Skocz do zawartości

Próbne strzały - HAMAL


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

:)

Znalazłem ostatnio sposób na pasy ASI120MM :D

Otwieram materiał w AS!2 w Image Calibration zaznaczamy Column Noise Correction(vertical lines) a potem przechodzimy do okna Frame View i wybieramy Export Frame(s) All i gotowe

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez riklaunim-a ^_^ mędził o derotacji w AS!2 sprawdzałem funkcje i mnie oświeciło :D ASI224MC też przez niego kupiłem ^_^ mędził o jakiejś nowej kamerze więc zacząłem coś sprawdzać i wtedy trafiłem na ciekawe możliwości jakie daje ta kamerka :) Trzeba na niego uważać ^_^

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Coś koło tego http://astropolis.pl/topic/27194-jednoklatkowce/?p=630587ale boki lewy i góra w tej kamerze tak świecą (amp glow)że nadają się jedynie do wycięcia

 

Czekaj, bo nie wiem, czy się rozumiemy. Mi nie chodzi o pole widzenia kamerki. Sprawdzilem, wiem, że ma czipek zamiast matrycy. Znaczy się malusia jest. Ale gdybyś tak zapodał wiekszą matrycę, to jak duża może być, żeby Twój Newton oświetlił ją bez winiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz. To nawet nie czipek tylko cipek jeśli już. 4,8 x 3,6mm. Ludzie. Litości. 1700 zeta za takie gówno. Na flaki się we mnie przewracają.

Hamal, byś się wstydził. Przy Twoich umiejętnościach, za parę stówek kupujesz taniego, gęstego Canona APSC, dokładasz chłodzenie, pozbawiasz filtra i rządzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^_^

 

Ja dałem za nią dużo więcej niż piszesz, wiesz jak jest po premierze :) ale szerokie kadry nie zawsze są dobre pamiętaj. Przy takiej skali zdjęć i ilości klatek już ta ilość pixeli jest uciążliwa a gdybym miał jeszcze dodatkowo martwić się o pole gwiazdowe dookoła i kolejne GB danych, do tego korektor komy, prostopadłość wyciągu i matrycy itd. itd. wolę pozostać przy tych tyci cipkach :)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki jakby HAMAL robił jak wszyscy to efekty miałby jak wszyscy:)

 

ps.: co do cen kamerek zgadzam się całkowicie - są kuriozalne:D

A ja się tak nie do końca zgadzam. Ceny kamer ZWO są bardzo przystępne. Zauważ, że te cipki ( :) ) są lata do przodu technologicznie w porównaniu do lustrzanek w tej samej cenie. Szumy odczytów nieporównywalne. Szybkość nieporównywalna. QE nieporównywalne.

 

Loki, nie zgadzam się, że lepiej by było używać Canona z dużą matrycą. Pomijając problemy, które Hamal wymienił, jest jeszcze kwestia tego, że ta mała kamerka ma matrycę zarąbistej jakości, nieporównywalną z tymi nędznymi Canonami. Z Canona nawet by się nie zbliżył do swoich osiągów.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz. To nawet nie czipek tylko cipek jeśli już. 4,8 x 3,6mm. Ludzie. Litości. 1700 zeta za takie gówno. Na flaki się we mnie przewracają.

Hamal, byś się wstydził. Przy Twoich umiejętnościach, za parę stówek kupujesz taniego, gęstego Canona APSC, dokładasz chłodzenie, pozbawiasz filtra i rządzisz.

 

Rozmiar matrycy i ilość pikseli to tylko jedne z mniej istotnych parametrów kamery. Hamalowi zależy na szybkim odczycie i wysokim QE, aparat, albo duuuuuże ccd to zapewni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, merytorycznej dyskusji poprowadzić nie potrafię bo się nie znam. Intuicja jedynie podpowiada, że ponosimy koszty wynikające z faktu, że astrohobby do popularnych nie należy. W sieci można znaleźć niezłe zdjęcia planet z przerobionych kamerek webowych. Tam też są cipki tej wielkości.

Nie twierdzę, że ASI to ta sama liga, ale mam wątpliwości, czy jakość uzyskiwanych obrazów usprawiedliwia różnicę w cenie.

Ale to jałowa dyskusja. Od dawna narzekam na relację wielkości matrycy do ceny, tym bardziej, że lubię duże obrazki. W planetarnym sporcie wielkość chipa nie ma znaczenia, bo planeta i tak malutka, ale taką M27 chciałoby się zobaczyć w szerszym kadrze, szczególnie przy skali, którą Hamal wyciąga. Insza inszość, że argumenty, których użył są celne. Rozumiem, że obsługa dużej matrycy w Newtonie do łatwych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Hamal ma swój plan i konsekwentnie go realizuje. Kto boksował się ze światłosilnym Newtonem wie o co biega. Kto nie, krytykować nie powinien.

A poza wszystkim... co kogo obchodzi kto na jakie zabawki wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze... ... ...

Hamal, trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki oburza się bardziej z sympatii niż innych pobudek, bo praktycznie patrząc, ile może być warta płyteczka z matrycą ASI120MM z puszeczce? Pewnie grosze, ale nikomu robienie nowej linii produktu dla tak wąskiego grona za 300zł by się nie opłacało, więc jest jak jest :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.