróże w czasie z arcy pokręconą historią "rodzinną" jednego człowieka. Może nie wybitne dzieło sztuki filmowej, ale mnie zaintrygowało.

Piotr.

 

Uwielbiam takie rzeczy :)

 

A co sądzicie o filmie Więzień labiryntu / The Maze Runner. Według mnie jest niezły i zanosi się, że będą kolejne części.

Piotr.

 

Lepsza wersja Igrzysk Śmierci...znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

DOWN OF THE PLANET OF THE APES

Przyznaję się bez bicia: Nie widziałem w całości żadnego filmu, którego tytuł zawiera odmienione słowa "planeta" i "małpy" i wątpię, żeby coś mnie przekonało do tego...

 

Obejrzałem zarówno Genezę jak i Ewolucję (w 2 dni)...od tej pory obejrzę wszystko, co zawiera w tytule odmienione słowa "planeta" i "małpy"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadrobiłem Interstellar. Film niby ma wszystko żeby być arcydziełem ale coś mi w nim nie gra, jeszcze muszę chyba przetrawić sprawę :) Oglądałem w samolocie, więc miałem dodatkowe wrażenia w niektórych scenach :D

Przy okazji polecę film Coherence. Co prawda jest z 2013 roku ale zaintrygował mnie pomysł. Film określany jako thriller sci-fi, który mógłby być nagrany przez zwykłą grupę znajomych, np na zlocie astronomicznym. Kilka osób, przyzwoita kamera, jakiś niespecjalnie zbajerowany program do obróbki. To wszystko co potrzebne do nakręcenia tego filmu!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nadrobiłem Interstellar. Wiem, że film ten uzyskał niezwykle wysoką punktację w pewnych rankingach (typu 9/10) i powiem, że nie jest zły ale na pewno na to nie zasługuje żeby wyprzedzić największe, najwspanialsze filmy SF.

 

Niemniej doceniam, że pokazuje dość rzetelnie kosmos i efekty obserwowane przy czarnych dziurach.

Czym innym jest dolecieć do Saturna, a czym innym do innej galaktyki ;)

Jest jeden czy dwa momenty śmieszne i kilka rzeczywiście łamiących serce (czyli wyciskających łzy).

Jest też coś o miłości i piękna kobieta (zarazem naukowiec - lecący do innej galaktyki) i to akurat dodaje wartości temu dziełu.

 

Logika "naukowa" - w drugiej cześci filmu - dla mnie za cienka. Pewne rzeczy są niemożliwe i tyle :)

 

Gdybym miał polecić komuś wizytę w kinie to miałbym kłopot co lepsze:

Lekka komedia SF "Strażnicy Galaktyki" ze znakomitymi efektami specjalnymi (po prostu bardzo solidnie zrobiona) czy Interstellar.

 

Pozdrawiam

p.s.

Powiem więcej.

Tak jak "Łowca Androidów", "Sztuczna Inteligencja", "Ja Robot" są SF ale zarazem arcydziełami gry na emocjach

tak "Strażnicy Galaktyki" są arcydziełem znakomitego wykonania.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji polecę film Coherence. Co prawda jest z 2013 roku ale zaintrygował mnie pomysł. Film określany jako thriller sci-fi, który mógłby być nagrany przez zwykłą grupę znajomych, np na zlocie astronomicznym. Kilka osób, przyzwoita kamera, jakiś niespecjalnie zbajerowany program do obróbki. To wszystko co potrzebne do nakręcenia tego filmu!

 

rzeczywiście niezły.

i widzę pewne podobieństwa do Primera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę późno bo już minęło 2 lata ale obejrzałem jakiś czas temu Godzille (2014). Mówiąc krótko - żenada. W zasadzie po za "estetyką" i efektami specjalnymi nic więcej "dobrego" nie ma w tym filmie. Ładnie wygląda to muszę przyznać, pod tym katem naprawdę jest dobrze. Godzilla wygląda tak jak powinna. Tylko to ratuje tą produkcje przed oceną 2/10. Z ładnym wyglądem 4/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przeznaczenie / Predestination http://www.filmweb.pl/film/Przeznaczenie-2014-656595# Film warty obejrzenia ze względu na oryginalny pomysł na podróże w czasie z arcy pokręconą historią "rodzinną" jednego człowieka. Może nie wybitne dzieło sztuki filmowej, ale mnie zaintrygowało.

Piotr.

Odkryłem ten film niedawno i gorąco polecam! Absolutnie genialna fabuła, zaskakuje przynajmniej kilka razy i za każdym razem jeszcze bardziej zakręca osobliwą historię. Nie ma tu za bardzo efektów specjalnych i innych wodotrysków, ale za to dostajemy niesamowitą zabawę dla umysłu :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.