Skocz do zawartości

Próbne strzały - HAMAL


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest wymieniona http://cdsarc.u-strasbg.fr/viz-bin/nph-Cat/html?J%2FA%2BA%2F397%2F177 moja nazwa i Krzychoo226.

 

CDC to widziałem ostatnio jak jeździłem z Heniem na pola focić jego Soligorem MT-800 i kamerką Artemis 285 :) On tam się uwijał a ja leżałem na kępie suchej trawy z lornetką i gapiłem się w niebo. Czasem mu coś pomagałem. Kiedy to było ^_^

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu położenie w CdC

2016-09-04_125753.png

 

2016-09-04_125650.png

 

Hamal jak Ty znajdujesz takie rodzynki?

 

Druga sprawa przecież to najczęściej fotografowany rejon nieba i nikt nie zwrócił uwagi na ten obiekt?

A zawsze powtarzam przeglądajmy swoje zdjęcia ;)

Edytowane przez Alien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa przecież to najczęściej fotografowany rejon nieba i nikt nie zwrócił uwagi na ten obiekt?

A zawsze powtarzam przeglądajmy swoje zdjęcia ;)

 

Już napisał. Za dużo spędzał czasu w moich zdjęciach :P Pewnie szukał dowodów na fałszerstwo :P

 

PS. Widziałem ten rodzynek. Zwróciłem na niego uwagę, kiedy oglądałem swoje zdjęcie na wystawie w Centrum Nauki Kopernik (2 metrowe).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już napisał. Za dużo spędzał czasu w moich zdjęciach :P Pewnie szukał dowodów na fałszerstwo :P

 

 

A w życiu ! Ja uwielbiam zapisać foto i podróżować sobie po nim w powiększeniu po kadrze. Twoje zdjęcia, to czy inne, z uwagi na skalę, jakość i mnogość ciekawych drobinek w tle wyjątkowo nadawały się do tych celów :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podczas ostatniego astrozlotu próbowałem robić różne obiekty w ramach testu.
Pierwszy z nich to M13. Bardzo fajny obiekt, który już na krótkich czasach pokazuje swoje piękno :)

Canon 700D, Canon 400/5.6, EQ6, bez guidingu
1x120s, ISO800

m13forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu wiem co mi sie tu zlapalo.

A w samym rogu (górnym prawym) masz Kohoutek 4-55

 

https://www.google.pl/search?q=Kochutek+4-55&biw=1024&bih=557&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiWyI3QqKbPAhWBDywKHQwQCzsQ_AUICCgD#tbm=isch&q=K+4-55+nebula&imgrc=M-m04rQjk8Ch6M%3A

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://astrofotografia.republika.pl/bright_dark_nebulae/images/NGC281-ASI224MCmod.jpg

 

Kupujecie? ;) Filtr antyksiężycowy sprzedam :D Będzie więcej, będzie lepiej, na początek dla potwierdzenia techniki wystarczy. Foto z wczoraj, Księżyc prawie w pełni, odległość mgławicy od Księżyca wynosiła 50°. Swoją drogą wyszła ciekawa kolorystyka, jest cała paleta barw w mgławicy.

Newton 305/1500 + ASI224Mc mod

 

Rewelka. A mogę zapytać jaki gain, czas i ilość klatek ? Rozumiem, że to lucky imaging :) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain w przedziale 300-500 zależnie od jasności danego regionu nieba, czasy jak zawsze 20 sek, to foto wyżej to 100 klatek.

 

Od miesiąca próbuje dość do ładu z kolorami 224, na CN już były trzy tematy na ten temat więc nie tylko ja walczę. Natywne 52-95 to pomyłka a wszystkiemu winna charakterystyka matrycy, duża czułość na podczerwień rozwala wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

M42 z centrum miasta to niezła masakra w obróbce. Pierwszy raz obrabiałem zdjęcie 4 godziny stosując różne sztuczki z warstwami i maskami :P
Canon 700D 55x1min, 130/650PDS,
-bez darków, biasów i flatów
-bez korektora komy

M42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.