Skocz do zawartości

Próbne strzały - HAMAL


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Też liczę wycelować w M1 ASIą, mam nadzieję że pogoda mi to umożliwi. A jak na razie rok zacząłem od gafy, 3 godzinki pogody wszystko ustawiłem (no prawie wszystko) i ani jednej zebranej klatki.

224 jak widać wciąga fotony jak odkurzacz :) miałem wyjątkowo dobry seeing

 

Dodaję to jako próbny strzał, no bo nie jest to skończone zdjęcie, coś wycięło mi PG róg. ASI 1600 mm bez filtrów SCT 11. 45 minut materiału

świetne foto, niedoceniana mgławica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

9 x 10min QHY8L + sw 150/750.

Strzelone żeby sprawdzić ugięcia i kolimację. Pomimo dużych niedoskonałości to jakoś mi to zdjęcie się bardzo podoba. Bez tych wszystkich wodotrysków, mgiełek w tle. Takie zwyczajne ale jest kolor. Może to zasługa spajków które uwielbiam. Kalibracja i stack dla odmiany w IRIS (ciągle mnie ten soft zaskakuje).

Celowo daję full bo w żadnym programie stackującym, Plejady (środek gwiazd) nie wyszedł mi jak w IRIS`ie właśnie.

m45_2g37.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Górną - jaśniejszą - ślij_na_PAPOD/zostaw_dla_potomnych :)

Pozdrawiam

p.s.

Rozumiem (zakładam) że w poprzednim poście (z supernową) oba zdjęcia (małe z prześwietlonym centrum galaktyki i duże) są Twoje.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że górną, no i pozamiatane, a ja byłem zadowolony ze swojej skali na tej galaktyce heh, a tu oczywiście Hamal musiał wskoczyć ;D

Twoje zdjęcie jest naprawdę bardzo dobre, niewiele ustępuje mojemu :)

http://astropolis.pl/topic/58307-igla-w-morzu-galaktyk/?p=674996

 

Tak po prawdzie ono mnie zmobilizowało, aby wreszcie ruszył dupę do 4565 ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjęcie jest naprawdę bardzo dobre, niewiele ustępuje mojemu :)

http://astropolis.pl/topic/58307-igla-w-morzu-galaktyk/?p=674996

 

Tak po prawdzie ono mnie zmobilizowało, aby wreszcie ruszył dupę do 4565 ^_^

 

 

Czyli muszę zrobić zdjęcie kolejnej galaktyki :D i wtedy doczekamy się jeszcze lepszego z twojej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że gwiazdy sobie a struktura galaktyki sobie, często tak jest że gwiazdy placki ale włókna galaktyki widać. Masz dużo gorsze słabsze gwiazdy ale niewiele gorsze struktury.

 

Górną - jaśniejszą - ślij_na_PAPOD/zostaw_dla_potomnych :)

Pozdrawiam

p.s.

Rozumiem (zakładam) że w poprzednim poście (z supernową) oba zdjęcia (małe z prześwietlonym centrum galaktyki i duże) są Twoje.

Małe nie moje, jest z linku http://www.rochesterastronomy.org/snimages/index.html

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy możesz podawać skalę zdjęcia? Tu w tej "kijance" (zresztą tak się nazywa ponoć) musiałem sobie sam oszacować i wyszło mi 0.3 sekundy na pixel? Jak na Ciebie to nie rekord. Czyżby seeing był niewyśmienity?

Nie no wiem ze to nie Łysy i o światło trudniej.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.