Skocz do zawartości

Próbne strzały - HAMAL


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby to chodziło nie o próbne strzały astrofoto ? Bo ja nie widzę w tym wątku nic militarnego, dlatego nie rozumiem 1 i jak wyżej 2 :whaaaaa:

http://astropolis.pl/topic/43642-prbne-strzay/?p=638185

 

 

SCT8" czyli ciemnica, bo f10 :/

Myślałem nie wiem czemu, że Ty czymś większym robisz :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem

 

ASI224MC nie posiada skrawka płaskiego pola matrycy. Długich klatek nie pociągniesz bo wychodzi ampglow, jak zrobisz krótkie i wyciągasz mgławicę to ampglow które pokrywa tak naprawdę całe pole od rogu do rogu powoli zjada ci całą klatkę. Kamerka nadaje się do pracy jedynie wycinkiem środka a próby robienia nią rozległych mgławic coraz częściej wprawiają mnie o poczucie marnowana czasu. Pozostaje więc wykorzystać możliwości które daje i czekać aż powstanie coś przyzwoitego w tym przedziale cenowym.

Wiesz że darki psują zdjęcia a po drugie co to za robota kiedy jeden róg jest biały a drugi czarny jak smoła. Nie z takiego pułapu powinno się zaczynać wyciąganie obiektów na poziomie szumu.

a tak to mniej więcej wygląda :) Tylko suwaki histogramu. Cała klatka powinna zrobić się taka jak w samym centrum, a co się robi chyba widać.

 

ASI224MC

ASIampg.jpg

 

Kto zgadnie co to za obiekt? ;)

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyciąganiu poziomami jak widzisz wypala do białości, gdyby to był ATIK oglądali byśmy piękną gładką zaszumioną wyciągniętą z tła mgławicę, ale że to jest niedopracowane ASI to widzimy co widzimy. A skoro już jest okres testów ASIek to chyba warto abym i ja mając już roczne obycie z kamerką też się przyłączył :)

 

 

Łatwe, NGC 281 :) Ten ampglow wypala zdjęcie do białości? Nadal twierdzę, że dark uratowałby większą część zdjęcia, a już na pewno byłoby lepiej niż z tym ampglowem :P Uparty jesteś :)

Czuje się jak by wrócił do czasów Philips Toucam Pro ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, strasznie to wygląda. Na żadnej ASI nie widziałem czegoś takiego. Na mojej jeszcze nie widziałem ampglow nawet na 10 min halpha. Albo coś nie tak jest z twoim egzemplarzem, albo ASI mocno poprawiła swoje kamery. No chyba, że szczególnie ta 224MC robi taką kichę. Trzeba zapytać nowych właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz jak postanowiłeś wejść w temat dużj skali i Cię ostrzegałem, że to niewdzięczna materia, teraz już widzisz co miałem na mysli :)

 

A u mnie to troszkę wina tego wstrętnego Jesiona ;) co to wypisywał na blogu o polowaniu na dużą skalę i czekanie na te kilka nocy w roku na dogodne warunki ^_^

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz jak postanowiłeś wejść w temat dużj skali i Cię ostrzegałem, że to niewdzięczna materia, teraz już widzisz co miałem na mysli :)

 

I tak i nie , to fakt że problemów jest od ... , ale wybierając teleskop teraz - celowałbym w 3-3,5metra , właśnie dla tych detali * Taki CDK17lub20" chętnie bym przygarną. = jeszcze się nie zniechęciłem ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz jak postanowiłeś wejść w temat dużj skali i Cię ostrzegałem, że to niewdzięczna materia, teraz już widzisz co miałem na mysli :)

 

A u mnie to troszkę wina tego wstrętnego Jesiona ;) co to wypisywał na blogu o polowaniu na dużą skalę i czekanie na te kilka nocy w roku na dogodne warunki ^_^

 

Nie wierzę. Ktoś czytał mojego bloga? :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwe, NGC 281 :) Ten ampglow wypala zdjęcie do białości? Nadal twierdzę, że dark uratowałby większą część zdjęcia, a już na pewno byłoby lepiej niż z tym ampglowem :P Uparty jesteś :)

 

 

Oczywiście miałeś rację, dobra, będę robił te wstrętne darki ^_^ zadowolony? :P;)

 

_____________________________________________________________________________________

Zarzucił mi niedawno w innym temacie JaLe, że uganiam się za króliczkami zamiast je kolekcjonować, ale ja lubię się za nimi uganiać a jako przykład sensowności powyższego, niech posłuży ten oto przykład.

 

Najnowszy próbny fragment NGC 6888 - ASI224MCmod

 

NGC6888-IDAS-ASI224MCmod.jpg

 

a rok temu działałem jeszcze w takich klimatach ^_^

 

NGC6888-AtikTitancolor.jpg

 

Więc chyba jednak warto się rozwijać i nie spoczywać na laurach zaliczając jedynie pokolei obiekty :)

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.