Skocz do zawartości

Uran 2013 - 2015


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

odgrzeje kotleta:) tak więc wczoraj pierwszy raz rozpocząłem "POSZUKIWANIA" Urana bo niebo ładnie czarne, księżyc nie świecił. Dopiero później wstał :) ale znalazłem. Tylko 1 fota jakoś wyszła z kilkunastu ale warto.

Synta 8" na dobsonie. Niestety robione w mieście no ale cos tam widać :)

Uran1.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry planeciarz, sympatyczny w wypowiedziach i reakcjach - mitovka z czesko-słowackiego forum. Nie pisał w wątku, co to za księżyce ( wchodzą w rachubę te najjaśniejsze oczywiście), nadmienił jednak że mimo zabiegów nie udało się wyciągnąć Mirandy. Seeing miał przeciętny. Newton 300/1500, ASI120MM-S

 

http://www.asztrofoto.hu/galeria/img/1411284313.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dość dobre . Trochę żałuję że nie kręciłem dłuższych klipów ale to moje pierwsze podejście do tej Planety i kiepsko z doświadczeniem.

 

SW300/1500

Barlow x3

ASI120MM

fitr R GSO

 

Kolor to projekcja okularowa fotka z komórki ( resize)

tutaj trochę więcej opisu Zapraszam smile.png

Uran_240914_011916_g5_ap3.png

ksieżyce urana.png

resize.png

Edytowane przez pmamot
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy wychodzą tylko w podczerwieni i fotkę z tego kanału wstawia się jako luminancję - wtedy jak coś wyszło to będzie pojaśnienie przy jednym z biegunów. W świetle widzialnym będzie tylko jednokolorowa kulka niestety. Przydaje się też po wyostrzeniu jeden z kanałów wyciągnąć poziomami żeby zobaczyć gdzie jest który księżyc - czyli gdzie są bieguny i w jakim kierunki powinny biegnąć pasy chmur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko ta ja wiem, IRpass i kamera mono też jakoś na razie się nie wykazały. A gdzie która strona jest nie musze szukać po księżycach bo robie zawsze tym samym ustawieniem sprzętu względem osi :) Dodatkowo lepiej nie wiedzieć gdzie szukać, one same powinny nas odnaleźć, unikniemy wtedy sugestii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C14 f/11, ASI120MM, ProPlanet 742 / Czerwony wratten #25.

 

03-10-2014; ~22:00 UT; Drizzle 3x:

uranus-2200.jpguranus-drizzle-color.jpg

Popularny ostatnio układ burzowy na Uranie nie tranzytował w tym czasie, ale mógł chować się za tarczą i nie wiem czy przypadkiem zdjęcie z PP742 go tam ledwo co nie wychwyciło (jeden słaby klip to za mało by to potwierdzić).

 

position.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.